Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

suport TV rotativ/culisant

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
am vazut la cineva, la o comoda TV un suport pentru TV care era culisant, dar si rotativ
mai pe larg, suportul (placa) iesea cu tot cu tv in afara comodei o anumita distanta si in orice punct, se si putea roti in jurul axului sau
am incercat sa schitez putin in foto
stiti cumva une as putea sa gasesc acel "angrenaj"? ca de restul ma ocup eu...

Attached Files



#2
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
chiar nu stie nimeni despre ce vorbesc?

#3
acquadigio

acquadigio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 20.09.2006
Am vazut ceva de genul la hotelul Ramada Plaza (langa Romexpo). TV-ul era intr-un cadru de lemn care se rotea in jurul axului central. Astfel ca te puteai uita la tv de oriunde din camera. Din pacate nu stiu unde s-ar gasi asa ceva.

#4
URSUS2

URSUS2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 09.04.2005

 bonygy, on 4th October 2010, 09:03, said:

am vazut la cineva, la o comoda TV un suport pentru TV care era culisant, dar si rotativ
mai pe larg, suportul (placa) iesea cu tot cu tv in afara comodei o anumita distanta si in orice punct, se si putea roti in jurul axului sau
am incercat sa schitez putin in foto
stiti cumva une as putea sa gasesc acel "angrenaj"? ca de restul ma ocup eu...
Poti sa-l faci sau sa-l comanzi unui atelier de "tamplarie"(taietori de PAL si cantuitori)
Prima placa culiseaza pe 2 sine cu bile pe masa inainte si inapoi pe orizontala.
Placa 2 sta pe un "rulment"plat si mare in diametru ce ii permite sa se roateasca pe placa 1.N-ai rulment=pune cateva bucatele mici de pasla pe care sa alunece la rotire.
Un amarat de LCD este sustinut,dar o plasma sau un CRT nu cred.

#5
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
tocmai ca in acea comoda tv era plantat un ditamai CRT-ul, de generatie mai veche, pe care eu nu prea il puteam ridica din cauza ca nu il puteam apuca prea comod (si nu sunt scurt in brate). pe langa asta era si greu a naibii

#6
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
este vorba de un sistem de lift, nu stiu sa existe si cu swivel. Doar peste mari si tari, eventual cu comanda pe net.
Ca brocolaj este mai complicat este nevoie de o glisare + actuator liniar. aceste componente sunt foarte scumpe pe aici. sorry.


O alta varianta low cost am avut eu la un moment dat, glisiere cu bile+ surub cu motor (surub trapez pt CNC)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate