Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Suc de mere natural?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 ioppo, on 16 august 2015 - 06:50, said:

Cagte prostii se scriu pe aici. Romanul se pricepe la toate... dar la nimic exact.

Sucurile din comert pe care este scris 100% nu contin altceva decat concentrat de fruct. Asta scrie si in ingrediente, dar e mai greu sa citesti. Procedura de productie e simpla: vine concentratul de suc pasteurizat sau nu in butoaie full aseptice - se pasteurizeaza daca e cazul si se ambaleaza.
Asta cu chimicale, E-uri, si alte prostii intra la categoria mituri&si prostii (aceeasi categorie cu "vinurile facute din pastile").

Daca o bautura racoritoare contine altceva decat suc concentrat de fructe acest lucru este mentionat pe ambalaj - dar acelea nu sunt sucuri ci bauturi racoritoare acidulate sau nu. Denumirea de "suc" este strict pentru bautura 100% din fruct.

Si ca sa se elucideze si misterul existentei "n" luni in frigidere (atentie - nedeschise) a acestor sucuri: verificati tehnologiile de pasteurizare si ambalare in ambalajele Tetra Pack. Pe urma deschideti o cutie din asta "plina de chimicale" si puneti-o in frigider sa vedeti ca a doua zi nu o mai puteti bea.
Asa e ....si pe Coca-Cola sau Fanta scrie "numai ingrediente naturale"

Edited by Clovis, 21 August 2015 - 18:58.


#74
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
Buna,

despre sucul de mere "de Itesti" Fresh ce parere aveti?
Am observat ca are un gust mai bun fata e Timbark dar e si foarte scump, 8-9 lei pt 750 ml

#75
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Cred ca au si in altfel de ambalaj decat cel din sticla si e mai ieftin.

#76
Jacinth

Jacinth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 16.09.2015

 moldoveanca2001, on 25 august 2015 - 19:26, said:

Buna,

despre sucul de mere "de Itesti" Fresh ce parere aveti?
Am observat ca are un gust mai bun fata e Timbark dar e si foarte scump, 8-9 lei pt 750 ml

Este foarte bun sucul de Itesti, e diferenta de la cer la pamant intre Itesti si Timbark (cu gust sintetic).

Ultima oara nu am mai gasit Itesti si am cumparat alta marca din Auchan, nu imi amintesc cum se cheama, insa e asemanator.
Eu sunt obisnuinta cu sucurile naturale si papilele mele gustative detecteaza imediat orice urma de chimicale sau chestii dubioase sintetice.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate