Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#3007
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Banuiesc ca se pierde gratuitatea de 5Gb pe luna daca se trece de la Digi Mobil Plus la Optim.Chiar se poate face telefonic modificarea abonamentului?Eu am aboanment Digi Mobil Plus dar cu telefon Huawei in custodie, ca altfel nu au vrut sa-mi faca, oare trebuie sa predau Huawei-ul cand se face trecerea la noul abonament?

#3008
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008

 mac_razvan, on 01 ianuarie 2014 - 14:42, said:

Banuiesc ca se pierde gratuitatea de 5Gb pe luna daca se trece de la Digi Mobil Plus la Optim.Chiar se poate face telefonic modificarea abonamentului?Eu am aboanment Digi Mobil Plus dar cu telefon Huawei in custodie, ca altfel nu au vrut sa-mi faca, oare trebuie sa predau Huawei-ul cand se face trecerea la noul abonament?
da, se face telefonic!  o sa ai net gratuit  nelimitat dar iti scade viteza de conectare dupa un anume trafic

 danutz1, on 01 ianuarie 2014 - 14:18, said:

Se poate face trecerea prin apel la serviciul de relatii cu clientii?
E o premiera pentru ei. Cand am trecut de la 2 euro la Digi Mobil 3 a fost nevoie sa merg in casierie.
DA, se face telefonic!!

Edited by dyjay2004, 01 January 2014 - 15:14.


#3009
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
La 1 cent minutul pe mobil pentru depasire, nu mor daca n-am Cost control Posted Image Oricum e fleac, mizilic.

Bravo RDS!

Edited by grinci, 01 January 2014 - 16:09.


#3010
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008

 catalinman, on 01 ianuarie 2014 - 14:07, said:

Eu cred ca din aprilie 2014 ar trebui sa treci si tu pe Digi Mobil, iti recomand sa-ti portezi numarul actual in reteaua Digi, evident pe un abonament Optim. Posted Image

Sorry, abonamentul de Vodafoame nu este pe PF ci pe firma de lichidari judiciare (aceeasi cu cel de RDS de la magazin, Vodafone-ul maica-mii e pe firma magazinului), abonamentul de RDS de acasa e pe PF tata.

Deci s-ar putea o portare pe abonamentul RDS business de la magazin, dar nu cred ca avem Digi Mobil Optim pe business. Stiu ca la final de aprilie 2012 am luat Nokia 302 de la Vodafone cu prelungire de 2 ani a contractului. Acum ar expira.

Tata si fratele oricum nu sunt in aceeasi retea cu mine si au nelimitat (sau 5000 de minute nationale) de la Orange, singura dezavantajata ar fi mama, al ei a expirat acum si nu am prelungit, i-am refuzat cand au sunat.

Eu am un om cu care vorbesc mult pe Vodafone, pe langa asta mai are un numar de Cosmote, iarna il gasesc pe Vodafone ca sta la bloc in oras, dar vara sta la tara si e de gasit doar ziua pe Cosmote, seara nu prea are chef de vorba la Vodafone pe care il lasa in casa cata vreme munceste in gradina.

Cum mama vorbeste mai mult pe cartela de Cosmote, i-am propus sa trecem Vodafone-ul ei pe cartela si nu a vrut zicand ceva de genul ca deduce TVA-ul din abonament, o tampenie.

#3011
str999

str999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 21.04.2012
Despre abonamentele Complet se mai aude ceva? Am nevoie de un telefon nou si pretul e foarte bun la noile abonamente

#3012
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

 ZIGZAG20, on 01 ianuarie 2014 - 14:09, said:


Bun dar nu ne mai tine in suspans hai posteaza niste poze cu noile oferte :)

Attached Files



#3013
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu inteleg din acest contract ca in cazul in care nu va scadea tariful de interconectare abonamentele actuale se vor mentine, nu insa si tariful dupa depasirea minutelor incluse. Oricum abonamentele sunt mai importante decat tariful pentru majoritatea celor care le vor avea. Si nu cred ca abonemantul Optim 2 va fi best seller ci unele mai mari.

Un alt lucru care se observa este ca aceste abonamente au depasit asteptarile noastre.
Speculam eu prin octombrie cand s-a decis nivelul tarifului de interconectare ca vor scadea si ei tariful unui minut nationale la 0,5 centi.

Noile abonamente cu minute incluse sunt mai avantajoase fata de clasicul abonament de 2 euro+TVA si acest tarif.
De exemplu cele 200 de minute de la Optim 2 ar fi costat 3 euro + TVA cu tariful de 0,5 centi pe cand cu noul abonament costa 1,61 euro + TVA mai putin cu 46%, fara sa mai iau in calcul cei 0,5 GB trafic de date.

Edited by danutz1, 01 January 2014 - 18:07.


#3014
sorin1985

sorin1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 10.01.2012
1. Ce se intampla pana la urma cu cei 5 gb de internet inclusi la abonamentul FL2 de 39 lei, se pierd sau raman valabili doar pt stick ?
2. Un abonament smart 7 poate fi trecut la noile abonamente cu o valoare cel putin egala?

#3015
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Am sunat acum sa trec abonamentul Digi Mobil 3 (vechiul abonament cu minute incluse) pe Optim 2.
Nu se poate decat in POP pentru ca trebuie sa platesc o taxa de downgrade de 5 lei.

Come on... Nu inteleg cum se pot lega de astfel de mizilicuri.
E vorba de numai 5 lei pentru care trebuie sa merg in POP.

Nu ma deranjeaza taxa avand in vedere jecmaneala corporatistilor dar faptul ca trebuie sa merg in POP pentru asta nu imi place.

Edited by danutz1, 01 January 2014 - 20:15.


#3016
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
minutele nationale se pot folosi si in norvegia fix?

#3017
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

 danutz1, on 01 ianuarie 2014 - 20:13, said:

Am sunat acum sa trec abonamentul Digi Mobil 3 (vechiul abonament cu minute incluse) pe Optim 2.
Nu se poate decat in POP pentru ca trebuie sa platesc o taxa de downgrade de 5 lei.

Come on... Nu inteleg cum se pot lega de astfel de mizilicuri.
E vorba de numai 5 lei pentru care trebuie sa merg in POP.

Nu ma deranjeaza taxa avand in vedere jecmaneala corporatistilor dar faptul ca trebuie sa merg in POP pentru asta nu imi place.
Pai telefonic nu se poate face decat upgrade, downgrade nu se poate face telefonic. Practic, tu faci un donwgrade de la abonament Smart de 3 euro la abonament Optim de 2 euro, deci au dreptate. Mergi intr-un POP pe 6 ianuarie si rezolvi, oricum iti intra in vigoare noul abonament cu 1 februarie.

 alexandrua42, on 01 ianuarie 2014 - 20:27, said:

minutele nationale se pot folosi si in norvegia fix?

 alexandrua42, on 01 ianuarie 2014 - 20:27, said:

minutele nationale se pot folosi si in norvegia fix?
In PDF se spune in principalele retele de telefonie fixa din UE (plus retele fixe si mobile din Statele Unite,  Canada si China). Depinde cum este considerata Norvegia,practic, nu face parte din UE, totusi face parte din AELS.

#3018
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
noile abonamente sunt valabile la nivel national sau doar in bihor si timis?
din cate se discuta vad ca ar fi la nivel national.
asa e?

#3019
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Sunt la nivel national.

#3020
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Deci pot oricand sa portez nr de vodafone prepay .....

#3021
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
In Oradea se pot incheia contracte si sunt telefone pe stoc Posted Image. Nokia 208 /Allview A4duo /Sony Xperia SP / Sony Xperia Z / Sony Xperia E C1505 / LG Optimus L7 / LG Optimus L7 II / Samsung Galaxy S Advance / Samsung Galaxy S4 / iPhone 4S / iPhone 5C / Iphone 5S

Edited by zeus1, 01 January 2014 - 22:10.


#3022
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

 danutz1, on 01 ianuarie 2014 - 18:01, said:

.... Si nu cred ca abonamentul Optim 2 va fi best seller ci unele mai mari....

Eu sunt un pic mai rezervat si cred ca vor fi la mare cautare abonamentele de 2/3 Euro, eventual 5.... Net mobil moka au deja majoritatea clientilor fiberlink iar tech addicts care nu intra in prima categorie si-au facut deja abo smart, ramane categoria celor care vor reduceri de costuri prin abonamente mai ieftine, cu beneficii asemanatoare cu celebra "extraoptiune de 5E", iar aici intra Optim 2-3....

#3023
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Asta e avantajul enorm fata de oferta Cosmote. Daca luna asta vorbesti 300 minute platesti 3 euro la RDS, la Cosmote tot 15 euro platesti pentru 300 minute. Abonament de 2 - 5 euro o sa fac si eu, inca nu m-am hotarat.

Edited by grinci, 01 January 2014 - 22:29.


#3024
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

 catalinman, on 01 ianuarie 2014 - 22:01, said:

Sunt la nivel national.

intrebare...
daca am internet fiber 100 si fac abonament de telefonie de 2 euro mai primesc 5 gb. de internet pe mobil sau doar 0,5 gb.?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate