Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009
Ma intorceam zilele trecute de la Constanta si am trecut pe langa proiectul Linda Residence- zona industriilor aprope de metrou Republica.
Din cate stiam proiectul a fost oprit vreo 6 luni dar ieri am vazut ceva miscare. Am sunat la dezvoltator si mi-au zis ca reiau lucrarile si ca vor avea niste preturi foarte joase (promotionale). Zona este destul de ok si pe mine chiar ma avantajeaza. Sa vedem si preturile........

Stiti ceva de proiectul asta?

Multumesc anticipat,

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:33.


#2
dp70

dp70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 18.07.2008
La un moment dat am fost interesat si eu de acest proiect. Au un site interesant de prezentare (www.lindaresidence.ro), nu stiu in ce masura mai sunt actuale informatiile de acolo. I-am vazut si la vreo 2 targuri imobiliare dar mi s-au parut cam alunecosi oamenii lor de vanzari. Oricum dupa ce am fost efectiv la locul "faptei" am renuntat sa ma mai interesez de proiect mai ales ca a intervenit si acea intrerupere de care spuneai.

#3
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009

View Postdp70, on 21st October 2009, 20:39, said:

La un moment dat am fost interesat si eu de acest proiect. Au un site interesant de prezentare (www.lindaresidence.ro), nu stiu in ce masura mai sunt actuale informatiile de acolo. I-am vazut si la vreo 2 targuri imobiliare dar mi s-au parut cam alunecosi oamenii lor de vanzari. Oricum dupa ce am fost efectiv la locul "faptei" am renuntat sa ma mai interesez de proiect mai ales ca a intervenit si acea intrerupere de care spuneai.
I-am sunat din nou si mi-au spus ca pretul unui ap. de 2 camere este intre 58.000 si 70.000 euro in functie de suprafata si ca imi confirma maine sau poimaine.  La preturile astea eu sunt destul de interesat mai ales ca blocurile sunt aproape gata....
De ce ti s-au parut alunecosi?

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:57.


#4
dp70

dp70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 18.07.2008
Faptul ca blocurile sunt aproape gata dupa cum zici e o informatie noua pentru mine, asa cum am spus din cauza locatiei renuntand sa ma mai interesez de proiect. Eu am vorbit cu ei/am vazut locatia cand acolo nu era decat un maidan inconjurat de un gard iar la acel moment nu mi s-au parut prea convingatori. Avand in vedere noile date alta este perspectiva din care se poate pune problema. Acum poti sa vezi pe ce dai banii.

#5
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007
Linda Residence ii stiu de mai demult. Aveau pe atunci preturi foarte bune si multe promisiuni prea putin concrete.
Au fost blocati o perioada din cauza lipsei finantarii. NU mai stiu statusul lor, dar daca spui ca s-au reluat lucrurile probabil ca si-au rezolvat problema finantarii.

exceptand arealul care nu este extraordinar, mi s-a parut excelent accesul catre centru. de multe ori merg si eu pe acolo cand vin de la constanta de la mare ca sa ajung inspre centru, ocolesc astfel camil ressu care tinde sa se supraaglomereze *(mai ales vara).

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:32.


#6
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009

View Postdantes87, on 22nd October 2009, 11:30, said:

Linda Residence ii stiu de mai demult. Aveau pe atunci preturi foarte bune si multe promisiuni prea putin concrete.
Au fost blocati o perioada din cauza lipsei finantarii. NU mai stiu statusul lor, dar daca spui ca s-au reluat lucrurile probabil ca si-au rezolvat problema finantarii.

exceptand arealul care nu este extraordinar, mi s-a parut excelent accesul catre centru. de multe ori merg si eu pe acolo cand vin de la constanta de la mare ca sa ajung inspre centru, ocolesc astfel camil ressu care tinde sa se supraaglomereze *(mai ales vara).

Stie cineva daca linia ferata din zona respectiva mai este folosita?
Am 3 zile consecutive in care am tot trecut prin zona si nu am vazut nici un tren.

Multumesc,

CLONA DEZVOLTATOR

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:32.


#7
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Cu locurile de parcare si cu boxele cum este?
Ce e pe site nu mai e valabil!!!!

#8
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009

View Postval18, on 28th October 2009, 00:19, said:

Cu locurile de parcare si cu boxele cum este?
Ce e pe site nu mai e valabil!!!!
Din cate am inteles vor da drumul vanzarilor saptamana viitoare cand le vor intra toti banii de la banca.
Boxele sunt inca incluse in pret si au suprafete f. mari (10 mp) si locurile de parcare sunt la exterior dar nu stiu exact cat costa.

CLONA

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:32.


#9
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View Postvoigaby2005, on 28th October 2009, 09:56, said:

Din cate am inteles vor da drumul vanzarilor saptamana viitoare cand le vor intra toti banii de la banca.
Boxele sunt inca incluse in pret si au suprafete f. mari (10 mp) si locurile de parcare sunt la exterior dar nu stiu exact cat costa.

cum este accesul in zona?

CLONA

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:32.


#10
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009

View Posttartorul75, on 28th October 2009, 17:03, said:

cum este accesul in zona?
Cum spunea si dantes87.....este foarte ok mai ales daca ai autoturism.

CLONA

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:31.


#11
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Au scazut preturile dar a scazut si calitatea  :D
Iata ca site-ul Linda si a schimbat continutul si ce aflam?
Blocurile nu mai subsol, adica adio boxe parcari subterane, sunt P+2+M
Sunt curios de peturi la noile conditii!!!

#12
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009

View Postval18, on 30th October 2009, 23:20, said:

Au scazut preturile dar a scazut si calitatea  Posted Image
Iata ca site-ul Linda si a schimbat continutul si ce aflam?
Blocurile nu mai subsol, adica adio boxe parcari subterane, sunt P+2+M
Sunt curios de peturi la noile conditii!!!
Mi-e greu sa cred ca in trecut aveau boxe si acum nu mai au. Primele blocuri sunt deja la rosu, asa ca structura este tot cea veche , adica cu boxe. Parcarea era oricum numai supraterana.
Saptamana viitoare au promis ca pot sa fac o vizita la santier si revin cu vesti de la fata locului.

CLONA

Edited by ech, 18 June 2014 - 11:31.


#13
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View Postvoigaby2005, on 31st October 2009, 15:40, said:

Mi-e greu sa cred ca in trecut aveau boxe si acum nu mai au. Primele blocuri sunt deja la rosu, asa ca structura este tot cea veche , adica cu boxe. Parcarea era oricum numai supraterana.
Saptamana viitoare au promis ca pot sa fac o vizita la santier si revin cu vesti de la fata locului.
ne mai oferi detalii te rog? eu sunt in cautare atat pentru mine (posibil) cat si pentru prieteni sa ne mutam cu totii cu prima casa.

CLONA

#14
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Postvoigaby2005, on 21st October 2009, 14:28, said:

Ma intorceam zilele trecute de la Constanta si am trecut pe langa proiectul Linda Residence- zona industriilor aprope de metrou Republica.
Din cate stiam proiectul a fost oprit vreo 6 luni dar ieri am vazut ceva miscare. Am sunat la dezvoltator si mi-au zis ca reiau lucrarile si ca vor avea niste preturi foarte joase (promotionale). Zona este destul de ok si pe mine chiar ma avantajeaza. Sa vedem si preturile........

Stiti ceva de proiectul asta?

Multumesc anticipat,
ma intereseaza pentru un prieten. ai mai aflat ceva de proiect?

CLONA

#15
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View Postdantes87, on 4th November 2009, 20:51, said:

ma intereseaza pentru un prieten. ai mai aflat ceva de proiect?

am fost personal sa vad ansamblul. pare-se ca lucrarile au reinceput, era un numar important de muncitori la fata locului.
m-a intampinat un domn de la o banca care mi-a prezentat proiectul. un pic ciudat ca bancile au inceput sa vanda si imobiliare, dar baiatul chiar era pregatit pe chestia asta. mi-a lasat o impresie buna, am vazut suprafete mari ale camerelor, luminoase, casele din jur nu arata rau, iar accesul intr-adevar este foarte bun. exista un autobuz care te duce in 2 statii pana la metrou republica deci e ok si fara masina. cel putin pentru mine este important asta, momentan nu detin una.

zona pare ca s-a mai curatat, oricum este mult mai bine ca in zone precum prelungirea ghencea, rahova sau glina (vezi cazul blocurilor de pe splai de langa protan).

eu caut un 2 camere si cea mai buna oferta mi s-a parut un 53.000 + TVA 5% la 67 mp construiti si imi dau si o boxa. so far, mi se pare cea mai buna oferta din cate am primit.

daca mai stiti ceva despre proiect va rog sa imi spuneti

CLONA

#16
dantes87

dantes87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.02.2007

View Posttartorul75, on 9th November 2009, 20:19, said:

am fost personal sa vad ansamblul. pare-se ca lucrarile au reinceput, era un numar important de muncitori la fata locului.
m-a intampinat un domn de la o banca care mi-a prezentat proiectul. un pic ciudat ca bancile au inceput sa vanda si imobiliare, dar baiatul chiar era pregatit pe chestia asta. mi-a lasat o impresie buna, am vazut suprafete mari ale camerelor, luminoase, casele din jur nu arata rau, iar accesul intr-adevar este foarte bun. exista un autobuz care te duce in 2 statii pana la metrou republica deci e ok si fara masina. cel putin pentru mine este important asta, momentan nu detin una.

zona pare ca s-a mai curatat, oricum este mult mai bine ca in zone precum prelungirea ghencea, rahova sau glina (vezi cazul blocurilor de pe splai de langa protan).

eu caut un 2 camere si cea mai buna oferta mi s-a parut un 53.000 + TVA 5% la 67 mp construiti si imi dau si o boxa. so far, mi se pare cea mai buna oferta din cate am primit.

daca mai stiti ceva despre proiect va rog sa imi spuneti
au iesit tare baietii daca e asa cum spui tu. ne poti atasa o prezentare or something? si o lista mai detaliata de preturi nu ar strica

CLONA

#17
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009

View Posttartorul75, on 9th November 2009, 20:19, said:

am fost personal sa vad ansamblul. pare-se ca lucrarile au reinceput, era un numar important de muncitori la fata locului.
m-a intampinat un domn de la o banca care mi-a prezentat proiectul. un pic ciudat ca bancile au inceput sa vanda si imobiliare, dar baiatul chiar era pregatit pe chestia asta. mi-a lasat o impresie buna, am vazut suprafete mari ale camerelor, luminoase, casele din jur nu arata rau, iar accesul intr-adevar este foarte bun. exista un autobuz care te duce in 2 statii pana la metrou republica deci e ok si fara masina. cel putin pentru mine este important asta, momentan nu detin una.

zona pare ca s-a mai curatat, oricum este mult mai bine ca in zone precum prelungirea ghencea, rahova sau glina (vezi cazul blocurilor de pe splai de langa protan).

eu caut un 2 camere si cea mai buna oferta mi s-a parut un 53.000 + TVA 5% la 67 mp construiti si imi dau si o boxa. so far, mi se pare cea mai buna oferta din cate am primit.

daca mai stiti ceva despre proiect va rog sa imi spuneti
Dap.....nu am mai intrat de ceva vreme dar se pare ca au mai fost si altii la proiect si se pare ca avem aceleasi impresii.
Si mie mi-a placut.....cred ca saptamana viitoare demarez procedurile de achizitionare.
Va tin la curent daca apar ceva "capcane"

CLONA

#18
tartorul75

tartorul75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.10.2009

View Postdantes87, on 9th November 2009, 21:59, said:

au iesit tare baietii daca e asa cum spui tu. ne poti atasa o prezentare or something? si o lista mai detaliata de preturi nu ar strica
deocamdata am doar o lista de preturi pe care mi-au dat-o baietii.
astept si planurile de la ei.

CLONA

Attached Files


Edited by ech, 18 June 2014 - 11:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate