Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Migrare de la prepay la abonament

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
xenonu

xenonu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2006

View Postinside_spy, on May 9 2009, 10:51, said:

S-a rezolvat și fără OPC, le-am trimis un mail celor de la Vodafone miercuri (în care îi anunțam de greșeală și le ceream să rezolve, anunțându-i și că în caz de răspuns nefavorabil mă voi adresa autorităților care se ocupă de protecția consumatorilor).

Ieri au sunat-o pe mama, și-au cerut scuze, au reconectat telefonul și i-au oferit și 3 luni de abonament gratuit, deși nu a cerut așa ceva! ;)
SAlut. sa inteleg ca s-a rezolvat? ca creditul ramas se va scade din facturile urmatoare pana la epuizarea lui?
si eu sunt in aceeasi problema. am un sim voda si vrea sa il transform in ab. dar nu sunt sigur de limita de credit.Pe aici se vb de 250 e, cand am sunat la ei mi-au zis 150 si acum 2 zile am intrebat intr-un voda store si mi-au zis 50. Care sa fie variata reala??

#38
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Intrebare pentru userul Vodafone:

Am auzit ca in cazul migrarii de la Cartela Vodafone la abonament acum nu mai exista nicio limita de credit (din care se poate scadea valoarea facturilor).
Este adevarat?

Stiu ca inainte era tot nelimitat insa exista o limita de 250 de Euro care, daca ar fi fost depasita pe cartela prepaid, atunci nu se putea face activarea numarului pe abonament imediat in magazin, ci mai greu, dupa ce se faceau verificari suplimentare pentru a se verifica daca creditul nu a fost obtinut prin frauda, iar acest lucru dura mult.

#39
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna bogdandebuzau,

Intr-adevar, daca ai trecut de la cartela la aboanament, din prima factura Vodafone iti va fi scazuta valoarea creditului existent pe cartela la momentul trecerii pe abonament. Suma va aparea la sectiunea " Crediit de la cartela Vodafone".
Valoarea maxima este de 250 de euro.
In cazul existentei pe cartela a unui credit mai mare de 250 EURO nu se garanteaza trecerea integrala a creditului catre abonament, fiind necesare verificari suplimentare.

O seara placuta!

Multumesc

#40
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Am incercat sambata trecuta sa trec (pentru tatal meu) un numar de cartela Vodafone la un abonament Mega 6 Plus dintr-o oferta regionala pentru ca ofera un numar rezonabil de minute si costa un pic mai putin decat extraoptiunea de 5 EUR (fara TVA) de la cartela (4.84 EUR fara TVA in cazul abonamentului). Insa, spre surprinderea mea, am constatat ca nu se mai poate efectua migrarea de la cartela la abonament din cauza unei erori generale (numarul de cartela apare ca si cum ar fi numar de abonament). Reprezentantul de la magazin mi-a spus ca pana luni se rezolva. Am fost marti din nou la magazin si mi-au spus ca pana miercuri se rezolva dar, ca mai bine, ma suna ei cand se rezolva (deci, se gandeau si ei ca s-ar putea sa nu se rezolve). Azi e joi si nu m-a sunat nimeni. Probabil ca asteapta sa intre cartela in gratie ca sa fie nevoie sa mai efectuez o reincarcare pentru realizarea migrarii... Oare care sunt sansele ca problema sa fie rezolvata? Stiu ca in unele cazuri le-a luat ani ca sa remedieze problemele...

#41
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Tot nu m-au sunat asa ca m-am dus eu (vineri) si, bineinteles ca a disparut promotia de la abonamentul Mega 6 Plus care acum, in oferta regionala, mai ofera doar minutele de la Mega 8 standard, in schimb. migrarea se poate efectua. M-a deranjat faptul ca problema "s-a rezolvat" abia dupa retragerea ofertei pentru care ma dusesem la magazin. Inca un punct in minus pentru Vodafone...
In noua oferta regionala este un abonament de 4 euro cu 75 minute nationale si 250 in retea (cele in retea nu mai stiu exact daca atatea sunt) si au aparut ofertele Mega National din oferta standard, la care se adauga Mega National Plus care ofera mai multe minute, in schimb, acestea nu se pot achizitiona impreuna cu telefon...

#42
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Mega National Plus cate minute nationale are?

#43
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Mega National 7 Plus ofera 275 min nat + 275 sms nat + 85 MB
Mega National 10 Plus ofera 440 min nat + 440 sms nat + 110 MB
(doar in oferte regionale, fara telefon)

#44
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Ce judete se califica pt. oferta regionala, atat la postpaid cat si la prepaid?

#45
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Multumesc bogdan.

#46
bekxy

bekxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 21.11.2006

View Postbogdandebuzau, on 17 noiembrie 2012 - 08:49, said:

In noua oferta regionala este un abonament de 4 euro cu 75 minute nationale si 250 in retea (cele in retea nu mai stiu exact daca atatea sunt) si au aparut ofertele Mega National din oferta standard, la care se adauga Mega National Plus care ofera mai multe minute, in schimb, acestea nu se pot achizitiona impreuna cu telefon...
Salut, Bogdan! Despre ofertele astea ştii din magazin? Crezi că sunt disponibile şi la retenţie pentru "extra-regionali"? Mă refer în special la cel de 4 euro.

#47
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View PostIP-XCENTRIC, on 18 noiembrie 2012 - 09:32, said:

Ce judete se califica pt. oferta regionala, atat la postpaid cat si la prepaid?

Salut!
Din cate stiu eu  incadreaza judetele Alba, Bistrita Nasaud, Cluj, Maramures, Salaj, Satu Mare, Bacau, Botosani, Iasi, Neamt, Suceava, Vaslui, Bihor.

  sursa

   Ionut

Edited by micutuljhon, 18 November 2012 - 10:45.


#48
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008

View Postbekxy, on 18 noiembrie 2012 - 10:31, said:

Salut, Bogdan! Despre ofertele astea ştii din magazin? Crezi că sunt disponibile şi la retenţie pentru "extra-regionali"? Mă refer în special la cel de 4 euro.

Da, stiu din magazin. La orasele din lista la care a facut referire micutuljhon se adauga cel putin si Buzau.
Banuiesc ca la retentie se poate oferi macar ceva identic dar nu la magazin: suni la *222 si soliciti sa fii contactat in vederea unei oferte personalizate (de retentie) intrucat nu esti multumit de oferta curenta. Daca ai drum printr-un oras unde exista aceste oferte regionale, atunci poti incheia un contract la un magazin Vodafone de acolo. Nu conteaza ca adresa din CI este din alta localitate; ai dreptul sa soliciti activarea unei oferte regionale. Unele oferte regionale nu se fac decat pentru contracte noi, nu la prelungire si, se fac, in general pe 2 ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate