Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#23275
Demetrius22

Demetrius22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.09.2008
Are cineva probleme cu HBO? Imi merg toate programele,  numai HBO arata ca si cum n-ar fi semnal.            zona ilfov

Edited by Demetrius22, 29 July 2014 - 19:15.


#23276
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

 Demetrius22, on 29 iulie 2014 - 19:14, said:

Are cineva probleme cu HBO? Imi merg toate programele,  numai HBO arata ca si cum n-ar fi semnal. zona ilfov

asa e si la mn.,.

#23277
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
La mine funcționează toate canalele HBO.

#23278
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Televiziunea Transilvania L!VE ( probabil este vorba despre Look Plus ) a fost mutată de pe frecventa 11103, polarizare verticala pe frecventa 12524, polarizare verticala, DVB-S, SR 30000, FEC 7/8.

Televiziunea Mooz Hits a fost mutată de pe frecventa 12524, polarizare verticala, pe frecventa 12607, polarizare verticala, DVB-S, SR 30000, FEC 7/8.

Televiziunea Giga TV Romania a fost mutată de pe frecventa 12607, polarizare verticala, pe frecventa 11104, polarziare verticala, DVB-S, SR 14400, FEC 3/4.

Agitație în mușuroi (TP-urile celor de la Romtelecom). Oare să avem parte de noi canale ? Posted Image  Ultima dată așa a fostPosted Image
Sursa

#23279
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
Abia au modificat grila cu canale noi, deci nu cred. Ei anunta de dinainte

#23280
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Nu cred că își aleg o dată anume pentru introducerea de canale și gata. Ei comunică doar dacă șefii lor le dau acordul. Canale noi pot fi băgate și a doua zi, totul depinde de cei ce se ocupă cu asta. Când au introdus Crime & Investigation și ID Extra parcă nu au anunțat dinainte Posted Image . Eu sunt optimist Posted Image

Edited by _Claudiu_, 30 July 2014 - 23:06.


#23281
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 14.05.2010

 _Claudiu_, on 30 iulie 2014 - 22:54, said:

Nu cred că își aleg o dată anume pentru introducerea de canale și gata. Ei comunică doar dacă șefii lor le dau acordul. Canale noi pot fi băgate și a doua zi, totul depinde de cei ce se ocupă cu asta. Când au introdus Crime & Investigation și ID Extra parcă nu au anunțat dinainte Posted Image . Eu sunt optimist Posted Image
O sa apara Digi24 sd in grila dth iar lok tv si lokplus vor fi pachet separat .Ar putea intra Balkanika tv si mynele.Nu stiu sigur momentan

#23282
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
pana ieri la mine nu mergea look plus.. nu avea semnal ei bine se pare ca merge datorita schimbarii pozitiei:d

#23283
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
O sa apara Digi24 cand o sa apara Dolcesport la Digi DTH adica niciodata :) A nu se confunda cablu tv (unde exista must carry) cu DTH (unde nu se aplica must carry).

#23284
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005

 lau83, on 30 iulie 2014 - 23:14, said:


O sa apara Digi24 sd in grila dth iar lok tv si lokplus vor fi pachet separat .Ar putea intra Balkanika tv si mynele.Nu stiu sigur momentan

Din ce scrii imi dau seama ca iti doresti posturile alea de manele. Intamplator am relatii la RTC sus de tot si pot influenta aceasta alegere. Insa ei conditioneaza introducerea de semnarea unei petitii, mai exact trebuie depusi 10 ron intr-un cont la Alpha Bank. Daca strangi incal 10 prieteni, imi zici si-ti dau contul, si va trimit petitia. Si atunci vei sti sigur momentan.

#23285
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Si daca cei 10 prieteni adusi de tine vor aduce si ei cate 10 prieteni, acele posturi vor intra in cel mai ieftin pachet! :D

#23286
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
LOOK TV si LOOK PLUS nu mai transmit nimic in acest moment, cel putin pe romtelecom DTH.  Apare doar un mesaj: ,,Pana in acest moment, Romtelecom si ISB nu au ajuns la un acord privind retransmiterea canalelor Look TV si Transilvania LIVE (Look PLUS). Speram sa reusim sa incheiem negocierile in avantajul Dvs si astfel sa va putem oferi in cel mai scurt timp acces la cele doua canale, Look PLUS si Look TV.''
Se pare ca de vina este directorul romtelecom, care a plecat in vacanta si nu a semnat actele...Cata neseriozitate.
Attached File  IMAG0267.jpg   175.19K   77 downloadsAttached File  IMAG0268.jpg   195.91K   68 downloads

#23287
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Sau pur si simplu cei de la Look (ISB) cer conditii si preturi cu care RTC nu sunt de acord.

#23288
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Astia negociaza cu scopul ca Look-urile sa nu intre in pachet separat momentan. Cel mai probabil ISB cer sume mari de bani ori pachet separat, ceea ce ar duce la o alta scumpire a abonamentelor (daca dorim sa le vedem). Negocierea asta are ca scop includerea canalelor in pachetele de baza fara taxe suplimentare, nu ajung la un acord, incearca cu pachet separat, daca nici asa nu se inteleg (cer prea mult la pachet), ii vor scoate si vor gasi inlocuitori (asta ca ultima solutie). Romtelecom este constient de faptul ca introducerea acestor canale in pachetele de baza ar insemna un punct in plus in fata RDS sau a UPC/Focussat

Edited by _Claudiu_, 31 July 2014 - 11:28.


#23289
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008

 _Claudiu_, on 31 iulie 2014 - 11:26, said:

Astia negociaza cu scopul ca Look-urile sa nu intre in pachet separat momentan. Cel mai probabil ISB cer sume mari de bani ori pachet separat, ceea ce ar duce la o alta scumpire a abonamentelor (daca dorim sa le vedem). Negocierea asta are ca scop includerea canalelor in pachetele de baza fara taxe suplimentare, nu ajung la un acord, incearca cu pachet separat, daca nici asa nu se inteleg (cer prea mult la pachet), ii vor scoate si vor gasi inlocuitori (asta ca ultima solutie). Romtelecom este constient de faptul ca introducerea acestor canale in pachetele de baza ar insemna un punct in plus in fata RDS sau a UPC/Focussat
Stai sa vezi ca intra in joc Consiliul Concurentei http://www.ziare.com...urentei-1313952

#23290
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 _Claudiu_, on 31 iulie 2014 - 11:26, said:

[...]Romtelecom este constient de faptul ca introducerea acestor canale in pachetele de baza ar insemna un punct in plus in fata RDS sau a UPC/Focussat
Pana una-alta, RDS nu are introdus nimic. Deci, nu are cum sa le ia fata.
In alta ordine de idei, Orange dth trebuie sa aiba grija la cum negociaza deoarece o eventuala crestere de pret ar implica automat posibilitatea abonatilor de a rezilia. Si se stie ca sunt multi abonati care regreta pasul (prematur) facut catre ei.
Coreland faptul ca primii doi operatori de servicii tv, ca numar de abonati (RCS&RDS si Romtelecom), dar si Orange dth nu s-au inteles cu cei de la ISB, avem imaginea presiunii care apasa pe umerii celor de la Sky. Si faptul ca cei de la Sky sunt sub presiune e cunoscut si de celelalte parti implicate in negocieri (fie ca vorbim de Romtelecom, RCS&RDS sau Orange) care incearca sa obtina cat mai multe avantaje.

 ginelbalut, on 31 iulie 2014 - 11:41, said:

Stai sa vezi ca intra in joc Consiliul Concurentei http://www.ziare.com...urentei-1313952
Nu cred ca acest Consiliu al Concurentei ar putea anula respectiva "atribuire directa". Eventual va aplica amenzi (mai mici sau mai mari) celor de la LPF, pentru modul in care s-a facut aceasta atribuire.

Edited by Venboteam, 31 July 2014 - 11:42.


#23291
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
Prea putin ma intereseaza de acest circ cu consiliul concurentei. Atata timp cat voi putea urmari meciurile, nu ma doare nici la basca de tot ce se discuta...

Edited by Remiliano, 31 July 2014 - 11:51.


#23292
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pe net, sau unde? Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate