Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

rezultate testare psihologica politie surse externe

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
am urmarit in ultimul timp aceasta nebunie care sa creat in prisma angajarilor din surse externe in politie,dupa ce am auzit ca a fost o mare harababura cu intocmirea dosarului ,si statul la cozi intrerminabile pentru a si face toate analizele ,acum am vazut rezultatele la testarea psihologica,din 1394 de candidati numai in Bucuresti,722 au primit aviz "apt "si aproape jumate mai precis 668 au primit aviz "inapt" mi se pare putin credibil daca au fost facute testarile pe bune,ca jumatate sa nu promoveze testul psihologic...

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
De ce e putin credibil? Ei cauta un anumit tipar de oameni. Daca pici nu inseamna ca esti prost sau tampit. Pur si simplu comportamentul, atitudinea si gandirea ta nu sunt cele necesare pentru sistem.

#3
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
nu contest ca ei nu cauta un tipar psihologic anume dar mi se pare mult sa fi picat jumatate din ei,acum nici nu le tin partea candidatilor...

#4
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Avand in vedere cati dubiosi au participat la inscriere.
Erau inclusiv oameni cunoscuti ca "lucreaza" ca traficanti (doar ca nu au fost condamnati).

#5
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postbaubig, on 29 aprilie 2016 - 13:34, said:

nu contest ca ei nu cauta un tipar psihologic anume dar mi se pare mult sa fi picat jumatate din ei,acum nici nu le tin partea candidatilor...

Pai de asta este proba eliminatorie. Mie mi se pare ca au trecut prea multi. De-ai sti cati oligofreni viseaza sa ajunga in MAI.... Te apuca groaza.

#6
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View Postvubiv, on 29 aprilie 2016 - 13:34, said:

Avand in vedere cati dubiosi au participat la inscriere.
Erau inclusiv oameni cunoscuti ca "lucreaza" ca traficanti (doar ca nu au fost condamnati).

hehe poate doreau sa treaca de cealanta parte baietii ,sa se faca oameni de treaba :)))

#7
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Indiferent de rezultat, sistemul scoate din tine boakterul corupt mult dorit de minister pentru extorcarea contribuabilului de ban în interesul guvernului.

#8
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
eu zic ca ia facut frumos pe doritori care se vedeau agent de ordine publica 1394 inmultit cu 370 de lei parca erau analizele ,rezulta o suma frumusica mai ales acum in apropierea pastelui Posted Image

#9
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Pot să pariez că ai participat și ai picat.

#10
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postbaubig, on 29 aprilie 2016 - 13:57, said:

eu zic ca ia facut frumos pe doritori care se vedeau agent de ordine publica 1394 inmultit cu 370 de lei parca erau analizele ,rezulta o suma frumusica mai ales acum in apropierea pastelui Posted Image

Cica difera de la judet la judet taxa. Dar tot au facut destui bani.

Si stai ca mai sunt aia care se bat pe Campina si Academie. Acolo iar alti bani.

Edited by Serafim606, 29 April 2016 - 14:04.


#11
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

View PostSerafim606, on 29 aprilie 2016 - 13:37, said:

De-ai sti cati oligofreni viseaza sa ajunga in MAI.... Te apuca groaza.

nu-i bai, la citi SUNT  deja .. citiva in plus ce mai conteaza, si ne mai miram de ce institutia are o imagine de tot "lokum"...
imi spunea un vecin, pensionar al sistemului .. de ce sunt militienii/politistii prosti? pentru ca si ei, tot din civili se trag, iar cum civilii inteligenti/destepti nu se fac politisti, deduceti si voi .. Posted Image

View Postbaubig, on 29 aprilie 2016 - 13:57, said:

rezulta o suma frumusica mai ales acum in apropierea pastelui

faza naspa este ca acei bani, ca si banii din amenzi, se duc la bugetul local, nu al politiei si nici macar al ministerului de interne...

Edited by r_murphy, 29 April 2016 - 14:11.


#12
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View Postgepres, on 29 aprilie 2016 - 14:03, said:

Pot să pariez că ai participat și ai picat.

ahahaa pariezi ?? am multumesc lui D-zeu un loc de munca bun ,locul caldut Posted Image Posted Image

#13
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postbaubig, on 29 aprilie 2016 - 13:27, said:

am urmarit in ultimul timp aceasta nebunie care sa creat in prisma angajarilor din surse externe in politie,dupa ce am auzit ca a fost o mare harababura cu intocmirea dosarului ,si statul la cozi intrerminabile pentru a si face toate analizele ,acum am vazut rezultatele la testarea psihologica,din 1394 de candidati numai in Bucuresti,722 au primit aviz "apt "si aproape jumate mai precis 668 au primit aviz "inapt" mi se pare putin credibil daca au fost facute testarile pe bune,ca jumatate sa nu promoveze testul psihologic...

un prieten a vrut sa se faca gardian de inchisoare.
a trecut cu bine probele de gramatica, legislatie si probele de aptitudini fizice. eu il cunosc, omul este bun si intelectual si fizic.
de asemenea este un tip sanatos, nu sufera de boli cronice.
dar la testul medical, de emotii - pentru ca isi dorea jobul ala,  s-a inrosit si i-a crescut pulsul. medicul i-a masurat pulsul. motiv pentru care comisia l-a respins.
i-au spus ca nu este admisibil pentru un gardian de inchisoare sa aiba emotii in fata unei comisii medicale. daca aici ai emotii, cand o sa trebuiasca sa aplanezi un conflict intre detinuti violenti, ce o sa mai ai?

Edited by Pollux, 29 April 2016 - 14:27.


#14
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View PostPollux, on 29 aprilie 2016 - 14:26, said:

un prieten a vrut sa se faca gardian de inchisoare.
a trecut cu bine probele de gramatica, legislatie si probele de aptitudini fizice. eu il cunosc, omul este bun si intelectual si fizic.
de asemenea este un tip sanatos, nu sufera de boli cronice.
dar la testul medical, de emotii - pentru ca isi dorea jobul ala,  s-a inrosit si i-a crescut pulsul. medicul i-a masurat pulsul. motiv pentru care comisia l-a respins.
i-au spus ca nu este admisibil pentru un gardian de inchisoare sa aiba emotii in fata unei comisii medicale. daca aici ai emotii, cand o sa trebuiasca sa aplanezi un conflict intre detinuti violenti, ce o sa mai ai?

aiurea total ,pai in primul rand dobitocul de medic ar trebui sa stie ca prietenul tau  in primul rand este om  are sentimente ,emotii ,ca oricine nimeni nu este de fier pe lumea asta,in al doilea rand am cunoscut mai multi psihologi in viata mea si sincer va spun ,parca toti au un ceva "anume" nu stiu daca ati observat asta la ei ,si atunci ma intreb eu cum ia evaluat  corect pe toti care au candidat ,repet nu tin nici cu cei care au picat nici cu cei admisi sau doctori...

Edited by baubig, 29 April 2016 - 14:40.


#15
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015
frectii ... daca nu suna telefonul tre sa fie plicul subtire ,pulsul ,profilul psihologic si alte rahaturi
bre ...era ocupat ...scoala!
nu mai fi naiv ...vrei jobul imprumuta trage sfori ,linge clantza ...vrei bugetar sari ...ce naiba?
doar daca vocea si talentul te recomanda ...atunci tre sa pazesti cind ies posturile ca poate ...nu e altul de intrat

Edited by kingsky, 29 April 2016 - 14:47.


#16
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postkingsky, on 29 aprilie 2016 - 14:43, said:

frectii ... daca nu suna telefonul tre sa fie plicul subtire ,pulsul ,profilul psihologic si alte rahaturi
bre ...era ocupat ...scoala!
nu mai fi naiv ...vrei jobul imprumuta trage sfori ,linge clantza ...vrei bugetar sari ...ce naiba?
doar daca vocea si talentul te recomanda ...atunci tre sa pazesti cind ies posturile ca poate ...nu e altul de intrat

si asta este adevarat. :D

#17
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015

View PostPollux, on 29 aprilie 2016 - 14:49, said:

si asta este adevarat. Posted Image

nu e bine polux ...mie , (drept) imi plinge  inima pt el /...poate omul e bun e drept frumos tinar si vrednic sa-si duca familia sa fie un om cum scrie cartea si iaca tu-i maiul masii ca nu incape de labe ordinare ...tu bre cind te opreste in strada nu vrei un om vertical un tip cu tiglele bune ???? asa ce scirba ma ia cinsd il vad ca nici sa se bage in seama nu-i mai arde?
numai zilele trecute m-a oprit unul care se uita prin mine ...praf praf ...

Edited by kingsky, 29 April 2016 - 15:17.


#18
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Poate ca tocmai faptul ca e asa emotiv l a descalificat,a mai spus o cineva.
Sigur ca vrei in fata ta un politist integru,dar nu vrei unul care sa se piardă cu firea când e luat mai tare de vreun smecheras. Cum sa te bazezi sa ti asigure securitatea unu care începe sa se bâlbâie si sa tremure in fata unui figurant care se da in spectacol ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate