Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Arsenie Boca - Prima Minune

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/89gjq9vC71A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

treaba cu gaica si cu bagatu' pe gaura... Posted Image

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
I-a bagat-o direct pe gaura, i-a tras-o efectiv parintele Posted Image

Edited by androholic, 03 June 2015 - 14:32.


#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Femeia aia minte de ingheata apele; metaforic.
Caci tot metaforic s-a intamplat si ce a povesti ea  Posted Image

#4
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Imi spunea, de Paste, un credincios cum parintele asta, Arsenie Boca, a fost prins de securisti, inchis si s-a teleportat in biserica pentru a sluji. Si l-am intrebat, cine s-a teleportat, el sau extraterestii?

ps: genial clipul si cum descrie femeia aia evenimentul!!! "Mi-a luat-o si mi-a bagat-o direct pe gaura, Nu ati vazut ca va tras-o efectiv parintele!" Posted Image

Edited by gozmyn, 03 June 2015 - 14:38.


#5
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
N-ai cu cine, n-ai cu cine, niște țărani :ph34r: obtuji :roflag:  colea, vai de ei și de icoanele lor din capul lor pătrat și vid

#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
"N-ati vazut ca v-a tras-o efectiv parintele"
Se asteapta acu' un transport din China cu icoane cu leduri si cu Arsenie.

Edited by Ciubex, 03 June 2015 - 14:42.


#7
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View PostCiubex, on 03 iunie 2015 - 14:41, said:

"N-ati vazut ca v-a tras-o efectiv parintele"
Se asteapta acu' un transport din China cu icoane cu leduri si cu Arsenie.

Roz cu luminite, nu? Posted Image

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Sa vezi atunci minune cum ledurile multicolore or sa lumineze casa crendinciosului, iar Arsenie va reincarca bateriile. (asta o sa fie a doua mare minune)

Edited by Ciubex, 03 June 2015 - 14:49.


#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Haideti sa va povestesc si eu o intamplare asemanatoare.

Trebuia sa pun o pictura ecvestra (din aia mica) pe un perete.
Floarea cuiului era putin mai mare decat trebuia si nu intra gaica.
Am intors gaica aia pe toate partile si..................MINUNE !  intr-un final a intrat Posted Image

[ https://i.imgur.com/YQPHklD.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 31.05.2015

View PostArianna-D, on 03 iunie 2015 - 14:43, said:


Roz cu luminite, nu? Posted Image

Posted Image

#11
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Și trebuie avut în vedere că aici se descrie o tragere pe timp de zi ... Dacă era o tragere pe timp de noapte multe "gauri femeiești"
mai înțepa/cardea Arsenie Cioca Boca

#12
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Da, Tom, dar tie nu ti-a luat-o, ti-a bagat-o si ti-a tras-o, nu?

#13
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Arsenie Boca e doar o afacere.

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Dacă ar fi fost mai ieftin ar fi fost Arsenie Moca.

Eu de-abia aștept să-l facă sfânt, să-l scoată, să-l tranșeze în zeci de bucăți și să-l împartă, să nu mai văd zeci de mașini cu mongi în weekend care se pierd prin toate orașele din județ că nu-s în stare să urmeze indicatoarele.

Edited by AlexIP, 03 June 2015 - 14:59.


#15
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Credinciosii astia au o gandire foarte greu de inteles. De exemplu , ei sustin ca acum mai bine de 2000 de ani , Isus ar fi iesit din mormant , dand la o parte piatra care nu putea fi urnita de ..." n  " persoane (numarul variaza de la un scriitor la altul ) . Ei bine , la nici un retard nu i-a dat prin cap ca ar fi putut sa vina " n + 1 "...sau " n + 2 " oameni  ..si sa dea pietroiu. Pentru credinciosi , a fost dovada suprema ca o forta divina l-a inviat .
Ba mai mutl , cand se refera la minuniile savarsite , bat apa in piua cu pietrele transformate in paine si apa in vin. Beutura si mancare ...ca erau niste alcoolici rupti de foame . Nu le-ar fi dar antibioticele ca mureau ca sobolanii de la cate un abces dentar. Le-a transformata apa in vin. Pentru retarzi ...este o alta dovada incontestabila. Acesti oameni , credinciosii , trebuie sa fie ajutati. Retardul mintal pe care il dovedesc nu este din vina lor . Este nevoie de o actiune coordonata , sa ii facem bine . Trebuie sa ne implicam toti , fiecare dupa priceperea lui si sa ii scoatem din neagra beza a ignorantei . Posted Image

#16
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostJurasikMan, on 03 iunie 2015 - 15:02, said:

Credinciosii astia au o gandire foarte greu de inteles. De exemplu , ei sustin ca acum mai bine de 2000 de ani , Isus ar fi iesit din mormant , dand la o parte piatra care nu putea fi urnita de ..." n  " persoane (numarul variaza de la un scriitor la altul ) . Ei bine , la nici un retard nu i-a dat prin cap ca ar fi putut sa vina " n + 1 "...sau " n + 2 " oameni  ..si sa dea pietroiu. Pentru credinciosi , a fost dovada suprema ca o forta divina l-a inviat .
Ba mai mutl , cand se refera la minuniile savarsite , bat apa in piua cu pietrele transformate in paine si apa in vin. Beutura si mancare ...ca erau niste alcoolici rupti de foame . Nu le-ar fi dar antibioticele ca mureau ca sobolanii de la cate un abces dentar. Le-a transformata apa in vin. Pentru retarzi ...este o alta dovada incontestabila. Acesti oameni , credinciosii , trebuie sa fie ajutati. Retardul mintal pe care il dovedesc nu este din vina lor . Este nevoie de o actiune coordonata , sa ii facem bine . Trebuie sa ne implicam toti , fiecare dupa priceperea lui si sa ii scoatem din neagra beza a ignorantei . Posted Image

Tu crezi ca ai gasit un grup de oameni fata de care iti poti demonstra inteligenta. Am vesti proaste pentru tine, te inseli singur

#17
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
http://www.romaniatv...ani_224006.html

#18
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Hai sictir!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate