Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 

Arsenie Boca - Prima Minune

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/89gjq9vC71A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

treaba cu gaica si cu bagatu' pe gaura... Posted Image

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
I-a bagat-o direct pe gaura, i-a tras-o efectiv parintele Posted Image

Edited by androholic, 03 June 2015 - 14:32.


#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Femeia aia minte de ingheata apele; metaforic.
Caci tot metaforic s-a intamplat si ce a povesti ea  Posted Image

#4
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Imi spunea, de Paste, un credincios cum parintele asta, Arsenie Boca, a fost prins de securisti, inchis si s-a teleportat in biserica pentru a sluji. Si l-am intrebat, cine s-a teleportat, el sau extraterestii?

ps: genial clipul si cum descrie femeia aia evenimentul!!! "Mi-a luat-o si mi-a bagat-o direct pe gaura, Nu ati vazut ca va tras-o efectiv parintele!" Posted Image

Edited by gozmyn, 03 June 2015 - 14:38.


#5
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
N-ai cu cine, n-ai cu cine, niște țărani :ph34r: obtuji :roflag:  colea, vai de ei și de icoanele lor din capul lor pătrat și vid

#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,881
  • Înscris: 03.02.2005
"N-ati vazut ca v-a tras-o efectiv parintele"
Se asteapta acu' un transport din China cu icoane cu leduri si cu Arsenie.

Edited by Ciubex, 03 June 2015 - 14:42.


#7
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View PostCiubex, on 03 iunie 2015 - 14:41, said:

"N-ati vazut ca v-a tras-o efectiv parintele"
Se asteapta acu' un transport din China cu icoane cu leduri si cu Arsenie.

Roz cu luminite, nu? Posted Image

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,881
  • Înscris: 03.02.2005
Sa vezi atunci minune cum ledurile multicolore or sa lumineze casa crendinciosului, iar Arsenie va reincarca bateriile. (asta o sa fie a doua mare minune)

Edited by Ciubex, 03 June 2015 - 14:49.


#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Haideti sa va povestesc si eu o intamplare asemanatoare.

Trebuia sa pun o pictura ecvestra (din aia mica) pe un perete.
Floarea cuiului era putin mai mare decat trebuia si nu intra gaica.
Am intors gaica aia pe toate partile si..................MINUNE !  intr-un final a intrat Posted Image

[ https://i.imgur.com/YQPHklD.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
sinsero

sinsero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 31.05.2015

View PostArianna-D, on 03 iunie 2015 - 14:43, said:


Roz cu luminite, nu? Posted Image

Posted Image

#11
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Și trebuie avut în vedere că aici se descrie o tragere pe timp de zi ... Dacă era o tragere pe timp de noapte multe "gauri femeiești"
mai înțepa/cardea Arsenie Cioca Boca

#12
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Da, Tom, dar tie nu ti-a luat-o, ti-a bagat-o si ti-a tras-o, nu?

#13
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Arsenie Boca e doar o afacere.

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Dacă ar fi fost mai ieftin ar fi fost Arsenie Moca.

Eu de-abia aștept să-l facă sfânt, să-l scoată, să-l tranșeze în zeci de bucăți și să-l împartă, să nu mai văd zeci de mașini cu mongi în weekend care se pierd prin toate orașele din județ că nu-s în stare să urmeze indicatoarele.

Edited by AlexIP, 03 June 2015 - 14:59.


#15
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Credinciosii astia au o gandire foarte greu de inteles. De exemplu , ei sustin ca acum mai bine de 2000 de ani , Isus ar fi iesit din mormant , dand la o parte piatra care nu putea fi urnita de ..." n  " persoane (numarul variaza de la un scriitor la altul ) . Ei bine , la nici un retard nu i-a dat prin cap ca ar fi putut sa vina " n + 1 "...sau " n + 2 " oameni  ..si sa dea pietroiu. Pentru credinciosi , a fost dovada suprema ca o forta divina l-a inviat .
Ba mai mutl , cand se refera la minuniile savarsite , bat apa in piua cu pietrele transformate in paine si apa in vin. Beutura si mancare ...ca erau niste alcoolici rupti de foame . Nu le-ar fi dar antibioticele ca mureau ca sobolanii de la cate un abces dentar. Le-a transformata apa in vin. Pentru retarzi ...este o alta dovada incontestabila. Acesti oameni , credinciosii , trebuie sa fie ajutati. Retardul mintal pe care il dovedesc nu este din vina lor . Este nevoie de o actiune coordonata , sa ii facem bine . Trebuie sa ne implicam toti , fiecare dupa priceperea lui si sa ii scoatem din neagra beza a ignorantei . Posted Image

#16
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostJurasikMan, on 03 iunie 2015 - 15:02, said:

Credinciosii astia au o gandire foarte greu de inteles. De exemplu , ei sustin ca acum mai bine de 2000 de ani , Isus ar fi iesit din mormant , dand la o parte piatra care nu putea fi urnita de ..." n  " persoane (numarul variaza de la un scriitor la altul ) . Ei bine , la nici un retard nu i-a dat prin cap ca ar fi putut sa vina " n + 1 "...sau " n + 2 " oameni  ..si sa dea pietroiu. Pentru credinciosi , a fost dovada suprema ca o forta divina l-a inviat .
Ba mai mutl , cand se refera la minuniile savarsite , bat apa in piua cu pietrele transformate in paine si apa in vin. Beutura si mancare ...ca erau niste alcoolici rupti de foame . Nu le-ar fi dar antibioticele ca mureau ca sobolanii de la cate un abces dentar. Le-a transformata apa in vin. Pentru retarzi ...este o alta dovada incontestabila. Acesti oameni , credinciosii , trebuie sa fie ajutati. Retardul mintal pe care il dovedesc nu este din vina lor . Este nevoie de o actiune coordonata , sa ii facem bine . Trebuie sa ne implicam toti , fiecare dupa priceperea lui si sa ii scoatem din neagra beza a ignorantei . Posted Image

Tu crezi ca ai gasit un grup de oameni fata de care iti poti demonstra inteligenta. Am vesti proaste pentru tine, te inseli singur

#17
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
http://www.romaniatv...ani_224006.html

#18
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008
Hai sictir!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate