Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

De la director CFR Calatori la director Spatii Verzi - varianta 'cuscru PSD'

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006
'Fostul director al CFR Călători, Alexandru Noapteş, căruia în decembrie 2014 instanţa supremă i-a confiscat 1,4 milioane de euro, bani pe care nu i-a putut justifica, a fost numit acum câteva săptămâni director adjunct peste spaţiile verzi din Sectorul 1 al Capitalei. Decizia a fost luată de edilul Daniel Tudorache (primar PSD sector 1), după ce a demis fosta conducere a ADP.

Fostul şef al CFR Călători va gestiona un buget de peste 80 de milioane de euro anual.
Pe site-ul Administraţiei Domeniului Public al Sectorului 1, Alexandru Noapteş este trecut ca director-adjunct, iar director general este Marian Marinescu, proaspăt numit şi el.
Noul şef al ADP Sector 1 a declarat în exclusivitate pentru Digi24 că va modifica organigrama instituţiei, astfel încât Alexandru Noapteş să aibă în subordine toate direcţiile importante.

„El se va ocupa de serviciul mecanizare, serviciul drumuri, de serviciul spaţii verzi, compartimentul auto, parcările, semnalizările rutiere şi să vedem ce-i mai dau să facă”, a declarat Marian Marinescu, director general al ADP Sector 1.
ADP Sector 1 a avut anul trecut un buget de peste 80 de milioane de euro. Aceşti bani vor intra pe mâna fostului şef al CFR Călători.
Directorul general al ADP Sector 1 va avea în subordine doar două direcţii.

„Strict juridic o să fie strict la mine contabilitatea, resursele umane clar o să fie la mine, achiziţiile publice... ori la mine, ori la el, vedem cum că şi ăsta e un serviciu destul de greu, biroul de inspecţie probabil o să fie la el, îl dau la el”, a declarat Marian Marinescu.

Cine este Alexandru Noapteș
Alexandru Noapteş a intrat în vizorul opiniei publice în 2009, când un ziar central a publicat facturi din care reieşea că fostul şef al CFR Călători a cheltuit 72.500 de dolari în doar trei zile, în magazine de lux din New York.

Inspectorii ANI s-au autosesizat şi au descoperit că Alexandru Noapteş avea în conturi 1,4 milioane de euro pe care nu i-a putut justifica.
Instanţa Supremă a decis pe 12 decembrie 2014 confiscarea sumei.
Alexandru Noapteş este cuscrul fostului lider PSD Viorel Hrebenciuc. Fiica fostului şef al CFR Călători, Irina Noapteş, s-a căsătorit în septembrie 2014 cu Andrei Hrebenciuc.
Primarul Sectorului 1, Daniel Tudorache, este preşedintele PSD Sector1'

sursa

===

Presupun ca primarul pesede sector 1, Daniel Tudorache,  stie ce o sa faca cuscrul lui Hrebenciuc, pe care la angajat la primarie, cu cele 80 milioane de euro primiti/ alocati pentru dat cu grebla pe spatiie verzi si plantat pansele si petunii, administrat parcari (probabil locurile 'cu plata' care se bisnitaresc pe langa blocuri), 'inspectie' , administrare parc auto (reparatii?). Numai 'bunatati' ....

Edited by gabicen, 25 August 2016 - 21:45.


#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Se căsătoresc mafioții ca acum 100 de ani. Ăsta e conservatorismul românesc, la mai mare!

#3
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Sa-i traiasca alegatorii lui Dom' Primarele !

La mai multi si la mai mari ! :)

#4
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Urmatorul pe lista Nutu Camataru ,sef la Politia Locala sector 1

#5
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Trebuie sa "traiasca" si omul ala , ca doar e bugetar de lux si luxul coasta , ca doar PSD-ul ii dator vindut Guzganului Rozaliu !

Daca "sopteste" Guzganul ?

P.S.- Asta nu e ala care nu putea sa justifice averea si a "cedat" la stat banul ?

Edited by tidicristi, 25 August 2016 - 21:55.


#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Rotaţia cadrelor.

#7
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Pai normal, vazand performantele realizate la CFR calatori au decis sa-l aduca la spatii verzi ca sa imbunatateasca si aici situatia. Forward thinking management if there is one.
(nota: mi-e mult mai usor sa inteleg cum functioneaza o centrala nucleara decat sa inteleg ce e ala un cuscru, also e un cuvant care suna atat de oribil incat l-as scoate din vocabular ieri)

Quote

CFR Călători a cheltuit 72.500 de dolari în doar trei zile
pai nu poti face performanta fara investitii, logic.

Intrebare: pe ce cacat se cheltuie 80 milioane de coco anual doar intr-un sector pe parcuri and shit? Is vro' 20-30 de tramvaie noi decente in banii aia sau probabil vro' 80 de troleibuze bune.

#8
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006
Alexandru Noaptes a fost obligat sa demisioneze (cica la "recomandarea lui dragnea").

Iata ce minciuni indruga primarul Tudorache:

" Nu am făcut eu această numire. Eum am numit doar directorul general al ADP. Noapteș a fost numit în urmă cu 7 zile de către directorul general. Eu am aflat de numirea lui ieri, când a explodat scandalul în presă. I-am cerut directorului să rezolve această problemă până luni, văd că a rezolvat-o azi, din cauza imaginii foarte proaste a lui Noapteș. I-am spus directorului că fiecare numire pe care o va face va trebui să mă întrebe', a spus Dan Tudorache, primar PSD al Sectorului 1."
Sursa: media

Adica, sanchi, a aflat din presa ce directori se angajeaza in primaria lui. Eu cred ca si portarii de la primarie se angajeaza cu semnatura lui.

Edited by gabicen, 27 August 2016 - 06:36.


#9
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Da,saracu,el nu stie nimic.Poti sa-i pui o punga cu cacat pe scaun si muci in cafea zilnic,si el nu isi da seama

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
A demisionat.
http://www.digi24.ro...a ADPP Sector 1

Edited by don_dannielo, 27 August 2016 - 08:30.


#11
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Alexandru Noapteş, fostul director al CFR, a demisionat din funcţia de director adjunct al ADPP Sector 1.

Decizia vine în urma unui reportaj al Digi24.

Uite ca mai e buna si presa la ceva, mai rareste din maidanezii astia care umbla liberi printre noi !

Felicitari Domnului Primar care nici usturoi n-a mancat ... :)

#12
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Stati liniștiți..La vremuri noi, tot noi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate