Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Pachet venit din China neridicat de 2 saptamani

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 06.08.2015
Buna seara! daca am un pachet din china si mi-a venit mandatul postal acasa ieri,si nu ma pot duce decat peste 2 saptamani sa ii ridic ii pastreaza ?Multumesc mult si scuzati exprimarea deficitara ,dar sunt extrem de obosit ...

#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Poti suna la Posta sa le spui sa iti pastreze pachetul pana la data X cand poti sa te duci sa il ridici.
Si, daca nu ma insel, trebuie sa platesti o anumita taxa cat sta pachetul la Posta.

#3
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
http://forum.softped...t-din-afara-ue/
http://forum.softped...-international/

#4
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Plătește taxă de înmagazinare de 0.2% pe zi dacă nu mă-nșel, dacă nu ridică pachetul în 3-4 zile de la data primirii mandatului poștal,dar nu este de speriat,câțiva roni în plus !

#5
Pivniceru

Pivniceru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.01.2012
Platesti taxa de inmagazinare de 1 leu pe zi.Si daca nu il ridici in 14 zile lucratoare se duce retur la expeditor.

#6
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View PostPivniceru, on 07 octombrie 2015 - 20:30, said:

Platesti taxa de inmagazinare de 1 leu pe zi.Si daca nu il ridici in 14 zile lucratoare se duce retur la expeditor.

Depinde... Dacă începe să ticăie, cred că îl dau retur mai repede... :)

#7
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
nu stiu sigur cum e cu coletele din China, dar din SUA le fac retur automat in 30 de zile.

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,028
  • Înscris: 07.11.2006

View Postgogosaru100, on 07 octombrie 2015 - 20:08, said:

Buna seara! daca am un pachet din china si mi-a venit mandatul postal acasa ieri,si nu ma pot duce decat peste 2 saptamani sa ii ridic ii pastreaza ?Multumesc mult si scuzati exprimarea deficitara ,dar sunt extrem de obosit ...

1) Fa o imputernicire valabila pe cineva care sa-ti ridice coletul.
2) Ia legatura cu oficiul postal respectiv si intreaba-i PE EI despre termenele si conditiile pastrarii coletelor.

#9
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
da buletinul tau la cineva sa mearga sa il scoata. venit din china cred ca e si platit cu cardul. daca nu`l scoti pe langa ca se duce inapoi o sa vezi tu cand recuperi banii.

#10
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Depinde.
Mie mi-au pastrat un pachetel din China 2 luni la posta. Nu aveam timp efectiv sa merg sa il ridic la orele alea. Lucram foarte mult, ma plimbam prin ardeal ( audit ) si eram mai tot timpul plecat. Ma suna postarita in fiecare saptamana si ma ruga sa merg sa il iau ca daca nu trebuie sa il trimita inapoi in China si posta plateste pentru asta.

Intr-un final, am ajuns si mi-am luat carcasa verde pentru telefon de la posta. Si nu am platit nimic :)

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Si mie mi-au pastrat un colet cateva luni bune... eu uitasem ca trebuie sa vina, ei au uitat sa ma anunte, pana intr-o zi cand au de el si m-au sunat, nu era zi de ridicat colet dar mi l-au dat oricum ca se stiau cu musca pe caciula.

#12
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Depinde. Eu nu eram in tara si m-a sunat de la posta dupa vreo 2 saptamani dupa ce a venit avizul sa ma intrebe cand pot sa ma duc  dupa colet. I-am zis ca doar dupa inca 2 saptamani ma pot duce si mi-au pastrat coletul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate