Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Sfat achiziție Media Player Non-Android/Non-Windows.

- - - - -
  • Please log in to reply
3288 replies to this topic

#2107
samsonics

samsonics

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.10.2006
Va rog mult imi puteti da o informatie despre Zappiti sau cum s-o fi chemand,are si functie zoom anamorphic strech?Poate cand urmaresti un film pe tv benzile negre nu obosesc f.mult ,dar pe un proiector iti taie  tot cheful.

#2108
sparxxx

sparxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.01.2003
Optiunea " Aspect Ratio" : Auto, 4:3, 16:9
Optiunea "Zoom":  normal, full screen, stretch to full screen, non-linear stretch,  non-linear stretch to full screen, enlarge, make wider, make taller, cut edges,custom( poti seta tu zoom factor,  aspect ratio, margins, shift).

Cam alea ar fi singurele optiuni.

#2109
samsonics

samsonics

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.10.2006
Multumesc mult pentru lamuriri.La capitolul picture quality cum sta?

#2110
sparxxx

sparxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.01.2003
Foate bine, chiar excelent.
E relativa treaba... nici nu prea am avut cu ce sa compar decat cu ultimile doua generatii de WD TV Live. Este peste ele.
Acum daca te uiti la Blu-Ray sau 1080p nu prea o sa-ti dai seama. Asta cu PQ e importanta la DVD-uri  sau continut SD...

#2111
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postsparxxx, on 05 februarie 2013 - 13:41, said:

Exista modelul Zappiti care este un Dune HD Base 3D cu firmware modificat pentru Zappiti mediacenter. Eu pe asta l-am luat. Sunt identice + anumite add-on-uri pt zappiti.
http://zappiti.com/
cat ai dat pe zappiti si de unde l-ai luat? am o mizerie de r6s (vin de pe un dune hd max...) luat doar pt 3d si nu ma impac cu el deloc (din NFS abia daca ruleaza un BDiso la bitrate mare, de 3D ce sa mai zic...)... inainte rulam din samba cu dune via wifi 300mbps bdiso fara nici cea mai mica pb, cu egreat r6s... vai mama lui! i miss my dune interface, i miss yadis, i miss zappiti

#2112
sparxxx

sparxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.01.2003
hdland.fr si am dat 250euro.

Pe site e 299euro insa eu locuiesc in Elvetia si scap de taxele EU :). Mi-au scazut TVA-ul frantuzesc si am platit aici pe cel elvetian (7.6%).

Vezi pe zappiti.com ca au Dealer List si iti arat din toate tarile de unde se poate comanda.

#2113
mediaplayerHD

mediaplayerHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 08.01.2010
Vreau sa va supun atentiei 3 produse noi si interesante.

Pt. membrii forumului le pot oferi la test gratuit 1-2 saptamani pt. teste si feedback realist.

Media Player PNI Cinema HD 170R  ruleaza orice + 3D side by side
si
Mini PC HiMedia Q5 cu android 4.0, ruleaza orice format
si
Telecomanda PNI AirFun, air mouse si mini tastatura qwerty compatibila cu orice media player si TV smart

P.S.  Pt. membrii forumului le pot oferi la test gratuit 1-2 saptamani pt. teste si feedback realist.

#2114
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

View PostVespa, on 27 ianuarie 2013 - 19:02, said:

Salut
As dori un sfat in legatura cu achizitionarea unui nou mkv media player
care sa fie utilizat in mod special prin wifi, ca sa pot rula materiale hd aflate pe un
pc in alta camera.
Am deja un hd for all 500, primul model, si un stick cumparat separat de la eboda dar nu face fata la
redarea prin wifi a filmelor 720p.
Routerul care il am in prezent este asus rnt16 si e foarte bun pe wifi banda n.
Preferabil ca playerul sa poate fi foliosit si ca web browser
precum sa poate reda, eventual, filme online,
Nu ma intereseaza sa suporte hdd, torrent.

Tx in
Asa cum iti merge playerul de acum iti vor merge si orice alte playere cu Wi-Fi. Atata poate standardul asta. Decat sa te amagesti si sa dai banii pe un alt player doar ca ti-ai dori un wireless mai bun, mai bine ai vedea cum ti-ai putea trage un cablu.

#2115
aladin79

aladin79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 24.12.2010

View PostmediaplayerHD, on 11 februarie 2013 - 21:06, said:


P.S.  Pt. membrii forumului le pot oferi la test gratuit 1-2 saptamani pt. teste si feedback realist.
Nu ma ispiti si cu asta....

#2116
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Buna ziua,

Am ramas fara DVD player,care s-a stricat.Trebuie sa-l inlocuiesc cu ceva.Cu ceva care sa fie cat decat cu tehnologia la zi.
Urmaresc programele TV printr-un decodor Humax (non HD).
M-am gandit la asta:
http://www.pcgarage..../egreat/3d-r6s/

Am cateva nedumeriri:

1) Am un sistem audio 5.1.Cum il conectez la MP?
2) Am (momentan) un TV Toshiba (CRT).Cum il conectez la MP?
3) Cum fac sa le utilizez pe toate,fara a fi nevoit sa scot cablurile dintr-un device ca sa conectez un altul?

Un posibil raspuns pentru intrebarea 1) ar putea fi:
http://www.pcgarage....re/egreat/r150/ ?
sau
http://www.pcgarage....eat/r200s-pro/?

4) Ce parere aveti de alegerile mele ?

Am ales doar eGreat dar nu inseamna ca altceva nu este binevenit.Cunostiintele mele in materie de media player-e se indreapta vertiginos catre zero,asa ca ma bucur pentru orice solutie.Datorita acestui fapt,aceasta postare se gaseste si pe site-ul PCG, cu mici diferente.Ca deh',nu stii nici odata de unde sare o solutie buna.

Va reamintesc ca singura conditie este ca MP-ul sa ruleze toate formele de video cu toate felurile de subtitrari, in HD.Chestia cu 3D pentru mine este total neinteresanta,si acum si pentru viitor.

Edited by adisz, 13 February 2013 - 16:08.


#2117
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011
Eu in locul tau as cumpara un TV Nou nu acel CRT   care stie sa deschida filmele singur  , te scapa de alte cabluri si alta telecomanda , eu doar asa vad filmele cu stick-ul in tv nu am avut probleme pana acum si aici vorbesc de filme Full HD  .
Dar daca tot insisti sa iti cumperi un media-player , eu l-as cumpara pe acesta http://www.pcgarage..../egreat/3d-r6s/ am auzit ca e destul de bun .

#2118
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Despre ce sistem 5.1 este vorba?

Edited by xymzar, 13 February 2013 - 16:24.


#2119
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Logitech x530.Apropo,are mare importanta marca?

iceboy2010
te rog sa-mi recomanzi un TV care ..."ruleze toate formele de video cu toate felurile de subtitrari, in HD.Chestia cu 3D pentru mine este total neinteresanta,si acum si pentru viitor."

#2120
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

View Postadisz, on 13 februarie 2013 - 18:42, said:

Logitech x530.Apropo,are mare importanta marca?

Marca nu are importanta,ci conectica pe care o are sistemul tau.Colegul xymzar te-a intrebat cu un motiv bine intemeiat.Daca nu ai intrare digitala coaxiala sau optica la sistem, nu vei putea scoate 5.1 din media player in sistemul tau.V-a trebui sa cauti un model de media player cu 6 iesiri analog,cred ca era un model mai vechi de la egreat.

#2121
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Radurobertin a intuit bine intrebarea mea.

Stiu ca este un Egreat cu iesiri analogice la care poti lega X530, dar in general cele cu preturi accesibile sunt cu iesire optica.

Asta este modelul.

Dar eu zic sa incepi cu schimbarea televizorului. Cumperi un model cu mediaplayer inclus. Singura problema o sa fie la subtitrari: fontul nu se poate mari si cel default este cam mic dar o perioada merge si asa.

Edited by xymzar, 13 February 2013 - 20:33.


#2122
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Si eu mi-am dat seama despre sensul intrebarii.In primul meu post ( postul nr 2116) am dat trei exemple de MP.Din cauza asta intreb,ca doua dintre ele au alta conectica si poate ca se realizeaza legatura la 5.1.Poate ca un TV,cum mi s-a recomandat mai sus,ar rezolva situatia?Dar cred ca unul sa stie ce doresc eu ma va lasa in curu' gol.

#2123
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Mediaplayerele integrate in televizoare nu se ridica la nivelul celor externe,au probleme la subtitrari si unele nu stiu sa decodeze dts.Oricum si cu un televizor cu player integrat bun nu vei putea folosi sistemul tau Logitech,deoarece am vazut acum ca nu are intrare digitala.El poate fi folosit cu un Dvd player cu iesiri analogice,precum banuiesc ca a fost cel care s-a stricat,cu un computer,sau cu modelul de media player care l-a recomandat xymzar,dar care e scump,e vreo 900 de lei ,si cred ca e si cam depasit.Daca vrei sunet 5.1 e cam greu,ori iti cumperi alt sistem cu intrare digitala si un media player ,gen egreat r6s,daca nu vrei 3d poate fi si egreat r6a2,care e mai ieftin.Daca nu vrei sunet 5.1 cumparati un televizor cu un player integrat care sa decodeze si dts si dolby digital si ai scapat,sau cumperi un media player si te uiti pe crt cu sunet stereo.Sper ca ti-am fost de folos.

#2124
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Va multumesc mult pentru raspunsuri.Cred ca am sa-mi iau un PC pe care il voi folosi doar pentru filme,(asadar va fi in jur de 700 de lei) cu care sunt convins ca ies mai castigat,pentru ca problemele de subtitrari,codecuri,etc nu vor mai exista.Varianta cu MP nu mi-a prea suras de la inceput,dar trebuie sa inlocuiesc cumva lipsa player-ului,mai ales ca la PC eu nu vizionez filme,chit ca monitorul e de 22".In ceea ce priveste 3D,repet,nu ma intereseaza.

ps.acestui http://www.pcgarage....re/egreat/r150/ nu i se poate conecta sistemul 5.1?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate