Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

CETATEAN DE BUCURESTI - DORINTE

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Zi de zi mergand prin Bucuresti constat:

1.Treceri de pietoni nesemnalizate pe timp de noapte.....ne miram de ce sunt atatea accidente.....oare o fi greu sa se monteze niste becuri incastrate in beton pe trecerea de pietoni astfel incat sa fie vizibil pietonul...sa fim seriosi sa nu ne bazam pe lumina de la faruri.......

2.Liniile de tramvai sunt delimitate prin linie continua si niste cauciucuri infecte care nu au rostul sau diverse trotuare cu stalpi din plastic sau cauciuc ....nu merge in Romania....turnati stalpi din BETON cu PC52 si borduri inalte la tramvaie astfel incat sa fie dedicata linia tramvaiului(sa nu poata urca nici jeep-ul) nu sa vina toti sa blocheze acest traseu al tramvaiului.

3.Nu inteleg de ce nu imi pot plati intretinerea online..de ce trebuie sa pierd timpul la administrator??suntem in 2015...

4.De ce nu se construiesc sensuri giratorii sau semafoare cu buton pt pieton, in localitati din ilfov astfel incat sa poata trece pietonii in siguranta? sunt portiuni unde se merge cu 80kmh (ma refer la 2 benzi pe sens)...

5.De ce nu se fac autostrazi ???cu chinezii, cu oricine dar sa se faca..avem nevoie sa comunicam mai rapid cu Occidentul...

continuati voi.....

#2
volumepower

volumepower

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 14.08.2013
Ai uitat să treci la locație România

#3
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Nu sunt cetatean de Bucuresti dar ar fi frumos sa modernizati Gara de Nord. Cred ca e loc de conditii mai bune.

#4
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
5.Autostrazi in Bucuresti?

#5
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 20:30, said:

Nu inteleg de ce nu imi pot plati intretinerea online..de ce trebuie sa pierd timpul la administrator??suntem in 2015...
Ba se poate. Din toata lista aia macar atat este posibil.Eu platesc intretinerea online.
Orice asociatie de propietari este persoana juridica. Orice PJ are un cont bancar. Nu trebuie decat sa tranferi bani in contul asocitiatiei.
Eu am setat chiar plata recurenta. Nu am mai miscat un deget de 2 ani pentru a plati intretinerea.

Edited by mihai!, 26 January 2015 - 20:40.


#6
artistulpustiul

artistulpustiul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.04.2010
Hai că ai zis-o cu întreținerea! Bravo:))

#7
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
ma scuzati e vorba despre Romania

de ce ma INGHESUI in autobuze????? Nu se pot suplimenta soferii la ore de varf pe baza unui studiu pe ORE.....trafic....si mai platesc si abonament....cred ca printr-o razie daca sunt 40%oameni care circula regulamentar..

de ce cersetorii imi sterg parbrizul la semafoare...???fara acordul meu...si la colt vine unul de colecteaza...???

de ce este monopolul asta la curent electric??? nu pot negocia nimic dau cat mi se cere.

de ce baietii la iesire din biserica imi cer bani...???nu ii vede nimeni???

de ce ma ghideaza pe o parcare publica gratuita????? e cumva cu plata?????

cate sunt de schimbat cred...ca o sa scriu romane...

Edited by claudiu2012, 26 January 2015 - 20:49.


#8
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Cetățean din provincie - dorințe

1. Ăștia din București să nu mai umple forumul de topicuri fără sens.

Întreabă-i pe ăia pe care (nu) i-ai votat, nu pe noi...

#9
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
As mai adauga:
De ce nu am centura
De ce nu am transport in comun si in special metrou sau metrou de suprafata in jurul centurii si park & ride
De ce nu am piste de biciclisti
De ce nu am aer curat
De ce am atata praf de nu pot tine masina curata mai mult de 3 zile
De ce a trebuit sa ma mut in afara orasului pentru un dram de liniste
De ce Politia nu isi face treaba si tempereaza traficul
De ce nu am semafoare sincronizate si integrate cu nivelul de trafic

#10
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
1. La cati nebuni/prosti au carnet, ar trebui sa primeze instinctul de conservare cand esti pieton.
2. Ar trebui gard.
3. La mine se poate prin transfer bancar.
4. Strange semnaturi de la cetateni si mergi cu petitia la primarie, politie, compania de drumuri.
5. La autostrada suspendata te referi cumva?

Serios vorbind, peste tot exista interese care pun piedici dezvoltarii normale a orasului/tarii.

Edited by -Diana-, 26 January 2015 - 21:46.
scos citatul


#11
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
1. Oricat de semnalizate ar fi, tot vor fi incidente.
2. Sunt de acord cu tine, liniile de tramvai trebuie separate de trafic, acolo unde s-au reabilitat soselele, Liviu Rebreanu, Sos. Iancului, Sos. Pantelimon, liniile sunt separate de trafic.
3. Ca sa platesti online intretinerea, trebuie sa dati blocul in administrare unei firme de nisa.
4. Ilfov nu apartine de Bucuresti.
5. Autostrazile nu apartin de Bucuresti, accesul A3 apartine de Bucuresti si din pacate nu prea se intampla nimic in privinta aceasta (neintelegeri privind exproprierile din Sos. Fabrica de Glucoza).

Acestea fiind zise, modernizarea se face greu de tot, ritm melc.

Edited by -Diana-, 26 January 2015 - 21:47.
scos citatul


#12
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 20:42, said:


de ce ma INGHESUI in autobuze????? Nu se pot suplimenta soferii la ore de varf pe baza unui studiu pe ORE.....trafic....si mai platesc si abonament....cred ca printr-o razie daca sunt 40%oameni care circula regulamentar..

Scrie scrisoare la Sobolan Bucuresti sa bage razii non-stop pina ramin otobuzele pustii ca desertul Gobi. Ei colecteaza bani, lumea cumpara bilet, tu te plimbi relaxat...

#13
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
de ce cainii multora nu au botnita?????este o lege in acest sens...dar indrazneste sa ii zici ceva lu ala cu pitbull.....

#14
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Eu vreau autostrada aia suspendată a lui Oprescu. În rest, ce să zic, răzbește cine poate.

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 20:53, said:

de ce cainii multora nu au botnita?????este o lege in acest sens...dar indrazneste sa ii zici ceva lu ala cu pitbull.....

Aici sunt în asentimentul tău. Îi urăsc și îi detest pe cei care își scot câinii la plimbare fără botniță. Cu greu am salvat odată o femeie să nu fie mușcată de javra unui nesimțit și era să fiu mușcat eu însumi. Bizonul de stăpân al animalului stătea și râdea...

Edited by ammazon, 26 January 2015 - 21:01.


#15
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Eu vreau centura si suspendata

#16
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
fals ca orice asociatie are cont bancar .
majoritatea si-au deschis cont la cec si ulterior l-au inchis ca e prea mare comisionul de administrare de 9 lei pe luna .

#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 20:30, said:

Zi de zi mergand prin Bucuresti constat:
1.Treceri de pietoni nesemnalizate pe timp de noapte.....
Exista semne de circulatie iar zebra este reflectorizanta dupa metode UE / Vesta. Unde nu este trebuie intrebate autoritatile locale responsabile de ele ce fac.

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 20:30, said:

2.Liniile de tramvai sunt delimitate prin linie continua
Nu este necesar intrucat unele bulevarde nu au linie continua si nici nu trebuie sa aibe ca sa permita fluenta fraficului la stanga in zona stazilor rezidentiale.

Edited by andreic, 26 January 2015 - 21:08.


#18
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Ca si cetatean de Bucuresti imi doresc sa nu mai am WC-ul in fundul curtii si sa nu mai vad trupa vidanjores la mine in curte
De asemenea imi doresc sa nu ma mai simt superior fata de cei din provincie (ce cuvant enervant), chiar daca eu sunt un taran crescut la coada vacii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate