Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Cum vreti sa fie nunta perfecta?

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#19
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
in general formatiile care cata la nunti..... stiu de toate...de la populare, de petrecere, sarbe hore, manele, muzica veche, blues...etc.
de asemeneapoti sa apelezi si la un dj cu un calculator...dar......
u nu am fost decta la 2 nunti cu calculator si f multe cu formatie.... la cele cu calculator a fost naspa...nu a fost atmosefra deloc...parca eram la mine acasa....mancam si ascultam muzica....
o sa fac si eu nunta la anul....dar chestia cu calculatorul iese din discutie din start... eu vreu formatie. desi imi place muzica moderna...raman la aprerea ca muzica house, e club, hip-hop, rock...etc nu are ce sa caute la o nunta....
parca le si vad pe soacre si bunici topaind pe house... :))

#20
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
eu am zis ca sa le impac pe aman2  : dj cu formatia !
asa cred ca e combinatia ideala!

#21
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostGeo^, on Jul 6 2006, 14:08, said:

eu am zis ca sa le impac pe aman2  : dj cu formatia !
asa cred ca e combinatia ideala!

daca sunt bani suficienti...e f bine...pt ca si formatia si dj-ul o sa vrea bani...si nu cred ca-s dispusi sa-ti ia doar jumatate....

#22
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
- Formatie daca stie sa cante populara din toate zonele tarii

- DJ care sa nu puna manele (ok, fie, dar o singura repriza de maxim 4 manele/noapte).

:peacefingers:

#23
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostM0n0, on Jul 6 2006, 01:10, said:

Sunetul nu a fost prea grozav...dar printre melodii mai zicea si ala ceva...
Si pe langa rolul D.J.-ului la"pick-up" mai este si d.j. de langa calculator...asta e cam ultimu fel pe care il recomand...si in acelasi timp ultimul care exista...

adică la „DECK”? :P

eu în nici un caz nu aș băga mixt (dj + taraf/formație) mie se pare aiurea. e bine să alegi o temă a nunții. poate fi o nuntă latino, o nuntă tradițională, adică doar taraf, doar muzică populară (atenție!! fără manele), poate fi o nuntă doar de manele, o nuntă elegantă cu muzică lentă, valsuri etc, o nuntă rock&roll (iarăși atenție!!! nu rock...sper că știți diferența)

pe mine mă disperă nunțile în care se oscilează. adică bagă formația ceva muzică frumoasă, de dragoste, lentă blabla și dintr-odată trece pe manea. îmi taie cheful. atunci să o țină mai bine tot pe manele și știu că stau afară toată noaptea și mă îmbăt cu semenii mei. dar nu să mă f.tă la cap. :D

se hotărăște în funcție de clasa socială a invitaților (majoritarii, binențeles) și dacă te hotărăști la dj, sugerez ăla cu calculatoru, că diferență mare nu este, doar de preț. ăla cu compul e mai ieftin, iar dj-ul cu deck-uri se va plictisi doar, că nu prea are ce „show” să facă.

#24
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
mie sincer imi pare o idee destul de buna sa fie combinata !

pentru ca nu stie formatia sa cante lambada sau nu mai stiu eu ce asa ca parerea mea e ca merge sa fie combinata !

ma gandesc sa bag si manele ca na nu se poate fara dar sa fie ceva asa discret si foarte placut!

#25
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
imi place sa impac pe toata lumea daca intelegi ca unu mai vrea o manea unu un macarena unu mai lenta unu mai vioaie un dance sau nu mai stiu eu ce !

dupa opinia mea chiar daca ma repet zic ca e cel mai bine asa !

#26
Viezure-1000

Viezure-1000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 02.02.2006
Goran Bregovici + Crazy Frog, clar!

#27
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostFr3ak, on Jul 6 2006, 15:31, said:

adică la „DECK”? :P
Da, si ce mai vrei? :lol:
Vise...

Eu is cu ideea cu temele muzicale...
Daca numai unuia sau hai doi din invitati vrea sa asculte manele ca altfel nu danseaza tu NU trebuie sa-i faci pe plac ca e nunta ta...Si am vazut nunti si fara manele care au supravietuit, depinde si ce fel de prieteni ai, manelisti sau nu...
Cred ca mie cel mai mult mi-ar placea o nunta rock&roll cum a mentionat Fr3ak...Cuprinde toate varstele...

SAY NO TO MANELE!!!

#28
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
IDEAL FARA MANELE  :death: SI POPULARE...cel putin asa a fost a mea si a fost de vis...

#29
denied

denied

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 08.09.2005
De muzica clasica la nunta ce spuneti? La nunta mea asa va fi.

#30
dumis

dumis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 11.06.2006
ok...atunci sa puna rock la nunta :))

#31
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
bravo voua !

nu o sa pun rock,house sau ceva de genu !

in schimb o sa pun cateva manele cel putin alea care imi plac mie,si din astea asa normale !

formatie sa cante populara si ce mai stie !


faza tare : ziceam sa-l iau si eu pe nicu paleru la nunta ! cat ziceti ca mi-a cerut pe o ora?  1200 euro cu formatia mea!

#32
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
prea scump:(

#33
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
de alti interpreti aveti idee ? cam cat iau/ora sau pe seara ?

#34
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Dj si muzica la max sa se auda in tot cartieru

#35
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
logic nu? ca doar odata ma-nsor si nici nunta asta sa nu fie cea a visurilor mele ???

#36
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
ce meniuri maii diverse si mai misto cunoasteti? de la aperitiv pana la desert !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate