Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19813 replies to this topic

#4753
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostfishHeart, on 25 august 2014 - 07:20, said:

Care este cel mai ieftin abonament care se poate obține, pentru un necesar de convorbiri de cca. 100 min naționale, 200 orange și 30 sms-uri?
Solicita Prepay 5 - sunt optiunile cartelei prepay la pretul de 4 euro fara tva (4,96 cca. 22 lei lunar).

#4754
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
Am un amic care vrea sa porteze din VDF in Orange in bucuresti si este interesat si de achizitie telefon. Factura lunara nu trebuie sa depaseasca 100 ron,.
Cam ce ar putea sa obtina in orange shop ?

LE: vrea net mai mult pe telefon.

#4755
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014
Acum aproximativ 4 saptamani am cerut sa fiu contactat de un consultant de la ofertare. Dupa 3-4 zile m-au sunat si consultantul, VINTILA SILVIU, atunci mi-a oferit Nelimitat 10 pentru perioada contractuala de 24 de luni, ceea ce am refuzat. I-am zis cand imi poate oferi acest  Nelimitat 10 pentru perioada contractuala de 12 luni sa revina.
In data de 19 august 2014 m-a contactat consultantul de la ofertare, VINTILA SILVIU, si mi-a oferit NELIMITATUL 10 pentru perioada contractuala de 12 luni. Mi s-a promis ca in aceiasi zi voi primi contractul, ceea ce nu s-a intamplat. L-am primit astazi, dupa o saptamana, dupa ce l-am contact din nou. Am intrebat daca am net cu acces la 4G si mi s-a raspuns ca DA, doar daca am telefon compatibil 4G si posibil sa-mi schimb SIM-ul. In contract scrie ca viteza download 21,6 Mbps si upload 5,76 Mbps. O sa-l sun din nou sa-l intreb de ce nu apare acelasi viteza 4G si in contract. Vitezele de download si de upload pentr 4G sunt.

Atasez actul aditional primit astazi.

Attached Files


Edited by adrian_postovaru, 25 August 2014 - 18:39.


#4756
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.05.2010
Toti care au N10, 4g-ul este limitat la 30 Mbps la download si 15 Mbps la upload.
Am facut si un speed test pe 4g si a iesit la fel.

#4757
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
Adică aveţi cele mai mici viteze 3G+ oferite pe infrastructura LTE.

#4758
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
"Am primit solicitarea dumneavoastra privind denuntarea contractului de abonament pentru numarul 0751xxxx si va asigur ca am trimis-o catre departamentul Rezilieri.
Cererea va fi analizata cu atentie de catre un consultant dedicat contului dumneavoastra care va va suna in maxim 5 zile lucratoare pentru a stabili impreuna care este solutia optima.
Va multumim pentru intelegere."
Si asta se intampla acum 8zile Posted Image . Oricum ma astept sa-mi opreasca direct abonamentul acela - e de 2e.

#4759
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014

View PostStegal, on 28 august 2014 - 22:34, said:

Am si eu un abonament de 2 euro cu 100 min in retea si 10 nationale. Tare curios sunt de au mai imbunatatit oferta de 2 euro fata de cea de la Digi care are 200 min nationale.


Mi-au oferit acum 3-4 luni in plus 5 numere nelimitat in reteaua Orange doar voce pentru 6 luni perioada contractuala. Atunci am refuzat si bine am facut. Pentru ca acum am N10 pe o perioada contractuala de 12 luni.

Edited by adrian_postovaru, 29 August 2014 - 23:02.


#4760
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Gata! De astăzi au intrat resursele pentru Nelimitat 10.

Attached Files



#4761
Crystelll

Crystelll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.07.2010
Astazi am obtinut si eu N10 pe 12 luni. Imi poate explica si mie cineva  cum si cand este taxata conferinta? Am mai multe situatii.Voi scrie in paranteza cum cred eu ca este.

1: Sunt sunat de 2 persoane din orice retea(0 taxe)
2: Sun 2 persoane in orange(0 taxe)
3. Sun o persoana din afara retelei din afara retelei si apoi sun pe cineva din orange pentru a-l adauga in conferinta sau invers (sunt taxat)
4. Sun o persoana in orange si apoi sunt sunat de alta  persoana din afara retelei (0 taxe)
5. Sun o persoana in alta retea si apoi sunt sunat de alta persoana din orange (sunt taxat)

Ma poate lamuri cineva?@Orange_helper

Edited by Crystelll, 01 September 2014 - 20:25.


#4762
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Mai in urma intreba cineva daca ai un cost control pe Nelimitat 10. Serviciul Cronos ( *115# ) functioneaza. Pentru ca acesta sa se activeze, dupa alocarea resurselor abonamentului sunati la *100# si plimbati-va prin meniul de acolo. Serviciul Cronos devine activ in 1-2 zile.

Attached Files


Edited by V_i_c_t_o_r, 03 September 2014 - 08:11.


#4763
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
Oferta primita acum la solicitarea rezilierii unui abonament de 2e cu vechime de 5 ani:
Abonament Prepay 5 cu tot cu TVA:
- nelimitat minute in orange
- nelimitat sms in orange
- 20 sms nationale
- 180 min nationale si internationale
- 50mb internet
- prelungire abonament 12 luni
- primele 2 luni gratis
Oferta refuzata cu inchiderea numarului deoarece daca as fi trecut la Prepay as fi fost taxat cu 5e pe care i-as fi primit pe cartela.
Mi-a placut consultantul, a fost foarte ok, bine informat si cu dorinta de a efectua retentia.
A fost doar haioasa situatia: eu am abonament de 2e pe care nu-l folosesc, dorind sa-l inchid, mi se ofera retentie  la abonament mai mare cu 3e.

Edited by alcrisus, 03 September 2014 - 09:04.


#4764
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Tocmai a fost sunata mama pentru a i se propune urmatoarea oferta :
-1500 minute nationale
-500 minute internationale pe fix (UE) respectiv fix si mobil (SUA & Canada)
-300 minute,300 sms-uri,500MB (beneficii lunare in roaming)
-sms national nelimitat
-1.5GB trafic national internet (4G)

Abonament lunar 15 Euro (TVA inclus),contract pe 12 luni.

#4765
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Salut,
Oferta primita azi : Cangur 16 cu beneficii dublate timp de 24 luni la aprox. 70 lei / luna.
S-a mai plusat cu 700 pcte OTY , care valoreaza dublu la oferta 4G plus ce puncte mai am ar veni Galaxy S5 undeva la ~1320 lei .
Am cerut oferta scrisa pe mail ca sa pot evalua exact ce si cum, consultantul mi-a zis ca nu poate (aici o bila neagra)...Maine dimineata revine cu un telefon.

Edited by Alex86, 04 September 2014 - 17:08.


#4766
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Oferta acceptata


Quote

1. Obiectul actului adițional
1.1. Clientul beneficiază de următoarea nouă ofertă personalizată, care înlocuiește oferta anterioară:
Pantera 25 (25 euro/luna, TVA inclus): care contine lunar minute si SMS nelimitate nationale, 500 (1000 dublate) de minute
internationale* (catre retelele fixe si mobile din Uniunea Europeana, SUA si Canada), pachet de roaming format din 250
unitati (unde 1 unitate = 1 minut efectuat = 1 minut primit = 1 sms trimis) si 250 MB trafic in roaming valabil timp de un an
in interiorul Zonei 1, 2 (4 dublat) GB pentru internet national si acces nelimitat pe portalul Orange la viteze 4G/3G+ de pana la
30/21,6 Mbps download si pana la 15/5,76 Mbps upload . Resursele incluse in abonament nu se reporteaza. Beneficiati
de serviciul anitivirus (pentru android) inclus gratuit in abonament, de apeluri si mesaje gratuite prin aplicatia Libon, de
10 GB spatiu de stocare in Orange Cloud, si acces la programele disponibile prin internet (aplicatia Orange TV Go).
Traficul de internet catre Orange Cloud este gratuit. Tariful dupa terminarea resurselor incluse este 0.5 Euro / 30 MB
pentru internetul pe mobil national. Tarifele pentru destinatiile internationale, dupa terminarea resurselor incluse in
abonament: Europa retelele fixe, SUA si Canada: 0.372 euro/min, Europa retelele mobile 0.558 euro/min, 0.148
euro/sms pentru mesajele scrise. Preturile includ TVA.
Detalii pentru tarifele de roaming dupa depasirea resurselor incluse pe http://www.orange.ro...ingpp-optionro.
html si http://www.orange.ro...oaming-ro.html.
*Detalii exceptii pe http://www.orange.ro/prefixe/ .
Posibilitatea de a primi o cartela SIM suplimentara, pentru traficul de date (detalii pe www.orange.ro)
100% mai multe beneficii nationale si internationale alocate lunar, in primele 24 luni. Resursele neconsumate nu se
reporteaza.

si Galaxy S5 la 144.20 euro

#4767
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
Da....Telefonul este 621.93 lei mai exact.

Ma interesa in primul rand telefon si la banii astia n-am ce sa zic... nici abonamentul nu e rau, am cam tot ce trebuie bine poate cam putine beneficii in roaming.

Attached Files

  • Attached File  S51.png   24.37K   117 downloads

Edited by Alex86, 05 September 2014 - 09:23.


#4768
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Am sunat ieri la RC, azi m-a sunat o domnisoara foarte amabila de la ofertare si am gasit doua abonamente care mi se potrivesc.
Nu stiu pe care sa-l aleg, dar o sa decid pana luni, cand o sa fiu sunat iarasi.

La momentul actual am Pantera 8 (8.34E), cu 60 minute nationale, 250 orange, 200MB date.
As putea sa iau unul din urmatoarele, ambele pe 12 luni (da, pe 12 luni "din prima"):
- ~8.6E, 300 minute nationale/internationale, SMS national nelimitat, Orange minute/sms nelimitat, 600MB trafic internet.
- 10E, nelimitat national, nelimitat SMS national, 2GB trafic internet (n-am mai intrebat daca peste 2GB e contra cost sau scade viteza).

Decat sa stau cu Pantera, pot trece la cel de 8.6E fiind aproape acelasi cost. Ca beneficii mi-ar ajunge, dar pentru 1.4E in plus il pot lua pe cel nelimitat. Sa vedem.

Oricum, pana aici, iar am avut parte de o experienta placuta. Nu stiu cum altii au ghinion si se cearta mereu cu operatorii sau nu primesc ce doresc. :)

#4769
BadBoy86

BadBoy86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.12.2005

View PostStefan_CM, on 09 septembrie 2014 - 13:14, said:

Am sunat ieri la RC, azi m-a sunat o domnisoara foarte amabila de la ofertare si am gasit doua abonamente care mi se potrivesc.
Nu stiu pe care sa-l aleg, dar o sa decid pana luni, cand o sa fiu sunat iarasi.

La momentul actual am Pantera 8 (8.34E), cu 60 minute nationale, 250 orange, 200MB date.
As putea sa iau unul din urmatoarele, ambele pe 12 luni (da, pe 12 luni "din prima"):
- ~8.6E, 300 minute nationale/internationale, SMS national nelimitat, Orange minute/sms nelimitat, 600MB trafic internet.
- 10E, nelimitat national, nelimitat SMS national, 2GB trafic internet (n-am mai intrebat daca peste 2GB e contra cost sau scade viteza).

Decat sa stau cu Pantera, pot trece la cel de 8.6E fiind aproape acelasi cost. Ca beneficii mi-ar ajunge, dar pentru 1.4E in plus il pot lua pe cel nelimitat. Sa vedem.

Oricum, pana aici, iar am avut parte de o experienta placuta. Nu stiu cum altii au ghinion si se cearta mereu cu operatorii sau nu primesc ce doresc. Posted Image

Preturile includ si TVA?

#4770
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Cele mentionate de mine, da.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate