Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Monaco Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#181
user2012

user2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 03.04.2012

 kmailand, on 31 decembrie 2013 - 00:30, said:

Tu chiar nu-ti dai seama ca te pisi impotriva vantului? Toti cei de aici sunt nemultimiti de MT.....

Wow wow.... ce sa zic....am 43 ani ....... daca zici tu ca esti esti un super om de afaceri de succes, spune aici CIF-ul firmei (firmelor) tale si iti zic eu ce si cum. Posted Image

Inca nu-mi dau seama !  Dupa atatea posturi , inca nu ti-ai dat seama ca eu vb din punctul meu de vedere si nu vb pentru tot Monaco T. !?!

Daca unul scrie ca este multumit = Este Victor sau cineva din conducere.
Daca altul scrie ceva ce din punctul lui de vedere este ok = Nah, pe tine te-a prostit unu care nu stia cum sa scape de apartament


I-ai trait degeaba cei 43, esti facut la vrajeala tu. In afara de flame-uri nu faci altceva pe topicul asta, de asta au grija Moderatorii nu noi.
Asta cu firma, deja o da-i in prosteala! Iti raspund pt. ultima data: NU AM AVUT NICIODATA O FIRMA - NU AM MUNCIT NICIODATA LA O FIRMA - NU AM FACUT NICIODATA NICIO AFACERE!!! Daca vrei sa ma crezi bine, daca nu, de asta nu mai dorm eu la noapte.

Daca tot postezi aici, ti-am zis sa postezi si despre ce ai spus cu ceva timp in urma si anume: "Normal ca nu sunt conditii OK in Monaco T."   Spune ce conditii nu sunt OK si cu ce conditii le compari tu , vorbim de conditii din punct de vedere a proprietarilor care locuiesc in MT , nu chiriasi. Ca si chirias, poate gasesti conditii mai ok la aceeasi bani si in alta parte( ma refer la zona, etc ).

 cibibikeru, on 31 decembrie 2013 - 03:21, said:

Sa aveti un an nou bun!
Mersi la fel si tie !

Edited by user2012, 31 December 2013 - 10:36.


#182
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010
bine, bine, bine..... tu esti printre cei 30-40 proprietari in cei 6 ani de la lansarea celor 2 blocuri.... Celalalte 300 apartamente sunt goale si acum. Cat de orbi suntem noi, ceilalti, care nu cumparam acolo .... Posted Image
Cred ca ignori realitatea ca eu/altii am stat acolo si cunoastem situatia reala.

Vezi, tu ai locuit toata viata in conditii naspha si, acum cand ai strans ceva banuti la tescherea,  te-ai mutat in MT. Din pacate n-ai nicio o idee asupra standardelor de viata; este clar ca MT inseamna lux si bunastare pentru tine.

Este ca si cum ai sari din Dacia 1300 in Dacia Logan - ti se pare un salt enorm. Iti urez sa-ti mearga bine afacerile si sa vezi ce inseamna un Mercedes ML, Audi A8 sau similar. Sper ca intelegi analogia.

Edited by kmailand, 03 January 2014 - 18:54.


#183
catalinux2009

catalinux2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.01.2009
Va salut sa mai mutat cineva de curand prin aceste blocuri ? Si dc se inchirieaza si in blocul ala mai gol ? nu de alta dar am nevoie de un apartament pentru un studiou de videochat si sa nu deranjez prea tare daca este foarte ocupat :D

#184
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012
inchiruaza tot blocu ca oricum e gol, poti negocia la 50 euro chirie lunara per apartament + tva bineinteles.
Gagici gasesti garla.

#185
catalinux2009

catalinux2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.01.2009
Da la 50 de euro nu iti inchiriaza nici baia cred :D .Cine sa ma mutat acolo de curand la 3 camere si a negociat mai jos de 310 de euro va rog sa imi spuneti si mie daca nu deranjez prea mult . Va multumesc cu stima !!

#186
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012
pai inchiriezi tot blocu coane, la pachet, n ai inteles. Tu nu intelegi ca e gol, or fi vreo 2 rataciti, cine sa iti raspunda?

#187
palpan

palpan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.09.2009
Salut, poate sunt off-topic, dar incerc.

Se pot face poze de la ultimul etaj catre cartierul Berceni?
In afara de motivul sa ma " interseseze ceva de inchiriat la ultimul etaj "? exista si o modalitate de a lua legatura cu cineva din administratie, doar pentru aceste motiv?

Edited by palpan, 16 February 2015 - 10:33.


#188
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Buna ziua,
Intre timp s-a mutat cineva aici? Par sa aiba preturi ok, dar as dori sa stiu daca o sa am vecini si daca e lumea multumita.

#189
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 RV1923, on 16 februarie 2015 - 12:59, said:

Buna ziua,
Intre timp s-a mutat cineva aici? Par sa aiba preturi ok, dar as dori sa stiu daca o sa am vecini si daca e lumea multumita.
Ce preturi sunt ?

#190
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Marinescule, care esti?
Da un semn pe pm.

#191
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007

 Frankie, on 16 februarie 2015 - 17:10, said:

Ce preturi sunt ?

Apartament 2 camere : sudrezidential.ro/berceni-monaco-towers-disponibil-imediat/
Garsoniera : sudrezidential.ro/berceni-monaco-towers-garsoniera-decomandata/

#192
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014
Vezi ca ala nu e Monaco Towers, ci mici ansambluri de pe langa Monaco Towers.
Monaco Towers sunt cele 2 magaoaie de pe partea opusa statiei de metrou.

#193
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 RV1923, on 16 februarie 2015 - 17:52, said:

Apartament 2 camere : sudrezidential.ro/berceni-monaco-towers-disponibil-imediat/
Garsoniera : sudrezidential.ro/berceni-monaco-towers-garsoniera-decomandata/
Alea sunt niste blocuri din Popesti Leordeni la 1 - 2 km de Monaco Towers.

Edited by Frankie, 16 February 2015 - 19:59.


#194
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Da, se pare ca n-am fost prea atent. Era bine sa fie ala pretul, dar e bine ca mai am timp sa caut,
Multumesc pentru raspunsuri.

#195
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
cauta pe imobiliare sau olx secmon, ca au apartamente goale in monaco towers. nu sunt developer-ul, sunt niste investitori care s-au fript si acum incearca sa scape de ele. 2 cam incepand cu 47.000 + tva, 3 came de la 68.000, parca, + tva. scria cineva mai sus ca si-a luat de la secmon astia.

#196
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
http://secure-homes....ent-2-camere-3/

#197
angajatul_anonim

angajatul_anonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 22.04.2010
Buna seara,

Locuieste cineva in ansamblul Monaco Towers? Ce pareri aveti in legatura cu acest ansamblu rezidential? Am facut o vizionare intr-un apartament cu 2 camere. La prima vedere mi s-a parut ok, finisaje bune, aproape de statia de metrou, scara curata, etc. As dori sa aflu opiniile unor persoane care locuiesc acolo de ceva timp, atat plusuri cat si minusuri. Ma intereseaza costul intretinerii, daca blocurile chiar sunt locuite in proportie de 75% dupa cum mi s-a spus, lucruri de genul acesta.

Multumesc,
O seara buna tuturor

#198
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

 angajatul_anonim, on 24 februarie 2015 - 22:31, said:

Buna seara,

Locuieste cineva in ansamblul Monaco Towers? Ce pareri aveti in legatura cu acest ansamblu rezidential? Am facut o vizionare intr-un apartament cu 2 camere. La prima vedere mi s-a parut ok, finisaje bune, aproape de statia de metrou, scara curata, etc. As dori sa aflu opiniile unor persoane care locuiesc acolo de ceva timp, atat plusuri cat si minusuri. Ma intereseaza costul intretinerii, daca blocurile chiar sunt locuite in proportie de 75% dupa cum mi s-a spus, lucruri de genul acesta.

Multumesc,
O seara buna tuturor

Salut, sper sa iti fie de ajutor:

1. Intretinere iarna 2 camere 2 persoane 600-700 lei fara curent
2. Intretinere vara 2 camere 2 persoane 200-300 lei fara curent
Costurile suplimentare lunare sunt cam 200 lei in plus fata de o intretinere de bloc vechi comunist si includ paza BGS, intretinere cladire, curatenie etc.
3. Blocul B este destul de locuit dar majoritatea sunt birouri, din cauza asta nici nu o sa vezi prea multe lumini aprinse seara in bloc
4. Calorifere anemice rau, daca nu ai vecini pe langa tine o sa cam faci frigul, daca te gandesti sa cumperi ar trebui sa iei in considerare schimbarea lor eventual cu unele din aluminiu cam de aceeasi dimensiune
5. Tamplaria din aluminiu e jalnica, fii foarte atent si verifica toate usile si ferestrele, cam bate vantul prin ele, inainte sa semnezi orice asigura-te ca sunt unse si reglate calumea ca altfel o sa auzi vijelii prin casa, mai ales daca stai la inaltime.
6. La bucatarie aerisirea de la hota este pe peretele opus tevii de gaze, tubulatura de la hota traverseaza toata bucataria.
7. Balcoanele nu au scurgeri
8. Verifica aerul conditionat ca sunt statute de foarte mult timp si cel mai probabil trebuie incarcat cu freon
9. Cu toate ca izolatia fonica intre camere nu este cea mai buna si este numai rigips si daca vobesti ceva cu cineva in living se aude pe holul blocului, intre apartamente nu prea se aude nimic, cu exceptia vecinilor care asculta muzica tare sau gaurii de aerisire de la baie, daca ai usa deschisa la baie si o are si vecinul de pe coloana ta, puteti sa o folositi pe post de interfon.
10. Mi s-a intamplat sa astept 1-2min liftul, merg doar 2 din 3 si nu cred ca vor da drumul prea curand la al 3-lea
11. Ai parcare subterana la -2, 150lei/luna, asta daca tii la masina si la confortul tau, iarna sunt 10-15 grade si nu ai treaba cu dezapezitul, cobori cu liftul direct la -2, tot iarna din cauza curentilor de aer, se intampla sa nu plece lifturile de la -2 si esti nevoit sa urci pe scari pana la parter cu toate ca iarna asta nu s-a intamplat niciodata.
12. Au cablat in sfarsit cladirea cu RDS pana la 1Gb, era doar romtelecom cu 40Mb.
13. Gunoiul il cari cu mana pana la parter, este o camera special amenajata, am inteles ca exista si tubulatura dar nu este functionala..

Daca ai de gand sa cumperi fa un rent to buy si treci macar o iarna in chirie inainte sa dai banu!!!! Asa vei cedea singur toate avantajele/dezavantajele.

Mie personal mi se pare ok, sunt destul de bine facute, nu au nici urma de teava prin apartament, totul e in pereti, finisajele sunt ok, compartimentarea destul de ok cu toate ca eu prefer o bucatarie inchisa dar nu gatesc prea mult asa ca merge, singurul lucru care lipseste este centrala proprie.
Pana la metrou faci 5min, cu masina din fata blocului pana la unirii la ora 9 dimineata faci 30min, pana la iancului/obor cam la fel, avantaj ca iesi din bloc direct in "bulevard"

Edited by cibibikeru, 11 March 2015 - 11:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate