Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

ce situatie penibila

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#145
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
N-a zis nimeni ca esti vinovat. Ai fost doar verificat/intrebat. Ce mare lucru. E ceva normal.
Daca erai vinovat, acum probabil aveai o ureche mai lunga. :P

Edited by centralistul, 06 February 2010 - 15:21.


#146
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
a fost o gluma buna...(da sigur)
si apoi... ce tot vorbiti la adresa mea si nu la adresa jandarmilor care (sunt sigur) au comis o eroare oarecum de neiertat.
sa zicem ca eram in vizorul lor(adica ... sa fi facut si altceva) pai nu imi dadea mie amenda pe fapele acelor delicventi?

#147
centralistul

centralistul

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 10.01.2009
Daca au comis o greseala de neiertat eu zic sa-i exilam undeva in desert.
Dece nu-i dai in judecata necrutatorule? Daca esti sigur ca ai dreptate, atunci esti la fel de sigur ca o sa castigi procesul cu ei.
"Si daca imi dadea mie amenda"....uite ca nu ti-au dat....daca iti dadeau amenda, acum probabil strangeam semnaturi pentru tine sa-i bagam pe jandarmii aia la puscarie. Ufff

Edited by centralistul, 06 February 2010 - 17:25.


#148
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

 ady_95, on 6th February 2010, 16:19, said:

si apoi... ce tot vorbiti la adresa mea si nu la adresa jandarmilor care (sunt sigur) au comis o eroare oarecum de neiertat.
:confuzzled:  WTF??? in primele 5 secunde, apoi  :w00t:  si la urma  :roflmaofast:

#149
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 Al1, on 5th February 2010, 10:50, said:

Cu toate că-s conștient de acest lucru, mă uit la fraza ta de mai jos și propun o gândire în perspectivă în sensul în care toți am aplica ca principiu de viață ce ai scris tu acolo. Cam ce crezi că s-ar întâmpla? :)

 VipeR85, on 5th February 2010, 11:18, said:

va las pe voi sa trageti concluziile la ce frumoasa e viata de politist.


Dar eu ți-am dat dreptate și prima oară. Te-nțeleg și te cred, știu cum merg lucrurile. Dar eu doar propuneam un mic exercițiu de privit în perspectivă, un fel de „ce ar fi dacă toți am face la fel”.
Nu era p-acolo vreo aluzie ironică la adresa ta sau la adresa polițiștilor. Sunt și unii corupți, dar cine nu e în ziua de azi, sau ce categorie a scăpat de acest fenomen? De la popi, judecători, medici, polițiști, funcționari publici și taximetriști, toată lumea fură. E o feerie la noi aici. :lol:

#150
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

 Al1, on 7th February 2010, 23:55, said:

Dar eu ți-am dat dreptate și prima oară. Te-nțeleg și te cred, știu cum merg lucrurile. Dar eu doar propuneam un mic exercițiu de privit în perspectivă, un fel de „ce ar fi dacă toți am face la fel”.
Nu era p-acolo vreo aluzie ironică la adresa ta sau la adresa polițiștilor. Sunt și unii corupți, dar cine nu e în ziua de azi, sau ce categorie a scăpat de acest fenomen? De la popi, judecători, medici, polițiști, funcționari publici și taximetriști, toată lumea fură. E o feerie la noi aici. :lol:
ni s-a permis tuturor sa furam...la inceput a fost mai timid, se mai acopereau pierderile din productie, din pix, etc
de cand a cazut comunismul, deja romanul a prins curaj, avand microbul in sange. cine a avut tupeu a ajuns mare, cine nu...se ocupa si acum cu mica spaga, si tot e mai mare decat cel cinstit.

mentalitatea romanului ar trebui sa fie "ce ar fi daca am face toti la fel" in alte privinte decat dat spaga, furat si alte "chestii civice". de exemplu sa parcheze regulamentar....nu de alta dar tocmai acu cateva ore, cat eram la lucru, cu echipajul politiei nu am gasit loc de parcare decat pe interzis dar am ales sa mai merg juma de km sa intorc si sa gasesc un loc unde parcarea era permisa. cand ma dadeam jos din masina pe partea cealalta, langa semnul de oprirea interzisa opreste unu. si cand i-am atras atentia civilizat, tot el nervos...ca cica nu stationeaza. trebuia sa-i iau permisu o luna sa invete semnele de circulatie dar daca deja imi demonstrase ca are doar un neuron l-am lasat in pace ca nu aveam chef sa ma enervez. a plecat dupa 20 de secunde...dar gestul conteaza.


daca toti oamenii ar fi civilizati n-ar mai fi nevoie de politie.

#151
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 VipeR85, on 8th February 2010, 00:11, said:

mentalitatea romanului ar trebui sa fie "ce ar fi daca am face toti la fel" in alte privinte decat dat spaga, furat si alte "chestii civice". de exemplu sa parcheze regulamentar....

Da, dar vezi tu, asta ar intra în contradicție cu modul în care ei au „evoluat social”. :)
Nouă dimpotrivă, așa mahalagii cum suntem ca popor, ne trebuie o zgardă strânsă bine. Nu ceva-n stilul comunist, acolo deja era abuziv, dar ceva mai riguros, bine pus la punct și cu pedepse exemplare.
Problema asta cu parcatul îmi amintește mereu de Viena. Știți bănuiesc cum e la austrieci cu opritul pe semn de oprire interzisă. Așa se educă omul, cu frica de repercusiuni. Altfel, apelezi la bunul său simț. Dar cum masa de oameni e relativ mare, n-ai cum să ai câștig de cauză. :)

#152
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

 Al1, on 8th February 2010, 00:22, said:

Da, dar vezi tu, asta ar intra în contradicție cu modul în care ei au „evoluat social”. :)
Nouă dimpotrivă, așa mahalagii cum suntem ca popor, ne trebuie o zgardă strânsă bine. Nu ceva-n stilul comunist, acolo deja era abuziv, dar ceva mai riguros, bine pus la punct și cu pedepse exemplare.
Problema asta cu parcatul îmi amintește mereu de Viena. Știți bănuiesc cum e la austrieci cu opritul pe semn de oprire interzisă. Așa se educă omul, cu frica de repercusiuni. Altfel, apelezi la bunul său simț. Dar cum masa de oameni e relativ mare, n-ai cum să ai câștig de cauză. :)

citind postul tau mi-am adus aminte de lectiile de istorie. poprul nostru inca din anul 106 a fost condus de alte popoare sau de alti oameni decat de nationalitate romana, sau romani crescuti de la 1 an in alte tari si cu alta educatie. mihai viteazu si stefan cel mare ce mai facura cate ceva, romani fiind si sa nu uitam de vlad tepes. altii nu-mi vin in minte, sub care poprul roman sa fi prosperat, in afara de ceausescu, care indiferent cat de hulit este si va fi, a facut din romania o tara cu stofa de putere mondiala.....
in fine morala era alta, pe roman trebuie sa-l conduca un neamt ca sa-i mearga bine. sau nu neaparat neamt, si sub unguri ar fi mai bine.

cat despre parcarea in viena, cand am vazut o limuzina superba alba, in fata unui hotel cu caracatita pe roata, desi avea avariile puse in functiune, am cautat o ora parcare libera si m-am invartit pe langa blocurile alea de le stiam pe de rost la un momentdat. as vrea sa vad si in bucuresti unu plimbandu-se o ora ca sa parcheze. nu merge cu bunul simt in romania, doar frica...intotdeauna orice om va sti de frica, indiferent in ce forma e imbracata frica asta.

#153
Pharrell25

Pharrell25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 01.03.2010

 Judith, on 2nd February 2010, 16:52, said:

Si pe cat punem pariu ca in zona mai erau cel putin alte 10 masini de politie? Nu era simplu sa ceara intariri?
Asa ca asta cu autobuzele pica.
Oricum, nu ca m-as plange, am povestit ce era de povestit pentru ca oarecum era ontopic. Nu m-am simtit abuzata, cat pe alocuri scarbita.
In fine, daca eram de sex masculin mai mult ca sigur imi luam amenda, asa ca-i mai bine asa.
Esti fan 24 asa-i?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate