Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Sapa de egalizare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 17.03.2014
Salutare,  vreau sa torn o sapa de egalizare dar nu vreau sa pierd foarte mult din inaltime , casa are placa de 12-13cm , peste placa vin tevile de ppr de la incalzire (diametru 20-25).
Cam ce grosime sa torn sapa peste aceste tevi ?
Ce sa aleg , sapa turnata clasic sau sapa mecanizata elicopterizata ?

#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
3 Cm ar fi deajuns ,cu conditia sa bagi plasa in sapa ,si sa fii atent ,sa fie ingropata in ciment cam la un cm subt nivel .
Clasica sau elicopterizata ,depinde de ce paviment pui ,dar eu cred ca si la elicopterizata ,ar tb un maset semiumed ,de 2-3 cm ,tras bn ,poti pune deasupra orice material vrei ....parchet ,gresie ,etc .

Nu stiu ce ai vrut pe privat ,ca nu a venit nic ,daca ai nelamuriri ,scrie aici .

Edited by gladiatore, 25 October 2016 - 19:38.


#3
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 17.03.2014
3cm deasupra tevilor iar in total undeva la 6cm ?

#4
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Da ,cam asa ceva ,in maset nu tb sa pui plasa ,decat daca doresti . Masetul ,e un nisip in amestec cu ciment ,se prepara semiumed . Explic ,pt ca eu nu stiu daca si in Romania se cheama ca si in Italia .Facad-use semiumed ,e f usor de '' tras'' pt cine se pricepe ,si ti ramane mai ceva decat elicopterizat .

#5
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
La ce am sapat pe net pt incalzire pardoseala,se pare ca se foloseste o grosime de minim 4cm grosime(pt inertie termica),si,personal cred ca o sapa semiumeda ar ramane mai poroasa si de aici o transmitere mai grea a caldurii...

#6
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 17.03.2014
Nu am incalzire prin pardoseala . sunt tevile de la calorifere , 2-3 tevi in fiecare camera .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate