Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

"Amenda ratb" redeschis pentru un update

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Cichet

Cichet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.04.2009
Nu stiu, fiind topicul meu http://forum.softped...enda-ratb  ma gandesc ca moderatorii ar trebui sa ma anunte cand il inchid. Avand in vedere ca nu mi-au zis de ce se inchide si ca voiam sa dau un update pentru toate persoanele alea "dragute" care mi-au transmis ganduri din inima lor, am decis sa il redeschid.

Va anunt ca in caz ca sunteti una din acele persoane care se trezesc dimineata si isi impun sa fie corecti, cinstiti si sa respecte toate regulile astea ale societatii fara sa le gandeasca macar o secunda, va anunt cu draga inima ca nu am mai primit nicio amenda. S-a facut o luna si nu am primit nicio instiintare de la RATB. Pana la urma, faptul ca nu am semnat a fost hotarator. Chiar ma convinsesem ca atunci cand vine amenda prin posta, o platesc in 48 de ore sa scap de ea ieftin.

Pentru cei care chiar mi au raspuns la intrebare va spun: yuhuuuuu!!!!!

Luati un link dragut despre mersul fara bilet si viva la revolucion http://metropotam.ro...-art0971629341/

Edited by Cichet, 05 July 2015 - 20:58.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Norocosule!

Cu dedicatie.

Edited by gumball3000, 05 July 2015 - 21:00.


#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Te-as trimite in Grecia la specializare atunci.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,833
  • Înscris: 07.06.2014
doar ca in acel link este si o aberatie scrisa:

"De asemenea, daca achitati pe loc amenda in valoare de 50 lei, nu sunteti obligati sa prezintati actul de identitate si aveti dreptul sa continuati calatoria pana la capatul liniei."

#5
Neadumitru

Neadumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 02.11.2014
Intrebarea ta fiind "cum scap de amenda (luata pe merit ca le-am dat ca "fraierul" buletinul)" ? Esti haios :D

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poate e prea devreme sa sarbatoresti ?

#7
Puferiu3

Puferiu3

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 18.03.2015

View PostDany_Darke, on 05 iulie 2015 - 21:05, said:

doar ca in acel link este si o aberatie scrisa:

"De asemenea, daca achitati pe loc amenda in valoare de 50 lei, nu sunteti obligati sa prezintati actul de identitate si aveti dreptul sa continuati calatoria pana la capatul liniei."
Care este aberatia? Ai platit amenda care nu este nominala si poti calatori mai departe cu acel mijloc de transport.

#8
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Nici nu prea au cum sã-ti trimita fara sã semnezi , practic ei ar putea dar nu se mai complica , ori o dau pe loc ori nu mai o dau .. De ex daca nu doresti sã-i arati buletinul, te lasa in pace dupa 5 min .. Nu stã sã se certe cu tine cand in timpul ala dã 10 amenzi la speriati . Orice ai face , nu arata datele si nu semna nimic .. Plus incearca sã nu intri in discutii profunde cu ei . Nu se merita , daca zic ca o sa cheme politia nu te speria rar o fac , in cazuri extreme .

Edited by GoldMasters, 05 July 2015 - 21:42.


#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,833
  • Înscris: 07.06.2014

View PostPuferiu3, on 05 iulie 2015 - 21:28, said:

Care este aberatia? Ai platit amenda care nu este nominala si poti calatori mai departe cu acel mijloc de transport.

ca sa achiti o amenda, trebuie sa ti se dea o chitanta, care chitanta trebuie sa contina numele persoanei care a platit-o, zi si mie, fara sa-i dai datele, crezi ca plateste el pt tine amenda?

#10
Puferiu3

Puferiu3

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 18.03.2015


Sau vrei sa dovedesti ca esti cetatean model de nu stii despre ce e vorba

Edited by Puferiu3, 06 July 2015 - 05:25.


#11
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
daca nu ai dat buletin esti curat... :)
Daca ai dat buletin vine pe impozit sau in cel mai rau caz esti executat printr-un BEJ (totusi nu cred ca se va intampla asta curand)

#12
Puferiu3

Puferiu3

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 18.03.2015
http://www.ratb.ro/suprataxa.php

Daca achiti amenda pe loc, primesti doar cardul rosu. Daca achiti amenda la ghiseu, primesti si bonul fiscal din atasament. Dar nimic nominal, deci nu ai nevoie de carte de identitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate