Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Milano

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
832 replies to this topic

#631
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009
Buna ziua.
Va rog, daca stiti, ce preturi sunt pentru vizitarea Domului din Milano - catedrala cu terasa, si stadionului SAN SIRO?
Mersi mult

#632
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,548
  • Înscris: 14.04.2008
http://www.duomomila...9-d2638f5295d3/
http://www.sansiro.n...id=1769&lang=en

#633
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
Multumesc pentru raspunsuri.

@Zuv: m-ai convins cu pozele :D. Cat dureaza drumul din Como pana in Bellagio (n-am cum sa ratez statia de coborare?? Ce autobuz se poate lua? Stiu ca am vazut statia, dar nu mai stiu numarul autobuzului... Biletele de autobuz se pot lua de la sofer sau e un chiosc de bilete in statie?

Stiti cumva cat dureaza drumul de la aeroportul din Bergamo pana in Milano Centrale? Vreau sa iau bilete online la shuttle bus si imi cere ora. Daca luam autobuzul din Milano cu 3 ore inainte de zbor e in regula?

#634
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007

View Postdivaroxie, on 28 martie 2016 - 12:15, said:

Multumesc pentru raspunsuri.

@Zuv: m-ai convins cu pozele Posted Image. Cat dureaza drumul din Como pana in Bellagio (n-am cum sa ratez statia de coborare?? Ce autobuz se poate lua? Stiu ca am vazut statia, dar nu mai stiu numarul autobuzului... Biletele de autobuz se pot lua de la sofer sau e un chiosc de bilete in statie?

Stiti cumva cat dureaza drumul de la aeroportul din Bergamo pana in Milano Centrale? Vreau sa iau bilete online la shuttle bus si imi cere ora. Daca luam autobuzul din Milano cu 3 ore inainte de zbor e in regula?

Autobuzul C30. O ora de la Como la Bellagio.

De la Milano am mers cu trenul pana la Como Nord Lago si am traversat orasul in drum spre autogara San Giovanni. C30 se ia din partea stanga cum se iese din parc cu fata spre cladirea autogarii. In functie de planurile dumneavoastra puteti autobuzul si de la Como Nord Lago. Nu am cumparat bilete, dar am vazut case de bilete si la San Giovanni si la Como Nord Lago.

Inainte de Bellagio: I Giardini di Villa Melzi. Rugati-l pe sofer sa va lase cat mai aproape de intrarea vilei.


Noi am mers de la aeroportul Orio al Serio la Milano astfel: autobuz de la aeroport pana la statia de tren Bergamo (15 min), tren Bergamo-Milano Centrale (sa zicem o ora).
Shuttle Milano-Orio nu are cum sa faca mai mult de o ora.

#635
HMiller

HMiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 29.04.2006
NADGOB, eu as renunta la Como. Venetia si Verona sunt mult mai atractive. Dar, asta e doar o simpla parere. ;)

#636
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postdivaroxie, on 28 martie 2016 - 12:15, said:

Cat dureaza drumul din Como pana in Bellagio
In jur de o ora.
http://www.asfautoli...9-22-114838-663

View Postdivaroxie, on 28 martie 2016 - 12:15, said:

Biletele de autobuz se pot lua de la sofer sau e un chiosc de bilete in statie?
Din ce-mi aduc aminte,am luat bilet dus-intors, de la casa din autogara.

View Postdivaroxie, on 28 martie 2016 - 12:15, said:

Stiti cumva cat dureaza drumul de la aeroportul din Bergamo pana in Milano Centrale?
Cam o ora.

Edited by zuv, 29 March 2016 - 08:33.


#637
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
Daca vreti sa vedeti in Bellagio si Giardini di Villa Melzi sa nu ajungeti mai tarziu de ora 19 (cum am facut noi) ca e inchis. Si chiar cred ca merita.

#638
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
Multumesc mult pentru raspunsuri. Maine plec. O sa revin cu amanunte la intoarcere.

Ciao! :D

#639
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009
Salut. Puteti sa-mi recomandati restaurant/e unde se mananca bine si ieftin? Poate ceva de genul "mananci cat poti"? Mersi mult.

#640
ssergiu

ssergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 03.08.2006
Va rog sa ma ajutati cu un sfat...
In drumul spre Maroc, voi avea escala la Milano de 16 ore. O sa aterizez la Bergamo si apoi o sa merg mai departe de la Malpensa (celalalt aeroport). Intentionez sa ma cazez peste noapte la un hotel din imediat apropiere a aeroportului Malpensa si vreau sa profit de zi pentru a vizita putin orasul Milano. Asadar, vreau sa iau un bus/tren de la aeroportul din Bergamo pana in centru la Milano, apoi sa las bagajele pe undeva si sa vizitez orasul pana seara. Apoi sa recuperez bagajele si sa merg pana la aeroportul Malpensa de unde ma va lua shutelul de la hotel (hotelul va fi la 2 km de aeroportul de unde voi zbura a 2-a zi dimineata).
Unde ar trebui sa fac legaturile de bus-uri si unde as putea sa imi las bagajele?

#641
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007
De la aeroportul Orio al Serio la Milano Centrale ar fi urmatoarele variante:
- shuttle
- autobuz pana la gara Bergamo + tren


Pentru bagaje: Milano Centrale – deposito bagagli

#642
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postssergiu, on 13 aprilie 2016 - 19:59, said:

Unde ar trebui sa fac legaturile de bus-uri si unde as putea sa imi las bagajele?
Milano Centrale
http://www.orioaeroporto.it/en/bus/
http://www.milanocen...l/left-luggage1
http://www.milanomal...arking/by-coach

Edited by zuv, 14 April 2016 - 07:34.


#643
divaroxie

divaroxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2007
M-am intors de la Milano.

Va multumesc pentru toate sfaturile, mi-au fost de mare ajutor.
Milano este un oras frumos, insa Como si Bellagio m-au dat pe spate. Mi-a parut foarte rau ca am avut doar cateva ore la dispozitie sa le vizitam. Desi in mare am vazut tot, am simtit nevoia de a ma plimba in tihna pe stradute, fara a fi mereu cu ochii pe ceas. Mi s-a parut o treaba foarte buna ca biletele de tren sunt valabile 3 ore din momentul validarii - mii de multumiri shadow_x3x, pentru pontul cu validarea biletelor in gara, nefiind obisnuita cu asta, mai mult ca sigur n-as fi stiut. Am pierdut conexiunea catre Como si a trebuit sa asteptam urmatorul tren - a fost o mare bucurie sa constatam ca biletele mai sunt valabile (am crezut ca sunt valabile doar pentru trenul respectiv pe care il pierdusem).

Mi-ar fi placut sa merg la Faro Voltiano de sus, de la Brunate (era o ora si jumatate de mers, iar totul in jur arata asa frumos), dar trebuia sa mergem si la Bellagio... Bellagio este minunat! Din pacate nu am avut timp pentru a vedea Vila Melzi sau pentru a admira mai mult privelistea de acolo, pentru ca trebuia sa ne intoarcem.

In Milano am stat la Ibis Milano Centrale (stiu ca mai intreba cineva de el mai demult) pe care il recomand. Am luat city-break-ul prin agentie asa ca am beneficiat de un pret mai mic la hotel. Arata foarte bine hotelul, micul dejun este indestulator, ai foarte multe optiuni, camerele sunt atat cat trebuie de mari (mai mari decat la Ibisurile din Paris).

#644
IRI1970

IRI1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.07.2013

View Postdivaroxie, on 14 aprilie 2016 - 12:55, said:

M-am intors de la Milano.

Va multumesc pentru toate sfaturile, mi-au fost de mare ajutor.
Milano este un oras frumos, insa Como si Bellagio m-au dat pe spate. Mi-a parut foarte rau ca am avut doar cateva ore la dispozitie sa le vizitam. Desi in mare am vazut tot, am simtit nevoia de a ma plimba in tihna pe stradute, fara a fi mereu cu ochii pe ceas. Mi s-a parut o treaba foarte buna ca biletele de tren sunt valabile 3 ore din momentul validarii - mii de multumiri shadow_x3x, pentru pontul cu validarea biletelor in gara, nefiind obisnuita cu asta, mai mult ca sigur n-as fi stiut. Am pierdut conexiunea catre Como si a trebuit sa asteptam urmatorul tren - a fost o mare bucurie sa constatam ca biletele mai sunt valabile (am crezut ca sunt valabile doar pentru trenul respectiv pe care il pierdusem).

Mi-ar fi placut sa merg la Faro Voltiano de sus, de la Brunate (era o ora si jumatate de mers, iar totul in jur arata asa frumos), dar trebuia sa mergem si la Bellagio... Bellagio este minunat! Din pacate nu am avut timp pentru a vedea Vila Melzi sau pentru a admira mai mult privelistea de acolo, pentru ca trebuia sa ne intoarcem.

In Milano am stat la Ibis Milano Centrale (stiu ca mai intreba cineva de el mai demult) pe care il recomand. Am luat city-break-ul prin agentie asa ca am beneficiat de un pret mai mic la hotel. Arata foarte bine hotelul, micul dejun este indestulator, ai foarte multe optiuni, camerele sunt atat cat trebuie de mari (mai mari decat la Ibisurile din Paris).

Salut, si noi vrem sa mergem sa vizitam Como , cat dureaza drumul cu trenul din MIlano pana la Como si cat costa un bilet de tren pana acolo , din Como cum ai ajuns la BELLAGIO ?

Salutare , ma poate ajuta cineva , luna viitoare vom fi la Milano, vrem sa ajungem si la Maranello la muzeul Ferrari , daca  a fost cineva dintre voi  rog sa ma sfatuiasca ce ar trebuii vizitat acolo, am vazut ca biletele  de intrare sunt de mai multe feluri , nu stiu ce merita  de vazut si ce nu . Eventual cum ajung din Milano la Maranello (tren / autobuz ) si cat m-ar costa .Multumesc anticipat

#645
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,548
  • Înscris: 14.04.2008
daca citesti macar ultimele 2 pagini, vei afla raspunsurile la intrebarile tale, ba chiar mai mult.

#646
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007
Pentru cei care nu inchiriaza masina, dar ar dori sa viziteze si altceva decat Milano, pentru cei care nu vor sa piarda timp in gara ori uita de validare, reamintesc de existenta biletului Io Viaggio Ovunque in Lombardia.

Tren (regional), autobuz (urban si extraurban), metrou, funicular s.a.m.d.. Merita sa cautati detalii despre acest bilet (integrat, special, cum vreti sa-i spuneti).

Se valideaza numai la prima calatorie. Se vinde pentru 1,2,3 si 7 zile.

#647
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,548
  • Înscris: 14.04.2008
...si pt cei care nu au avut timp sau rabdare sa citeasca cele 35 de pagini din urma :peacefingers:

#648
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Va rog frumos recomandați un Outlet la care se poate ajunge cu transportul public fără sa merg o ora cu trenul.

Caut un Outlet cu Camper,Benetton, Ralph, Timberland sau sportive (Saucony, Mizuno, Brooks) , nu un Outlet cu Prada și Gucci.

Edited by mihai!, 01 June 2016 - 09:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate