Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

E-Boda B50

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
eugenserbu

eugenserbu

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.04.2006
Am un sistem home theatre E-Boda B50 si nu-mi merge boxa centrala in modul 5.1.Are cineva schema electronica.In celelalte moduri radio ,aux1,2 merge.Multumesc anticipat.

#2
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006

 eugenserbu, on Apr 11 2006, 21:54, said:

Am un sistem home theatre E-Boda B50 si nu-mi merge boxa centrala in modul 5.1.Are cineva schema electronica.In celelalte moduri radio ,aux1,2 merge.Multumesc anticipat.

Putin off topic! Scuze pt.asta. Spune-ne so noua cum se aude B50? (Fata de mult trambitatulGenius sw-hfs.1 5000 - 150W? Vreau sa-mi iau si eu unul si nu stiu daca merita banii!

#3
Ester

Ester

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.11.2006
Sal! am un sistem eboda b50 si pt o camera de 4x4 ii foarte multumitor, desi eu mi am schimbat subwooferul k deja la 35-40/50 la volum are distorsiuni...satelitii sunt buni...referitor la boxa centrala...in primu rand cum ai conectate cele 3 cabluri la placa de sunet? k am un creative la kre nu setez kre sa fie center si care front..si am  un anumit mod de ale conecta k altfel nici mie nu mi ia subwooferul la nivelul placii.

#4
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006

 Ester, on Nov 28 2006, 16:43, said:

Sal! am un sistem eboda b50 si pt o camera de 4x4 ii foarte multumitor, desi eu mi am schimbat subwooferul k deja la 35-40/50 la volum are distorsiuni...satelitii sunt buni...referitor la boxa centrala...in primu rand cum ai conectate cele 3 cabluri la placa de sunet? k am un creative la kre nu setez kre sa fie center si care front..si am  un anumit mod de ale conecta k altfel nici mie nu mi ia subwooferul la nivelul placii.

Inca nu am un b50, dar vrau sa stiu daca la un e-boda 777 sa-i pun in coada un b50 pe care nu l-am ascultat niciodata cum suna sau "vestitul" genius SW-HF5.1 5000. Ma intereseaz din punct de vedere al calitatii sunetului si nu al pretului sau al volumului.

#5
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Eu personal detin GENIUS 3600 , dar am ascultat si cel de la E-BODA.
Sa sti ca la putere E-boda scoate mai mult , dar ca si calitate este tot ca a geniusului 5000 .Geniusul are avantajul ca este mai ieftin , poti lega 4 surse de '' ZGOMOT'' la el dintre care una 5.1 si restu pe 2 cai.
La E-boda  e la fel .
Acum Eboda are avantaj FM RADIO - care receptioneaza slab.
Sincer , fiind mai ieftin si apropiat ca zgomot , as alege GENIUSUL .
.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate