Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Bordeluri sociale finanțate de la buget

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

Poll: Bordelurile sociale sunt o necesitate? (69 member(s) have cast votes)

Credeti ca ar fi buna solutia infiintarii de bordeluri sociale finantate de la buget?

  1. Da, desigur, ar fi un lucru bun (24 votes [24.74%] - View)

    Percentage of vote: 24.74%

  2. Nu (14 votes [14.43%] - View)

    Percentage of vote: 14.43%

  3. Da, tinerii țării au nevoie de o șansă (18 votes [18.56%] - View)

    Percentage of vote: 18.56%

  4. Nu, pentru că nu aș vrea ca bărbatul să-mi ajungă acasă stors de vlagă (2 votes [2.06%] - View)

    Percentage of vote: 2.06%

  5. Sunt de părere că castitatea este cale spre mântuire (4 votes [4.12%] - View)

    Percentage of vote: 4.12%

  6. Sunt virgină/virgin, nu le am eu cu astea ... (6 votes [6.19%] - View)

    Percentage of vote: 6.19%

  7. Malahia este un pacat de moarte, iti cad dintii, dai in boala copiilor, deci Da (10 votes [10.31%] - View)

    Percentage of vote: 10.31%

  8. Vad si avantaje, dar si dezavantaje. Ma mai gandesc (10 votes [10.31%] - View)

    Percentage of vote: 10.31%

  9. Presupun ca la bordelul social vor fi si barbati, nu? (9 votes [9.28%] - View)

    Percentage of vote: 9.28%

Vote Guests cannot vote

#1
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Am o idee genială pe care mă grăbesc să v-o împărtășesc și vouă.

Știm cu toții că lipsa activității sexuale duce la alienare și decadență atât morală cât și spirituală.   Iar a face laba în loc de sex este exact ca iarna. Nu-i ca vara. Mulți tineri (o parte dintre ei colegi de-ai noștri pe forum)  au această nevoie dar nu-și permit să-și satisfacă această nevoie fiziologică.   Din cauza aceasta energia alocată sexului și-o consumă inutil.

Propun ca statul să înființeze niște stabilimente sociale, finanțate de la buget, unde poporul să poată a-și canaliza energiile într-un mod organizat și controlat.  Un loc unde nu ar exista exploatarea femeilor de către om și de unde doar statul ar profita în beneficiul tuturor. Fetele tinere aflate în căutarea unui loc de muncă, ar putea să lucreze atât  plătite, cât și pe bază de voluntariat. Statul ar trebui să dea un fel de cartele, de bonuri, sau un card cu un număr de trageri limitat, pentru a nu se putea abuza de sistem.   La sfârșitul programului de muncă, te poți relaxa la bordel, poți purta chiar și o conversație.

Dacă statul ar finanța câteva sute de bordeluri sociale nu numai că s-ar crea niște locuri de muncă, dar s-ar putea combate și prostituția și proxenetismul, ori traficul de carne vie. Un bordel social ar fi soluția pentru multe probleme sociale și pentru a combate infracțiuni precum violul.

Ce  spuneți?
Ar fi bine?

Un coleg a făcut o remarcă la care nu mă gândisem.
Cred că ar fi bine ca aceste lăcașe sociale să aibă și cât o mică capelă pentru a permite oamenilor să se reculeagă înainte, ori după.  Vedeți voi, statul ar trebui să se preocupe nu doar de latura fiziolgică a contribuabilor săi, dar și de cea spirituală.    În plus de asta, a avea acolo și un preot ar alina atât suferințele trupeșt, cât și pe cele sufletești.  2 în 1.

Edited by tomaso, 25 January 2015 - 00:49.


#2
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Excelent.
Exact asta ar fi bomboana de pe colivă, cu adevărat aș fi motivat să-mi plătesc dările.

#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Ale dracu' cazuri sociale, sa le mai dam sa si futa gratis...

Sa bage mare :

Attached Files


Edited by mihai!, 25 January 2015 - 01:01.


#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 tomaso, on 25 ianuarie 2015 - 00:37, said:

Am o idee genială pe care mă grăbesc să v-o împărtășesc și vouă.

.....
Ce  spuneți?
Ar fi bine?

Poate citește vreun popă pe aici și face infarct.

 mihai!, on 25 ianuarie 2015 - 00:43, said:

Adica sa futa altii pe banii mei ?

Oricum o fac, ba mai mult ești obligat să îngrijești produsul ”muncii” lor.Posted Image

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

 tomaso, on 25 ianuarie 2015 - 00:37, said:

Am o idee genială pe care mă grăbesc să v-o împărtășesc și vouă.

Știm cu toții că lipsa activității sexuale duce la alienare și decadență atât morală cât și spirituală.   Iar a face laba în loc de sex este exact ca iarna. Nu-i ca vara. Mulți tineri (o parte dintre ei colegi de-ai noștri pe forum)  au această nevoie dar nu-și permit să-și satisfacă această nevoie fiziologică.   Din cauza aceasta energia alocată sexului și-o consumă inutil.

Propun ca statul să înființeze niște stabilimente sociale, finanțate de la buget, unde poporul să poată a-și canaliza energiile într-un mod organizat și controlat.  Un loc unde nu ar exista exploatarea femeilor de către om și de unde doar statul ar profita în beneficiul tuturor. Fetele tinere aflate în căutarea unui loc de muncă, ar putea să lucreze atât  plătite, cât și pe bază de voluntariat. Statul ar trebui să dea un fel de cartele, de bonuri, sau un card cu un număr de trageri limitat, pentru a nu se putea abuza de sistem.   La sfârșitul programului de muncă, te poți relaxa la bordel, poți purta chiar și o conversație.

Dacă statul ar finanța câteva sute de bordeluri sociale nu numai că s-ar crea niște locuri de muncă, dar s-ar putea combate și prostituția și proxenetismul, ori traficul de carne vie. Un bordel social ar fi soluția pentru multe probleme sociale și pentru a combate infracțiuni precum violul.

Ce  spuneți?
Ar fi bine?

S-a legalizat prostitutia si nu stiu eu?

#6
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,966
  • Înscris: 24.01.2012
bad post.

Edited by LouisCyphre, 25 January 2015 - 00:47.


#7
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005
Discutii din astea am mai auzit la TV.
Nu e vorba ca se vor creea conditii si locuri de munca, e problema cu "concurenta" neloiala.

#8
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014
Trebuie sa pui si limita de varsta, altfel se muta cozile de la tigai la bordele.

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

 MooF2010, on 25 ianuarie 2015 - 00:46, said:

S-a legalizat prostitutia si nu stiu eu?

In Romania, nu.
si de ce s-o legalizam cand castigam asa de bine din dosare neinchise, filaje, ascultari de telefoane, etc.

 alexkr, on 25 ianuarie 2015 - 00:48, said:

Trebuie sa pui si limita de varsta, altfel se muta cozile de la tigai la bordele.
de ce?
e cu consimtamant sau e viol platit?

Edited by MarianG, 25 January 2015 - 00:50.


#10
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 spider_zero_sapte, on 25 ianuarie 2015 - 00:45, said:

Poate citește vreun popă pe aici și face infarct.

Am remediat scăparea.  Îți mulțumesc pentru sugestie!

#11
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Fara limita de varsta, de cand astept si eu sa iau o tigaie teflonata :)))))

Sa inteleg ca la stat ar fi mai ieftin sau cum? Ca de existat, exista.

#12
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Să vezi acum cum scade traficul pe ”sexy lounge”.

Toma e nevoie de un proiect de lege în acest sens, strâns semnături...alea, alea.

Neah, nu cred. Eu știu motivul pentru care ai deschis acest topic, dar merg închis.

Pune un titlu mai bombastic!

Să vedem câți useri ”interesați” prindem.

#13
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008

 alexkr, on 25 ianuarie 2015 - 00:48, said:

Trebuie sa pui si limita de varsta, altfel se muta cozile de la tigai la bordele.
Vin mosii doar sa puna pretul. :roflmao: :roflmao:

#14
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,844
  • Înscris: 25.10.2004
Vine acu' BOR-ul de pe softpedia si sa vezi ce "balacareala" primesti.
On
La cata treaba are DNA cu alte treburi statale, cred ca nu mai asta lipsea. E foarte ok, precum afacere privata, cu "casa de marcat". Statul nu trebuie decat sa-i faciliteze functionarea

#15
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014
Daca nu puneti limita maxima de varsta, tineretul nu va mai apuca nimic. Mosii vor merge la fete, apoi la capela sa se roage, apoi iar la fete, iar la capela, tot sperand intr-o minune Dumnezeiasca.

#16
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Ce aveti ma toti in seara asta?

#17
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 MooF2010, on 25 ianuarie 2015 - 00:50, said:

Sa inteleg ca la stat ar fi mai ieftin sau cum?

Există două variante.

1.   Un număr de trageri gratuite, plătite de stat. Nu știu câte, mă rog, să zicem vreo 5-6 pe lună.  Tragerile extra se plătesc.
2.   Un număr de trageri subvenționate de stat.  Vreo 10-12 ...  Plătești doar jumătate din sumă.  

Evident că tragerile gratuite, ori cele subvenționate pot fi acordate doar celor lipsiți de posibilități materiale.   Cei care îți permit, trag doar la cele cu plată.
Pentru a te înscrie la social, poți să duc documentele pe care le duci și când soliciți ajutorul social, ori bursă, ori ajutorul de încălzire    etc

 alexkr, on 25 ianuarie 2015 - 00:54, said:

Daca nu puneti limita maxima de varsta, tineretul nu va mai apuca nimic. Mosii vor merge la fete, apoi la capela sa se roage, apoi iar la fete, iar la capela, tot sperand intr-o minune Dumnezeiasca.

Crezi că ar trebui limitat numărul de trageri?  Ca să ajungă la toată lumea?   Nu ar fi o idee rea.

#18
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Fain ar fi.
O țară de șogori.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate