Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Un nou Razboi Ruso-Turc? Sau doar o alta "criza diplomatica"?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
134 replies to this topic

#1
gamerxgambler

gamerxgambler

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.09.2015
Am vaga presimtire ca va incepe un nou razboi ruso-turc....s-au mai razboit si inainte, n-ar fi ceva nou:

https://en.wikipedia...so-Turkish_wars

In urma  doborarii avionului rusesc, Putin a inceput sa  acuze Turcia de complicitate cu ISIS.  
http://edition.cnn.c...-turkey-border/

Acum ceva ani, circulau pe net niste clipuri in care niste popi care o ardeau pe profetii cum ca  in curand va incepe un razboi dintre Rusia si Turcia, ca Turcia va fi invinsa, ca Rusia le vor reda grecilor teritoriile de drept si ca Constantinopolul va fi recucerit de crestini.  


Nu cred in bullshit-urile astea si in nici un caz izbucnirea unui razboi  nu i-as atribui unei profetii spuse de un popa beat , dar  pare inevitabil  sa se intample asa. De ceva vreme, Rusia se tine cu dintii de porturile rusesti din Siria (datorita lui Putin care a facut spume, americanii n-au putut interveni la timp dupa atacul chimic comis de Al-Assad si iata ca dupa un  timp a luat amploare ISIS), am vazut ca in ultima vreme, Rusia si Turcia au relatii incordate.

Mai trebuie doar sa se intample un atentat  pe la Moscova caci azi dimineata, calatorii rusi din metrou au fost avetizati de hackerii jihadisti ca in curand  va fi comis un atentat si la Moscova.  

http://www.thesun.co...-_-Imageandlink


Si atunci, cred ca Rusia va incepe un razboi mondial   cu Turcia , cu NATO  si cu ISIS.  Rezultatul? Nu cred ca as vrea sa stiu si sa estimez nr. mortilor intr-un astfel de razboi .......dar in nici un caz nu vad ca Rusia sa castige razboiul cu Turcia si NATO, dar cu ISIS.....

Singurii care vor iesi castigatori cu siguranta vor fi americanii, asa cum au iesit victoriosi si in ultimele razboaie mondiale.

Edited by gamerxgambler, 24 November 2015 - 18:43.


#2
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Deci se stie ca acest razboi intre Rusia si Turcia o sa inceapa, e o chestiune de timp.
Dar sa nu uitam ca Turcia e membra NATO, deci un razboi RUSIA - NATO o sa fie mai exact.
Oricum Grecii sunt de partea RUSILOR, vor Constantinopolul inapoi.

#3
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Nu cred ca va incepe un nou razboi ruso-turc, dar daca va fi, avantajul americanilor este, ca de obicei, ca razboiul nu se poarte pe un teritoriu de al lor.

#4
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014

View Postgamerxgambler, on 24 noiembrie 2015 - 18:19, said:

Si atunci, cred ca Rusia va incepe un razboi major cu Turcia , cu NATO  si cu ISIS.  Rezultatul? Nu cred ca as vrea sa stiu.......dar in nici un caz nu vad ca Rusia sa castige razboiul cu Turcia si NATO, dar cu ISIS.....

Singurii care vor iesi castigatori cu siguranta vor fi americanii, asa cum au iesit victoriosi si in ultimele razboaie mondiale.
Turcia din cate stiu e in NATO, nu? Adica, asa functioneaza principiul NATO: Daca te iei de unu dintre noi, te iei de toti. (It's coming WW3!!!!)

#5
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013

View Postgamerxgambler, on 24 noiembrie 2015 - 18:19, said:

Am vaga presimtire ca va incepe un nou razboi ruso-turc....s-au mai razboit si inainte, n-ar fi ceva nou:

Si eu am o vaga presimtire ca se va termina f. repede.
Topicul... Posted Image

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
inca mun topic in care unul se teme ca o sa ajunga la plevna sa se bata?

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sigur o sa fim striviti ca o musca pe perete si o sa platim 100 ani despagubiri de razboi...daca o mai avea cine....

#8
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Sa vezi ce sarim si noi cu facaletul, mama lor !

#9
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

View Postqwertyuiop123467890, on 24 noiembrie 2015 - 18:25, said:

Turcia din cate stiu e in NATO, nu? Adica, asa functioneaza principiul NATO: Daca te iei de unu dintre noi, te iei de toti. (It's coming WW3!!!!)
Nu chiar.. mai intai nato te lasa sa-ti spargi nasul. Apoi iti da o mana de ajutor sa te ridici de pe jos.

#10
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014

View Posttfmercedez, on 24 noiembrie 2015 - 18:30, said:

Nu chiar.. mai intai nato te lasa sa-ti spargi nasul. Apoi iti da o mana de ajutor sa te ridici de pe jos.

Atunci, de ce mai exista? Adica, iti da ajutorul la final? Cand esti distrus?!

#11
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Ce sa fac.
Turcii niste tigani infecti si rusii niste betivi notorii, noi ce sa facem in afara de..... un dans oriental ca ne plac manelele mai nene.

#12
gamerxgambler

gamerxgambler

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.09.2015

View Postanoniymus, on 24 noiembrie 2015 - 18:24, said:


Oricum Grecii sunt de partea RUSILOR, vor Constantinopolul inapoi.
Tsipras era clar un fel de agent dublu de-a lui Putin de dorea iesirea Greciei din UE (asta insemnand automat instalarea bazelor militare rusesti care sa ameninte UE si din sud, nu doar din est).

Fac pariu ca la inceperea unui  nou razboi ruso-turc, Grecia iese si din NATO si din UE....

#13
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014

View Postjumborom, on 24 noiembrie 2015 - 18:29, said:

Sa vezi ce sarim si noi cu facaletul, mama lor !
Eu vin cu soacra.Posted Image

#14
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007

View Postbrin, on 24 noiembrie 2015 - 18:33, said:

Eu vin cu soacra.Posted Image

Aide, bre, doar nu vrei sa-i facem praf...

#15
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postgamerxgambler, on 24 noiembrie 2015 - 18:33, said:

Tsipras era clar un fel de agent dublu de-a lui Putin de dorea iesirea Greciei din UE (asta insemnand automat instalarea bazelor militare rusesti care sa ameninte UE si din sud, nu doar din est).

Fac pariu ca la inceperea unui  nou razboi ruso-turc, Grecia iese si din NATO si din UE....

Nu stiu cum sa zic, dar de multe ori am fost luat in ras, si evit sa vorbesc.
Dar o mai fac o data.
Profetiile ortodoxe spun ca o sa iasa un razboi mare iar natia turca o sa dispara din lumea asta la fel cum au nimicit ei pe armeni.
Din Constantinopol se vor auzi din nou cantece ortodoxe.
Marele urs va zdrobi camila.
Adica Rusia va zdrobi Turcia.

#16
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View Postqwertyuiop123467890, on 24 noiembrie 2015 - 18:25, said:

Turcia din cate stiu e in NATO, nu? Adica, asa functioneaza principiul NATO: Daca te iei de unu dintre noi, te iei de toti. (It's coming WW3!!!!)

WW3 bate la usa ......

turcii si americanii sunt ofuscati rusii ca s-au implicat in Siria ..... daca nu se bagau toate resursele de petrol ale sirienilor erau deja ale lor

dolarul acum era la paritate cu euro .....  interesele sunt economice, s-au cam pus in joc sume fabuloase

iar Putin are puterea sa declanseze ww3.

Adevaratii teroristi sunt americanii ..... nu aveau ce sa caute in Siria. Isis este o organizatie terorista inventata si subventionata tot de catre americani la fel ca si Al Qaeda, Bin Laden, etc

http://ro.blastingne...e-00421771.html

Edited by hightech-sys, 24 November 2015 - 18:52.


#17
gamerxgambler

gamerxgambler

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.09.2015

View Postslai, on 24 noiembrie 2015 - 18:28, said:

inca mun topic in care unul se teme ca o sa ajunga la plevna sa se bata?
Da, dar de data asta , de vreme ce suntem in NATO, o sa luptam la Plevna   de partea turcilor impotriva rusilor.  


On: la modul serios, mai crede cineva prostioarele alea cum ca in cazul unui razboi  NATO-Rusia, absolut toti barbatii vor fi inrolati fortat? Oameni buni, suntem in secolul XXI, NATO cauta soldati profesionisti......n-au ei nevoie de jucatori de CS , tocilari  si petrecareti prin club  care nu sunt in stare sa tina un pistol in mana fara sa tremure, eventual sa le explodeze in mana fiindca nu sunt in stare sa-l armeze corect sau  sa traga cu el fara sa se impuste.



ffs, exista rezervisti  special instruiti  pentru asta in cazul in care ne invadeaza rusii.

Edited by gamerxgambler, 24 November 2015 - 18:40.


#18
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013

View Postanoniymus, on 24 noiembrie 2015 - 18:24, said:

Deci se stie ca acest razboi intre Rusia si Turcia o sa inceapa, e o chestiune de timp.
Dar sa nu uitam ca Turcia e membra NATO, deci un razboi RUSIA - NATO o sa fie mai exact.

Nu cred că se bagă NATO. Din câte ştiu NATO ajută ţările atacate, nu care atacă de capul lor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate