Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Caut o tastatura model mai vechi si nici ca gasesc

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 02.11.2009
Marca : Genius

Model number  : GK-070006/U

Product name : Slim Star 110


Ideea e ca am cumparat modelul asta de tastatura prin 2009 la pachet cu un mouse Genius. Mouse-ul deosebit de prost, nici nu se putea folosi, stiam si vazusem ca e prost dar eu alesesem pachetul pentru tastatura si nu mi-a parut rau. M-a tinut cu biro fiind folosita zilnic pana la finele lui 2013.

Marele ei avantaj pentru mine? Tastele cu cursa scurta, cu adevarat silentioase si placute la atingere dar si fiabile in acelasi timp si asta la un pret foarte accesibil.
Problema e ca oricat am cautat dupa nu am gasit modelul intocmai ci derivate pe care de cele mai multe ori nici nu le pot apasa / testa sa vad daca sunt la fel pentru ca nici nu se gasesc la raft ele fiind in stocul online al magazinelor. Am gasit un fel de model asemanator ca design dar tastele se apasau intocmai ca la cele mai proaste tastaturi de pe piata. Dupa, am cumparat din ochi ( am incercat sa risc ) un Genius care arata foarte asemanator si care din review-uri avea tastele foarte faine si n-am rezistat cu ea decat 2 satpamani dupa care am maritat-o cat am putut de repede - o porcarie odioasa.


Ce as putea sa fac sa incerc sa mai gasesc produsul sau unul accesibil / asemanator ca pret dar cu aceleasi caracteristici ?

Asa arata :

Am gasit ceva la emag mai recent un Slim Star 110 usb dar cum fac s-o testez ca nu vreau sa mai cumpar pe ghicitelea iar pe stoc in showroom nu o au ?Posted Image

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   87.98K   62 downloads

Edited by asda, 21 April 2015 - 14:37.


#2
bogdan_bz2006

bogdan_bz2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 20.10.2010
comanzi si daca nu iti convine, returnezi!

#3
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
http://www.emag.ro/t...9/pd/EZNZ3BBBM/ am gasit la 42 lei oferta in supermarket , excelenta, cursa scurta , silentioasa , Microsoft si se simte . La Emag ai 30 zile garantie retur , o cumperi, o testezi, nu-ti place o dai inapoi .

Edited by xilo, 21 April 2015 - 14:45.


#4
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 02.11.2009

 xilo, on 21 aprilie 2015 - 14:44, said:

http://www.emag.ro/t...9/pd/EZNZ3BBBM/ am gasit la 42 lei oferta in supermarket , excelenta, cursa scurta , silentioasa , Microsoft si se simte . La Emag ai 30 zile garantie retur , o cumperi, o testezi, nu-ti place o dai inapoi .

Iau in calcul, merci.

 bogdan_bz2006, on 21 aprilie 2015 - 14:41, said:

comanzi si daca nu iti convine, returnezi!

Pe mine m-ar interesa sa comand, sa aleg sa ridic din showroom ca sa nu platesc degeaba transportul si sa-i desfac aclo capacul sa vad cum merg tastele la mana. Daca nu-mi convine sper ca pot sa fac formular retur pe loc si sa comand o alta, cel putin asa ar trebui.

In atare situatie vreau sa imi gasesc mai multi candidati in afara de Microsoft Wired 600 prezentat mai sus ca sa am din ce alege pe principiul pret rezonabil, cursa scurta, silentioasa si placuta la atingere asa cum a fost Slim Star-ul meu 110 de m-a dat pe spate :)

Edited by asda, 21 April 2015 - 15:00.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,761
  • Înscris: 07.02.2003

 xilo, on 21 aprilie 2015 - 14:44, said:

http://www.emag.ro/t...9/pd/EZNZ3BBBM/ am gasit la 42 lei oferta in supermarket , excelenta, cursa scurta , silentioasa , Microsoft si se simte . La Emag ai 30 zile garantie retur , o cumperi, o testezi, nu-ti place o dai inapoi .

Acest produs nu mai face parte din oferta eMAG

#6
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 02.11.2009

 andreic, on 21 aprilie 2015 - 16:41, said:

Acest produs nu mai face parte din oferta eMAG

Culmea e ca la momentul la care a postat-o facea pentru ca am verificat. Dovada pentru mine e ca am lasat un tab deschis cu produsul de pe site-ul lor si acum am intrat si l-am adaugat in cos fara sa imi spuna ca nu mai face parte din oferta.
Intr-adevar daca dau click pe link din nou la asta ne duce.

Totusi imi pare rau pentru ca as mai fi vrut candidati ca si caracteristici / pret...

Edited by asda, 21 April 2015 - 19:25.


#7
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Poate e putin cam scump dar este un kit imbatabil calitate pret http://www.altex.ro/...b-negru#reviews

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate