Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

ProTv: cum sa te umpli de penibil cu ocazia aniversarii a 20 de ani

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Exista reporter mai penibil decat Catalin Radu Tanase? Chiar nu vede niciun sef din pro ca mutantul asta nu se poate opri din debitat tampenii? Vorbeste non stop cand are microfonul, intervine abuziv peste interlocutori, nu se opreste cand i se pune o intrebare etc. Absolut execrabil. Iar transmisia live a paradei militare a fost apogeul prostiei acestui personaj, o cascada de greseli gramaticale hilare, limbi din cel mai tare lemn si nelipsita-i nesimtire. Iar blonda aia il completa perfect!

Pacat ca se strica un moment aniversar cu asemenea personaje.

LE: Si esca are acelasi obicei enervant de a se baga cu forta peste reporterul care transmite live ca sa-i auzim noi parerile si observatiile fade de precupeata la menopauza.

Edited by noone2, 01 December 2015 - 12:28.


#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Eu am urmarit parada, dar nu mi s-a parut reporterii deloc asa cum i-ai descris tu.

ps. De ce nu ai schimbat postul ?

#3
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Nu cã aº vrea sã-i iau apãrarea, dar... În televiziune existã o întârziere (delay), iar corespondentul din teren aude ceva mai târziu intervenþia celui din studio. El vorbeºte, vorbeºte pânã aude în cascã ceva ºi abia atunci se opreºte. De aceea pot exista momente în care cei doi sã vorbeascã în acelaºi timp.

PRO-ul oricum se umple de penibil de fiecare datã când intrã Maruþã în direct, aºa cã n-ar fi un caz singular. :)

#4
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
De ce te uiti la televizor? Care e problema ta? Ce nu-ti ajunge? Nu vrei sa vezi tu lumea? Sa ai si tu o parere *reala* despre cele ce te inconjoara? La TV vezi viata prin ochii altora. La TV esti 'inseminat' cu ce vor altii sa crezi! Vei ajunge sa omori oameni crezand ca faci bine. Si nu vei fi primul si nici ultimul.

#5
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Si de Ziua Nationala, in timpul paradei, astia baga reclame? PENIBIL!Posted Image

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postarab, on 01 decembrie 2015 - 12:43, said:

Si de Ziua Nationala, in timpul paradei, astia baga reclame? PENIBIL!Posted Image
Daca e ziua nationala, tu nu mananci?Posted Image

#7
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
cu parere de rau, am baleiat toate programele care transmiteau parada militara in speranta ca pe vre-unul dintre ele, "comentariili" reporterilor de la fata locului sunt o leaca mai cumpatate. m-am inselat amarnic si am dat pe discovări ...
LA MULTI ANI ROMÂNI!!!  care si citi va mai simtiti asa ...

#8
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Eu am urmarit TVR 1 si Antena 3.. Au fost ok.

#9
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015
De ce este Catalin Radu Tanase faimos?

Catalin Radu Tanase s-a facut remarcat datorita reportajelor si transmisilor in direct din cele mai "fierbinti" zone de razboi, Cairo, Iran sau Kuwait, dar si din timpul inundatiilor si viscolelor din tara.

De ce ne place de Catalin Radu Tanase?

Ne place de Catalin Radu Tanase deoarece este unul dintre cei mai vechi si credibili corespondenti speciali, redand cu lux de amanunte intamplarile din zonele in care transmite.

Care este secretul lui?

Să știți că nimeni nu poate să vorbească mai bine, mai clar, mai mult despre orice subiect, chiar dacă află de acea temă cu 5 minute înainte de live. Și asta, pentru că citește non stop despre orice...(Andreea Esca).

#10
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postericmario, on 01 decembrie 2015 - 12:48, said:

Daca e ziua nationala, tu nu mananci?Posted Image
Mananc desigur, dar dupa parada, ca nu mor o ora fara mancare! Putin respect!

Aia care s-au dat pe Pro Tv, nu cumva au schimbat pe alt canal la reclame oare?

Cum nu au murit altii, nu murea nici ProTv-ul! Adevarul e ca au facut si rating, la concurenta cu inca vreo 6-7 canale, care transmiteau acelasi lucru!

Edited by arab, 01 December 2015 - 12:57.


#11
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
O fi Antena 3 cum o fi dar n-a băgat reclame.

#12
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Digi24 a transmis cel mai misto. Au avut mereu 3 camere live si multe camere puse direct pe tancuri sau elicoptere.

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Eu am urmarit un feed al Mapn. Niciun comentariu, se auzea in fundal doar prezentatorul diviziilor. Fara bullshit politic, fara altceva.

#14
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Si eu am observat ca nici cum nu se intelegea gagica (bunaciune!) cu C.R Tanase Posted Image Posted Image


Softpedia.... raiul hipsterilor care "nu se uita la tv"

Edited by OmulLLORT, 01 December 2015 - 13:31.


#15
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011

View Postnoone2, on 01 decembrie 2015 - 12:22, said:

Exista reporter mai penibil decat Catalin Radu Tanase? Chiar nu vede niciun sef din pro ca mutantul asta nu se poate opri din debitat tampenii? Vorbeste non stop cand are microfonul, intervine abuziv peste interlocutori, nu se opreste cand i se pune o intrebare etc. Absolut execrabil. Iar transmisia live a paradei militare a fost apogeul prostiei acestui personaj, o cascada de greseli gramaticale hilare, limbi din cel mai tare lemn si nelipsita-i nesimtire. Iar blonda aia il completa perfect!

Pacat ca se strica un moment aniversar cu asemenea personaje.

LE: Si esca are acelasi obicei enervant de a se baga cu forta peste reporterul care transmite live ca sa-i auzim noi parerile si observatiile fade de precupeata la menopauza.

Posted Image Foarte bine punctat, o descriere fidelă acestui tip detracat de reporter! Eu nu am urmărit trasmisia, dar sunt sigură că a perorat până la identificarea cu delirul, dat fiind faptul că l-am urmărit la televizor cu alte ocazii.

#16
demafly

demafly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 07.08.2010
Nu vreau sa fiu subiectiv, dar in Romania cei de la DIGI24 raman cei mai profesionisti, de la echipamente la jurnalisti.
Bineinteles, mai au si ei scapari.

#17
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

View Postnoone2, on 01 decembrie 2015 - 12:22, said:

Exista reporter mai penibil decat Catalin Radu Tanase? Chiar nu vede niciun sef din pro ca mutantul asta nu se poate opri din debitat tampenii? Vorbeste non stop cand are microfonul, intervine abuziv peste interlocutori, nu se opreste cand i se pune o intrebare etc. Absolut execrabil. Iar transmisia live a paradei militare a fost apogeul prostiei acestui personaj, o cascada de greseli gramaticale hilare, limbi din cel mai tare lemn si nelipsita-i nesimtire. Iar blonda aia il completa perfect!

Pacat ca se strica un moment aniversar cu asemenea personaje.

LE: Si esca are acelasi obicei enervant de a se baga cu forta peste reporterul care transmite live ca sa-i auzim noi parerile si observatiile fade de precupeata la menopauza.

Folositi cu incredere telecomanda.

#18
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
ce este deranjant la el ..
ca vorbeste pina ramane fara aer si ca intra in niste detalii pe care de foarte multe ori nu le stapineste si o ia pe miriste, imas, lunca, intr-un fel de zile mari, ce-i mai rau, fiind convins ca are perfecta dreptate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate