Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Despre Storcator de fructe

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2176 replies to this topic

#793
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
@danrogo2001 ce ai luat pana la urma ? Te-a parasit rabdarea si ai mers pe HH ? :)
Ieri dupa masa a ajuns HE-ul la distribuitor...

#794
danrogo2001

danrogo2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 17.06.2006
Corect.

#795
Vlad_E30_E46

Vlad_E30_E46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.12.2012
dan, l ai folosit? poti sa i faci o mica prezentare si pareri?

#796
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Am luat si eu HE-ul ieri. Ma declar foarte multumit de calitatea sucului si a produsului.
Daca vreti ceva obiectiv, uite aici, un review comparativ intre HE si HH Elite. E in ruseste (de aproape doua ore jumatate), dar intelegeti din context [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gAJ4DcbSrKI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#797
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Care Hurom stoarce mai bine verdeturi? Ati incercat careva patrunjel, telina, iarba de grau, etc?

#798
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Nu am incercat inca verdeturi, ai in review-ul de mai sus si verdeturile, din cate imi amintesc parca putin mai bine statea HE decat HH Elite (la capitolul verdeturi)
Recomand sa vedeti review-ul, e foarte interesant (cantitati de suc din diferite fructe, legume, verdeturi, cantitate de pulpa in suc, cum si unde se murdareste aparatul/cate resturi raman in el dupa procesare... etc...etc...)
LE: nici eu nu stiu nicio boaba ruseste, dar sigur o sa-ti formezi o parere dupa vizionare (arata si cele bune si cele mai putin bune, mi se pare cel mai obiectiv review, deci nu facut pentru a face reclama produsului)

Edited by 90177ro, 18 March 2015 - 22:17.


#799
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Fara a intelege limba sunt cam dificile acele doua ore, dar o sa incerc.

#800
Bacasergiu

Bacasergiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2015
Nu stie nimeni un storcator ok pana in 500 RON ?

#801
Nichos

Nichos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 11.02.2014
Neata,

Sergiu daca stiam un storcator ok sub 500 de Ron, il cumparam. Ma refer la cele cu ax melcat. La cele centrifugale poate ca sunt.

Sa cititi forumul despre Rhonson inainte sa il achizionati.

O zi insorita, va doresc :)

#802
ArualL

ArualL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.06.2014
Eu astept un HH Elite alb(nu au primit la ultimul import, poate la urmatorul, la inceputul lunii aprilie  am inteles )...Tot "rasfoind" netul ptr detalii despre tipul asta de storcatoare , am gasit si   storcator prin presare la rece "Greenis Slow Juicer"  . Are cineva? Pareri ?! Multumesc...

Edited by ArualL, 20 March 2015 - 11:47.


#803
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Revin cu pareri despre Hurom HE. Deocamdata sunt foarte multumit. Am stors si frunze de varza, frunze de patrunjel, urzica, papadie. Merge fara probleme si a iesit neasteptat de mult suc din ele. Sucul de fructe/legume e un deliciu (de obicei folosesc combinatia: portocale, mere, sfecla rosie, morcov.

#804
inciv1

inciv1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.03.2015
Buna ziua,
Tot in cautarea unui storcator cu ax melcat am fost si eu timp de 2 sapt,dupa care aseara am decis intr-un final,nu de alta dar babutele sunt deja in piata cu spanac si urzici si pe toate le vad facute suc,storcator sa ai!
Am inceput cautarile dupa ce am comandat un slow cooker care a evnit cu o brosura in care se afla prezentat si Kuvingsul. Mi-a placut f mult ce am vazut si citit despre el pana am am ajuns la parerile de pe Amazon.com printre care si multe negative,iar pt pretul dat mi s-a parut inadmisibil asa ceva.
Apoi m-am reorientat catre Hurom,dar dupa vizita pe site-ul cam saracacios si tern(Kuvingsul sta f bine la partea de marketing),si produele lor m-au lasat indiferenta iar tot ce gaseai pe internet si comparatiile intre cele doua nu erau tocmai in favoarea lor,deci Huromul nu s-a aflat pe lista mea de optiuni.
Tot ratacind pe Youtube am dat de Slowstar,f laudat pt performantele si caracteristicile lui,am sunat la distribuitorul oficial,din Cluj si ca sa inchei mai scurt mi-a zis ceea ce stiam deja si mi-a bagat produsul lor in fata,desi in oferta lor de produse se afla si Kuvings.
Iar de cateva zile am gasit site-ul Eujuicers care m-a incantat cu Sana 707 cu un design f frumos pt un storcator orizontal care vine cu vasul pt suc din sticla si vasul pt pulpa din otel inoxidabil,si modelul 808,ceva mai scump. Am sunat,am discutat iar recomandarea lor a fost modelul 707 deoarece se spala f usor,stoarce mai bine iarba de grau,are multe accesorii iar 808 face mai bun laptele de migdale,lucru scris de un cumparator si apoi preluat de ei,cei care testeaza storcatoare pt noi. Iar de diferenta de rpm,mi-a zis nici sa nu ma gandesc caci nu este nicio diferenta!(808-ul are 43 rpm).
Am inchis telefonul fiind ferm convinsa ca voi comanda Sana 707 insa am zis sa mai astept cateva zile poate prind o oferta de Paste,care dupa spusele lor nu urmeaza sa fie vreo reducere de pret ci niste cadouri,care pe site-urile din alte tari au aparut deja,mai putin la noi.
Aseara i-am cerut si ajutorul sotului care dupa prima privire asupra lor(Sana si Kuvings)si fara stiinta de toate rewievurile pe care le-am parcurs eu,mi-a zis hotarat sa comand Kuvingsul care i se pare mult mai pro,si mai trainic decat Sana cu mult plastic ieftin ascuns sub culorile shiny si glossy si cu multe accesorii pt.a compensa altele. Nu pun la indoiala neaparat calitatea lor insa nu am gasit multe pareri deoarece acest model a fost produs si este cunoscut numai in Europa,fiind produs de Omega zic ei,insa codul produselor Sana incepe cu EUJ ceea ce imi da impresia ca este produsul lor,marca lor proprie care se foloseste de (re)numele Omega contra unei intelegeri etc. Iar Omega desi este bine cotat si a avut vanzari f.multe,a avut si un numar considerabil de clienti nemultumiti care nu recomanda produsul.(modelul 8006)
Asa ca maine comand Kuvingsul pt multele pareri pozitive si notorietatea lui internationala dar si in ciuda tuturor parerilor negative...imi pare rau ca nu am tinut cont de la inceput de ce vroaim de la un storcator,si anume sa fie bun in primul rand pt fructe,apoi pt iarba de grau,frunzoase si in ultimul rand pt legume, apoi am fost f incantata de accesoriul pt inghetata deoarece baietelul meu este mare consumator si astfel vom evita din pb de sanatate pe timp de vara,iar Kuvingsul omogenizeaza mult mai  bine fructele congelate cat si migdalele pt lapte. Imi place ca are si cartea de retete de peste 100 de pag inclusa dar aceasta poate fi procurata in format electronic si de pe internet pt inspiratie.
Acum ca m-am hotarat abia astept sa ajunga in bucataria noastra si promit ca voi reveni cu pareri si impresii pe parcursul utilizarii lui in speranta ca vor fi utile pt.cei interesati de Kuvings.



#805
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
E OK Kuvings dar sa ai in vedere ca ramane mai multa pulpa in suc decat la altele amintite de tine acolo. SlowStar am vazut ca e foarte laudat, pe multe site-uri straine fiind cotat mai bine decat Omega, Hurom sau Kuvings.
Ce pot sa spun eu e ca de cand am achizitionat Huromul l-am folosit in fiecare zi, o tura de legume, una de fructe (aprox 600 ml suc de legume si peste un litru suc de fructe-de obicei nectar). Nu m-a dezamagit pana acum si m-am indragostit de el. Ieri am facut si lapte de soia, fara nicio problema. Acum am graul si orzul la incoltit, urmeaza sa-l testez si cu acestea, cu alte frunze l-am folosi deja fara probleme.

#806
inciv1

inciv1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.03.2015
Da,am luat in calcul extra pulpa de care se plang multi insa pe mine nu ma deranjeaza aspectul acesta,dar pt cel mic este cert ca va fi necesar sa ii strecor sucul,lucru  care ar fi fost necesar si in cazul altor storcatoare.
Slowstarul este la un pret ff bun pana la sfarsitul acestei luni la producator,are si accesoriul pt omogenizare dar exact acesta nu imi place la el deoarece mi se pare ca nu mixeaza bine produsele,nu le proceseaza suficient iar cana pt suc este practic inutilizabila pt.a putea servi cu ea,este rotunjita si cand incerci sa torni este imposibil sa nu versi pe langa,pe jos. Iar faptul ca multi s-au plans de scurgeri din
vasul colector iar apoi ei au venit cu solutia si au inceput sa schimbe guma aceea,cu una de culoare rosie,mai imbunatita(imi cer scuze,dar nu stiu cum se numeste,e un fel de garnitura) imi da de gandit
asupra calitatii produselor lor pe care se pare ca nu le-au gandit si testat suficient,si vin cu solutii pe
parcurs...insa pretul macar este unul mai prietenos.
Am pus si eu de ieri graul in jardiniere,astept sa treaca zilele sa vad rezultatul caci este pentru prima
oara. O sa incerc sa vad si eu fragmente din clipul cu cele doua modele Hurom ca sunt curioasa sa vad cum se descurca cu verdeturile.

#807
danrogo2001

danrogo2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 17.06.2006
La hurom gasesti si la 1300 lei pe cand Kuvingsul este la 2000. Cam mare diferenta intre cele doua.
Nu te grabi. Stai si le analizeaza.

#808
bluebilly

bluebilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 15.08.2006

View PostBacasergiu, on 19 martie 2015 - 00:15, said:

Nu stie nimeni un storcator ok pana in 500 RON ?


Eu am luat unul de la Heinner, la 350 ron, cu ax melcat.
il folosesc doar in week-end, am facut cam de toate cu el, se "poticneste" putin la morcovi/telina, dar pana acum merge. Are 6 luni.

#809
inacro

inacro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 05.02.2008
La rădăcinoase dure ai încercat dacă se poticnește și cu ele tăiate cuburi? Prefer să cumpăr la 2 ani (cât are garanția) câte un Heiner și să tai cuburi legumele, decât să dau atâția bani pe sculele alea de mai sus...

#810
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu e vorba doar de poticnit ci si de cantitatea de suc stoarsa. Daca il folosesti rar nu prea are importanta, altfel se aduna incet cheltuielile cu fructele si legumele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate