Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Cum vreti sa fie nunta perfecta?

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#1
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
ce muzica sa se asculte la nunta ca sa impaci pe toata lumea?

cu ce muzica(pe genuri) incepe continua si se sfarseste nunta?

#2
mos ene

mos ene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.01.2006

View PostGeo^, on Jul 5 2006, 07:45, said:

ce muzica sa se asculte la nunta ca sa impaci pe toata lumea?

cu ce muzica(pe genuri) incepe continua si se sfarseste nunta?
Mai intai incearca sa te decizi ce vrei la nunta formatie sau Dj, eu unu as merge pe DJ

apoi vezi cam care e varsta medie a invitatilor si de unde sunt (oras, la tara), apoi te gandesti tu ce muzica ai

vrea si ce muzica nu ai vrea ca la final e nunta ta...

detaliile despre ce muzica se canta si cand asa stabilesti cu Dj sau reprezentantul formatiei, de obicei ei stiu

cam care e mersu si ce se canta si cand.

multa bafta si casa de piatra  :photo:

#3
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostGeo^, on Jul 5 2006, 08:45, said:

ce muzica sa se asculte la nunta ca sa impaci pe toata lumea?

cu ce muzica(pe genuri) incepe continua si se sfarseste nunta?

să ști că și eu m-am m-ai gândit la asta.
și eu al merge și pe varianta Dj. că ăla poate de toate, pe când taraful...
eu nu vreau nuntă țărănească, dar nici super modernă, cu tehno sau rock. duuuh
am zis că aș merge pe varianta anilor 80. muzica de atunci mi-o place și mie, și generației părinților mei, de ex. și cam astea ar fi categoriile de vârstă care participă la o nuntă. bătrânii și copii...să-i lăsăm :P

casă de piatră!

#4
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Fara manele! :confuzzled:

#5
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
asa e baieti !


merci mult de tot !

eu as vrea sa-l iau pe nicu paleru dar nu stiu cum sa dau de el !

sa cante si el ceva acolo mai pe seara sa inveseleasca nuntasii care sper sa se simta bine ma gandesc si la o formatie asa de lautari care sa cante si ei printre picaturi !

voi ce sfaturi ati avea !


o sa fie nuntasi de la oras si vreau sa se simta bine si sa ramana cu o amintire destul de placuta si sa nu regrete ca au venit la nunta !


bineinteles ca ma gandesc si sigur o sa iau si un dj sa puna muzica la fel cum ziceai ceva abba din astea asa mai sonore si nu prea hau(ca sa ma intelegeti ce vreau sa spun).

nunta as vrea sa fie ceva de genu combinata si sincer cred ca e alegerea ideala acum eu stiu mai data-0mi si mie sfaturi ...

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Oricite mii de euro o sa dai cintaretilor, tot atitia bani o sa iti dea nuntasii...

Daca iti place tie/nuntasilor nu stiu ce popular/manelist, poti sa il pui inregistrare... o sa sune oricum mai bine decit prestatie live....


Daca o sa fac vreodata nunta, o sa pun muzica NUMAI ce imi place mie (fara populara&manele), cui nu ii place sa plece acasa fara sa dea plicul.

#7
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 15.03.2005
Eu zic ca atmosfera placuta e creata mai degraba de unul care canta sau vb la un microfon, decat de un ciudat cu niste casti pe urechi si care invarte de platane. :)

#8
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,971
  • Înscris: 10.04.2006

View Postnepot, on Jul 5 2006, 11:22, said:

Eu zic ca atmosfera placuta e creata mai degraba de unul care canta sau vb la un microfon, decat de un ciudat cu niste casti pe urechi si care invarte de platane. :)

Esti manelist?  :huh:

#9
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
mie sincer imi place si populara si manelele.

formatia o sa fie de populara mie-n suta! In dilema sunt daca e sa-l iau pe Paleru sau nu !

muzica o sa fie structurata pe diverse genuri : manele dance blues latino-greceasca muzica mai veche gen abba modern talking estc etc...



acum oare cum sa inceapa in ce ordine ma gandesc si nu prea imi dau seama.    sa las 4-5 melodii dupa care sa schimbe genul,si asa sa faca toata seara si formatia sa cante cam la interval de ora nici nu stiu ia zice-ti-mi voi cum ati face?

#10
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
am uitat si cateva melodii etno .

#11
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,971
  • Înscris: 10.04.2006

View PostGeo^, on Jul 5 2006, 13:36, said:

acum oare cum sa inceapa in ce ordine ma gandesc si nu prea imi dau seama.    sa las 4-5 melodii dupa care sa schimbe genul,si asa sa faca toata seara si formatia sa cante cam la interval de ora nici nu stiu ia zice-ti-mi voi cum ati face?

Uite aici isi are rolul DJ-ul :Dj:

#12
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 15.03.2005

View PostNenea Zap, on Jul 5 2006, 11:29, said:

Esti manelist?  :huh:
Nu-s, nu prea ascult nici un gen de muzica.
Ai auzit de cuvantul "entertainer"?
Ai auzit de formatii care nu canta manele?
Daca ai opri caseta cu guta si ai da pe un radio, ai descoperi ca mai exista si alti artisti pe lumea asta.  :console:

#13
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View Postnepot, on Jul 5 2006, 11:22, said:

Eu zic ca atmosfera placuta e creata mai degraba de unul care canta sau vb la un microfon, decat de un ciudat cu niste casti pe urechi si care invarte de platane. :)

la radio e un DJ care vorbește la MICROFON și are și CĂȘTI. uite că se împacă între ei și ăștia.

#14
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Nunta perfecta... House Party  :coolspeak:

#15
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006
Sa fie ceva ca in vis...o nunta in care sa nu simt si sa nu vad altceva decat iubirea si persoana iubita....asta e visul meu...pana la adanci batraneti ;)

#16
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postnepot, on Jul 5 2006, 19:01, said:

Nu-s, nu prea ascult nici un gen de muzica.
Ai auzit de cuvantul "entertainer"?
Ai auzit de formatii care nu canta manele?
Daca ai opri caseta cu guta si ai da pe un radio, ai descoperi ca mai exista si alti artisti pe lumea asta.  :console:
DJ-u ... daca e roman poate sa vorbeasca in microfon...chiar sambata trecuta am fost la o nunta cu unde ca entertainment a fost un D.J.
Sunetul nu a fost prea grozav...dar printre melodii mai zicea si ala ceva...
Si pe langa rolul D.J.-ului la "pick-up" mai este si d.j. de langa calculator...asta e cam ultimu fel pe care il recomand...si in acelasi timp ultimul care exista...

#17
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 15.03.2005
:naughty:

View PostM0n0, on Jul 6 2006, 00:10, said:

DJ-u ... daca e roman poate sa vorbeasca in microfon...chiar sambata trecuta am fost la o nunta cu unde ca entertainment a fost un D.J.
Sunetul nu a fost prea grozav...dar printre melodii mai zicea si ala ceva...
Si pe langa rolul D.J.-ului la "pick-up" mai este si d.j. de langa calculator...asta e cam ultimu fel pe care il recomand...si in acelasi timp ultimul care exista...
Poate m-am exprimat gresit. Am fost sambata trecuta la o nunta...cu dj. Unu care statea cu niste casti pe urechi si nu stiu ce mixaje facea, ca avea un calculator in fata si erau pauze intre melodii, macar trecerea intre melodii s-o fi facut mai insesizabila, era aiurea...pai dublu click in winamp stiu si eu sa fac, mai mult, as putea sa fac un playlist si gata...Decat asa dj mai bine vine o formatie (nu manele cum zicea un user), mai canta...mai face pauza (si in pauza e alt gen de muzica) etc.
Dupa experienta asta m-am gandit si am ajuns la concluzia ca pot tine si eu o nunta, imi aduc calculatorul de acasa. :) Asa ca, cine are nevoie de o atmosfera deosebita, pret mic, sa ma caute. :naughty:

#18
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006
Ce-ar fi sa-mi vina DJ OPTICK la nunta ! :)) lol...sau ADRIAN EFTIMIE :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate