Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Saltele Dormeo

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
nevasta-mea s-a convins de o saltea de la JYSK, 15 cm (10 salteaua si 5 cm spuma memory).
"Puresc Living Beds" la 900 ron, 180x200. sper sa fie ok ...

#38
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
atentie daca vreti sa comandati de la dormeo de pe site. pe prima pagina te informeaza ca transportul este gratuit pentru plata online cu cardul la sumele peste 400 ron.
fals. te vor taxa si taxele de curier. dupa ce le spui ca au gresit, urmeaza un sir de aproximativ 10 apeluri de la dormeo, top moderna, top shop, relatii clientii, etc. care iti spun ca o sa se rezolve :)
astept produsele :)

#39
marymary

marymary

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2011
Buna ziua!Mentionez ca sunt insregistrata pe forum numai din acest moment si am o intrebare foarte importanta pentru toti cei care au saltea Dormeo.Va rog sa-mi raspundeti pentru ca sunt foarte necajita.Am cumparat salteaua in 2009 dar l-am desfacut numai acum 3 luni pentru ca numai acum am reusit sa-mi schimb dormitorul.Am fot multumita de ea dar dupa putin timp am vrut sa o intorc pe cealalta parte si am observat ca este umeda.Bine ca am observat din timp altfel se mucegaia.Mentionez ca patul este nou,are dedesubt un blat cu gauri.Ce s-a intamplat oare?Nu are destule gauri pentru aerisire s-au ce?Am vrut sa ma interesez pe ce aveti Dvs. salteaua pusa,pe scanduri s-au ce?

#40
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
As fi interesat de parerea unei persoane care a cumparat aceasta saltea :  Saltea Dormeo Memory 2+12

#41
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Saltelele nu se cumpara prin teleshopping, ci de la un magazin specializat doar pe asa ceva sau supermarket cu raion de saltele, pt a le vedea/simti/pipai, etc

#42
moldovancristi

moldovancristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 01.09.2010
Niste idioti, am comandat o perna si mi-au trimis altceva cu totul diferit. Am sunat la ei si m-au linistit ca imi schimba perna sau daca vreau imi returneaza banii. Bine inteles cand  am vazut ce magari sunt am cerut returnarea baniilor si a trecut 1 luan si jumate si inca nu stiu nimic.

Ma mir ca nimeni nu face nimic in privinta asta !

#43
Ioana2013

Ioana2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2012
Oameni buni , duceti-va sa cumparati o saltea de la magazin , sa vedeti cu ochii vostri ceea ce cumparati , nu cu livrari , returnari curieri si draci . Va duceti in magazin , aveti posibilitatea sa testati . Dormeo este excelenta , am DORMEO MEMORY 2+12 si nu am ce comenta . Foarte buna , isi merita fiecare leut . Fiecare se simte bine in felul lui si isi stie propriile gusturi . Dormeo si toata gama lor nu este o prostie , este calitate .

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Memory 2+12 inseamna saltea de 14 cm din care 2 cm de memorie?

Daca da, atunci aia o fi saltea buna doar comparata cu o saltea cu arcuri de 3 milioane. Pentru a avea vreun efect in afara de cel de marketing, stratul de memorie ar trebui sa aiba mai multi cm (de vreo 3 ori mai multi) ca sa se poata mula dupa presiunea corpului. 2 cm e vax albina.

#45
radu_radu

radu_radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2004

View Postdemential, on 06 iulie 2011 - 18:08, said:

nevasta-mea s-a convins de o saltea de la JYSK, 15 cm (10 salteaua si 5 cm spuma memory).
"Puresc Living Beds" la 900 ron, 180x200. sper sa fie ok ...

Am cumparat si noi in urma cu o luna o saltea din spuma cu memorie pentru patul copilului, de la Jysk. Modelul se numeste Paradise. Dupa o luna concluzia este ca este foarte comfortabila, insa te incingi in ea iar partea nasoala abia acum urmeaza: copilul face o alergie foarte urata la ea, asta e a doua noapte in care am vrut sa il duc la urgente. Este cu antecedente de alergii, insa pe ambalajul saltelei scria ca este antialergica sau hipoalergica(nu mai stiu eexact), motiv pentru care am decis sa o cumparam. Am tinut-o in balcon 3 zile la aerisit, dupa care s-au ameliorat simptomele dar copilul tot nu poate respira normal cand doarme in patul lui. A ajuns sa aiba murmur pe inspir si expir si vreau sa scap de ea de urgenta. Nu recomand!

#46
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Eu am de la Domus flex saltea Roma. Am doua. Nu am avut probleme. Cele cu spuma sau latex sunt toxice pentru organism (Folositi gugal pentru informatii  nu forumuri). Bebe al meu doarme tot pe domus - roma. Am saltea de bebei din iarba de mare dar se imputea si trebuia aerisita asa ca am renuntat la ea si la pat evident.

#47
rufay2003

rufay2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.06.2010
Si eu am cumparat produse de la Studio Moderna si NICIODATA nu am avu probleme.

Poate ati fost mai ghinionisti... Posted Image

#48
ooarecare21

ooarecare21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2012
pentru toti care vor sa cumpere saltele dormeo,

va rog sa nu va luati dc aveti mai mult de 50 de kg.sotul meu cantareste cam la 100 de kg si pe parte lui salteau s-a lasat ,adica a facut groapa.azi sau maine o sa sunam la ei ca ne-au garantat cica 15 ani la calitatea saltelei.

#49
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011
Domnilor aseara am achizitionat o saltea iMemory Silver, ale carei costuri au fost "cam dureroase": 2174 lei, dupa aplicarea unei reduceri.Posted Image
Referitor la saltea pot spune numai de bine: imi place, fiind prima noapte in care am dormit fara probleme si m-am trezit fara sa ma mai doara spatele / coloana (de altfel asta era si motivul pentru care am comandat-o: mi-e frica rau de o eventuala operatie). Din punctul meu de vedere se incalzeste intr-un mod placut, nu se incinge iar stratul de memorie este foarte ok. Salteaua a venit vidata iar la desfacere a avut un usor miros de plastic (acum nu stiu daca era neaparat de la saltea si nu cumva de la folie). Dupa ce am lasat sa se aeriseasca 30 de minute in incaperea cu pricina, mirosul a disparul.


Referitor la firma STUDIO MODERNA (sau Top Shop daca vreti), opinia mea este integral diferita, din urmatoarele considerente: am dat comanda pe net si mi s-a comunicat initial un termen de livrare de 4-10 zile. Acestea s-au transformat in cele din urma in 19 zile.
La 9 zile de la lansarea comenzii am luat legatura cu departamentul de relatii cu clientii din Top Shop, unde o domnisoara / doamna foarte intepata mi-a raspuns ca termenul de 4-10 zile curge de la identificarea in stoc a unui astfel de produs Posted Image si daca nu mai doresc putem anula comanda.
Regret ca nu am facut acest lucru insa credeti-ma durerea va face sa inghititi si in sec la astfel de "raspunsuri neinspirate".
De altfel, la 12 zile de la emiterea comenzii pe net am luat legatura telefonic cu reprezentantul magazinului Dormeo din Braila (culpa imi apartine: abia ulterior am remarcat ca am un astfel de magazin in relativa apropiere).
Rezultatul contactarii reprezentantului local: a reusit sa aduca la magazinul respectiv o saltea similara cu o zi inainte de a-mi sosi acasa cea comandata pe net, desi nu avea in stoc un astfel de produs. Tot respectul pentru astfel de persoane si rusinica celor de la "relatii cu clientii".
Pe viitor, daca voi mai achizitiona produse de la magazinele Top Shop o voi face "live" si nu de pe net.
Repet mi-a placut foarte mult atitudinea si interesul manifestat de reprezentantul local pentru a rezolva situatia aparuta.

#50
PPR88

PPR88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2014
Salutare,
   Ce stiti despre Dormeo Memory Fresh 2+12? La folosit cineva, este la apr 1700 lei

#51
pardina

pardina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.06.2007
Atentie la salteaua ecocell clima de la magazinele Kaufland:
1 este tare
2 pretul ei real este de 800 lei, reducerea cu puncte lipite este vrajeala.

#52
september1st

september1st

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.05.2007

View Postpardina, on 29 ianuarie 2014 - 10:28, said:

Atentie la salteaua ecocell clima de la magazinele Kaufland:
1 este tare
2 pretul ei real este de 800 lei, reducerea cu puncte lipite este vrajeala.
Poti sa detaliezi, te rog?
Inclusiv pe site-ul Dormeo in sectiunea "Promotii" pretul real al saltelei este cotat la ~1600 ron, cu reducere aplicata ajungand la 800 ron.

Edited by september1st, 05 February 2014 - 10:14.


#53
justy

justy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 20.01.2007
a cumparat cineva salteaua asta de la Kaufland? detalii...

#54
vasole

vasole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.10.2009

View Postseptember1st, on 05 februarie 2014 - 10:13, said:

Poti sa detaliezi, te rog?
Inclusiv pe site-ul Dormeo in sectiunea "Promotii" pretul real al saltelei este cotat la ~1600 ron, cu reducere aplicata ajungand la 800 ron.

Este vorba despre salteaua dormeo siena.
http://www.dormeo.ro...ch=saltea siena

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate