Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

De ce ai ales Telekom? La cine te-ai muta daca ai vrea sa o faci?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

Poll: Despre Telekom (54 member(s) have cast votes)

De ce esti pe Telekom Mobile?

  1. Folosesc de foarte mult timp Telekom si am preferat sa pastrez operatorul (8 votes [14.81%])

    Percentage of vote: 14.81%

  2. Nu am alta optiune, la mine in zona este singurul cu semnal ok (10 votes [18.52%])

    Percentage of vote: 18.52%

  3. Am acceptat o oferta foarte avantajoasa la abonament (doar pentru abonament mobil) (7 votes [12.96%])

    Percentage of vote: 12.96%

  4. Am acceptat o oferta foarte avantajoasa Magenta (6 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  5. Prefer Telekom deoarece majoritatea cunoscutilor mei folosesc Telekom Mobile (7 votes [12.96%])

    Percentage of vote: 12.96%

  6. As vrea sa trec la alt operator dar pana acum nu am primit o oferta la fel de buna (2 votes [3.70%])

    Percentage of vote: 3.70%

  7. Am luat o cartela prepay si am activat o oferta avantajoasa pentru mine (11 votes [20.37%])

    Percentage of vote: 20.37%

  8. Fiindca este singurul operator care imi ofera internet nelimitat (chiar daca e la viteza mica) (3 votes [5.56%])

    Percentage of vote: 5.56%

Daca te-ai hotara sa schimbi operatorul, la cine te-ai muta?

  1. Orange (16 votes [29.63%])

    Percentage of vote: 29.63%

  2. Vodafone (17 votes [31.48%])

    Percentage of vote: 31.48%

  3. Digi Mobil (21 votes [38.89%])

    Percentage of vote: 38.89%

Cand ai inceput sa folosesti Telekom Mobile?

  1. De cand au devenit Telekom (11 votes [20.37%])

    Percentage of vote: 20.37%

  2. De pe vremea Cosmote-ului (36 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

  3. De pe vremea Cosmoromului (7 votes [12.96%])

    Percentage of vote: 12.96%

Vote Guests cannot vote

#1
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004
Hai sa-i dam cu poll-ul Posted Image) Pentru cei curiosi de ce fac acest sondaj si de ce ma intereseaza lucrurile astea: no reason at all Posted Image

Edited by Alexis, 28 April 2016 - 20:53.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Esti cam curios pentru un poll asa random. Mie imi pari colaborator de-al lor :)

Edited by MembruAnonim, 28 April 2016 - 20:52.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
"Am acceptat", nu cred ca merge si la cartela. Accepti sau nu abonamente personalizate, dar nu-ti ofera nimeni EO la cartela.

#4
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
De ce am ales? Semnal prost spre excrecabil la "cei mai tari".

#5
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
La cine te-ai muta daca ai vrea sa o faci?

- La oricine altcineva :)

#6
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004
nu-i asa? Posted Image ma amuz cand ma gandesc cate presupuneri pot face oamenii referitor la motivul unui astfel de poll Posted Image

View PostYOUR_GOD, on 28 aprilie 2016 - 20:52, said:

"Am acceptat", nu cred ca merge si la cartela. Accepti sau nu abonamente personalizate, dar nu-ti ofera nimeni EO la cartela.

mersi, modificat Posted Image

View PostMembruAnonim, on 28 aprilie 2016 - 20:51, said:

Esti cam curios pentru un poll asa random. Mie imi pari colaborator de-al lor Posted Image

E asa: cei de pe aria Orange ma considera fan Vodafone. Cei de pe aria Vodafone zic de mine ca sunt fan Orange si Digi. Pentru cei de pe aria Digi sunt fan Orange. Vad ca aici este singura arie unde nu sunt considerat fanul altui operator Posted Image)))

P.S. cred ca ma exprim mult prea corect si prea logic ca sa pot fi banuit de a avea vreo legatura cu Telekom :)))))

Edited by Alexis, 28 April 2016 - 20:57.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Eu nu m-as muta la nimeni. Nu-mi place binging-ul sau alte tampenii ale vodAFON-ilor, Digi au probleme grave de comunicare, Orange sunt doar scumpi, am uitat sa spun ca Voda au reclame idioate si sunt scumpi, dar sunt cei mai buni din tara. Pe cine am uitat sa injur?
Ca idee, era sa plec la Digi...ei su cateva neamuri, vreo 6 cred. Voiam sa ne portam pe prepay. Sun la RC si-mi spun ca nu se face portare decat pe abonament, helper-ul de aici, imi spune de doua ori ca se poate (exista dovada pe SP).
De ce am ramas cu ei?  Ofera servicii direct proportionale cu pretul cerut.

Edited by YOUR_GOD, 28 April 2016 - 21:00.


#8
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Customer experience. Heh.

#9
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004
Relaxati-va Posted Image) nu sunt angajat la nici un operator de telefonie mobila si nici nu colaborez cu ei Posted Image Sincer ii injur pe toti (inclusiv Telekom) pentru toate problemele pe care le cauzeaza clientilor (ceea ce se poate verifica foarte usor) si nu sunt fanul nici unui operator (pe banii mei nu sunt fanul nimanui).

Edited by Alexis, 28 April 2016 - 21:32.


#10
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Yeah right. Razi cam fals.

#11
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004

View PostRealThing, on 28 aprilie 2016 - 21:33, said:

Yeah right. Razi cam fals.

Foarte fals :))

Deci va rog urmariti ce spune un colaborator / angajat Telekom (in viziunea lui UnRealThing) despre firma care il plateste: (scuzati limbajul)

http://forum.softped...8#entry17518917
http://forum.softped...2#entry17623749
http://forum.softped...2#entry17624536
http://forum.softped...-face-training/

Merit un bonus, nu? :)))

#12
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Auzi pisi, te intereseaza toti operatorii, da? Bun, hai s-o luam asa pe firul logic, da-mi linkurile topicurilor deschise cu acelasi subiect, si acelasi poll, pe celelalte arii (si te si ajut aici, Orange, Vodafone si Digi). Ca doar vrei sa faci o comparatie echidistanta si echilibrata pe toti operatorii, nu?

Momentan esti cam pa. La revedere.

Edited by RealThing, 28 April 2016 - 21:48.


#13
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004

View PostRealThing, on 28 aprilie 2016 - 21:47, said:

Auzi pisi, te intereseaza toti operatorii, da? Bun, hai s-o luam asa pe firul logic, da-mi linkurile topicurilor deschise cu acelasi subiect, si acelasi poll, pe celelalte arii (si te si ajut aici, Orange, Vodafone si Digi). Ca doar vrei sa faci o comparatie echidistanta si echilibrata pe toti operatorii, nu?

Momentan esti cam pa. La revedere.

Tzukurash, nu fac studii ca sa ma intereseze toti operatorii. Nu ma intereseaza sa compar cu ceilalti operatori (i-am folosit destul ca sa ma lamuresc). Nu ma intereseaza comparatii echidistante si echilibrate (in cazul asta as fi apelat la o firma care se ocupa de sondarea pietii, nu as fi postat pe un forum unde nu poti avea siguranta unor rezultate corecte). Asa ca ia-ti paranoia si plimba-ti-o in alta parte.

#14
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Eu aș vrea să mă mut la ei. Unde e opțiunea „De ce ai alege?” :(

#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005

View PostAlexis, on 28 aprilie 2016 - 20:48, said:

Hai sa-i dam cu poll-ul Posted Image) Pentru cei curiosi de ce fac acest sondaj si de ce ma intereseaza lucrurile astea: no reason at all Posted Image

ieri mi-a venit Telekon la poarta, intreaba-ma de ce nu am acceptat "oferta" dupa interogatoriul daca sunt multumit cu ce am.

#16
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004

View PostKyKyKyKy, on 28 aprilie 2016 - 23:47, said:

Eu aș vrea să mă mut la ei. Unde e opțiunea „De ce ai alege?” Posted Image

pai mie mi s-a parut interesant de aflat de ce au ales cei care sunt deja in retea, motive pentru care probabil continua sa ramana in retea (exceptie facand cei care sunt prinsi de contract). dar vad ca tu deja esti la ei cu un prepay :P

View PostMarianG, on 28 aprilie 2016 - 23:52, said:

ieri mi-a venit Telekon la poarta, intreaba-ma de ce nu am acceptat "oferta" dupa interogatoriul daca sunt multumit cu ce am.

presupun ca era o oferta de tot cacatul Posted Image) P.S. se zice Telekoy nu Telekon Posted Image)))

Edited by Alexis, 28 April 2016 - 23:55.


#17
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Eu aș vrea pentru nelimitat național + internet nelimitat (păcat că nu au MMS-uri :( ). Folosesc 2G-ul intensiv, deci acei 64 Kbps nu mi-ar pune o problemă prea mare. :lol:
a idee: De pe cardul meu se încarcă 3 prepay-uri: al meu, al mami și al tatălui. Tata are 7 ani în rețea, mama are 6 ani și eu 2 ani. :naughty:
Mama încă are cartela verde. :)
A un prepay în Vodafone cu un număr destul de interesant și aș vrea să-l fac abonament la Telekom. :)

#18
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004
Da, 2G-ul le merge bine. A fost construit in perioada de glorie a Cosmorom si au avut oameni buni la treaba asta. Dupa cate vad si din rezultatele sondajului au acoperire buna in zone unde Orange sau Vodafone nu au fost interesati sa acopere. Pe urma au preluat 3G-ul de la Zapp dar deja se stricase treaba in Cosmote, oamenii buni plecasera la alti operatori si ramasesera doar cei mai slabi iar o mare parte din cei care proiectasera 3G-ul de la Zapp au ramas pe dinafara, fara job. Din cei de la Zapp care au fost preluati de Cosmote o mare parte au plecat din cauza neintelegerii care aparuse intre cei din Zapp si cei din Cosmote. Din cauza asta Cosmote a preluat reteaua 3G dar nu s-au descurcat sa o dezvolte cum ar fi trebuit si nici sa o intretina si sa o optimizeze cum trebuie. 4G-ul da senzatia ca a fost construit fortat, doar din dorinta de a avea 4G. Ca retea 2G cred ca inca sta foarte bine. Pe 3G e posibil sa fie depasita de Digi iar 4G-ul este construit haotic si nici nu inteleg de ce s-au mai chinuit cu el cand puteau sa bage banii in 3G sa il puna la punct, sa aiba acoperire nationala.

Un alt lucru care se observa din sondaj este ca Magenta nu a convins prea multa lume sa vina in retea desi era promovata ca oferta de baza, cea mai buna a companiei, pe care se baza tot planul de marketing.

Edited by Alexis, 29 April 2016 - 00:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate