Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Achizitionare Cd Player

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
jaklynez

jaklynez

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.09.2015
Salut! Am o nelamurire in legatura cu achizitionarea unui cd-player.
am pe masina din fabrica 2 difuzoare in usi, 8 ohmi diametru 8 inch(13 cm) si 2 tweetere in bord (foarte micute). Este sistemul audio de fabrica masina smart roadster.
Sunt nelamurit de ce cd-player am nevoie. Daca tot dau banii, cel putin sa cumpar cevacorespunzator masinii.
Am vazut ca sunt cd-playere 4x25w, 4x50w, 4x55w. De care as avea nevoie. Totodata sunt nelamurit daca orice cd-player e compatibil mufelor de legare.
am atasat o poza cu tweeter-difuzor.
Astept sfaturi, multumesc anticipat!

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Depinde de puterea difuzoarelor. Daca nu se potrivesc mufele, faci in asa fel incat sa poti cupla sidiplaierul.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,846
  • Înscris: 10.12.2006
De unde esti? Mergi la un meserias si pentru 50 de lei leaga el ce si cum trebuie.

In alta ordine de idei, cine mai cumpara CD player in 2015?

#4
jaklynez

jaklynez

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.09.2015
e vorba de cd-player auto. cd-playerul masinii este vechi si are probleme cu cititul cd-urilor si nu are optiuni de usb/auxiliar. oricum pentru a se potrivi cu designul interiorului a trebuit sa cumpar ornament pentru cd-player.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,846
  • Înscris: 10.12.2006
Asta zic, nu ai nevoie de cd-player ci de ceva cu USB, spre exemplu cel mai ieftin de pe emag http://www.emag.ro/r...5/pd/D2DPRBBBM/ doar sa-ti faci o idee.
Ce rost are sa scrii cd-uri (700mb) cand un stick de 8gb costa 15 lei?
Asta e sfatul meu, ca functia de cd player e inutila. Cat despre cabluri, sunt slabe sanse sa se potriveasca, dar meseriasul meu mi-a mufat rapid, ca era in tema.

#6
ilietu

ilietu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 14.08.2008
Macar un Kenwood sau un Alpine. Ai o masina "funky", decapotabila, nu poti sa pui un Akai. :) Orice gasesti se poate monta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate