Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Sfaturi privind constructia unei case

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
crull

crull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 10.01.2010
Nu stiu cat de portant este prorotherm 38, dar tot aud  pareri bune despre caramida si ca aceasta e portanta. Lamuriti-ma care e portanta, brikostone, eurotherm ,soceram etc.

Am citit cate ceva despre tencuiala termoizolanta,tinand cont de greutatea specifica s-ar putea aplica aceasta peste termosistem ca protectie mecanica?

Edited by crull, 26 February 2011 - 23:06.


#20
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008

 crull, on 26th February 2011, 23:04, said:

Nu stiu cat de portant este prorotherm 38, dar tot aud  pareri bune despre caramida si ca aceasta e portanta. Lamuriti-ma care e portanta, brikostone, eurotherm ,soceram etc.

Am citit cate ceva despre tencuiala termoizolanta,tinand cont de greutatea specifica s-ar putea aplica aceasta peste termosistem ca protectie mecanica?
teoretic toate sunt portante dar trebuie sa tii cont ca sunt niste limitari referitoare la dimensiunea golurilor unui perete, de dimensiunea peretilor interiori care in cazul asta ar trebuii sa fie de 25 asa ca per total lucrurile nu sunt chiar asa de simple: pune caramida de 38 ca e portanta si bagi mai putin fier sau beton.
punctul 2, nu poti tencuii peste polistiren.

Edited by septimiu80, 27 February 2011 - 16:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate