Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

PRIMUS Auto dealer Volvo FUGITI DE EI

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
charlie77

charlie77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 31.08.2007
Pentru ca tot suntem la coltul turnatorului sa torn si eu renumitul dealer Volvo si anume Primus auto de langa podul Otopeni .
Ce s-a intamplat ? Sunt neseriosi rau de tot . Pe 01.07.08 am dus la ei o masina pt reparatii la tinichigerie ( un dosar casco ) si inlocuit bandoul de pe bara fata ( al doilea dosar casco ) . In 07.07 conform spuselor Dlui Alexe masina era in cabina pregatita de vopsit . Urma sa vorbim la telefon in 09.07 . Si dansul a intrat in concediu , a inchis telefonul ( dupa ce ca centralista lor cine stie pe unde umbla pt ca nu raspunde la telefon ) . In fine am reusit sa vb cu directorul de service in 14.07 care mi-a livrat aceeasi poveste : masina e la vopsit . Cu chiu cu vai au fost gata in 23.07 dar au trebuit revopsite 2 usi deoarece nu iesisera bine . Le-au revopsit , le-ai polisat si ieri cand sa ridic masina surpriza...........bandoul de pe bara fata nu fusese inlocuit . De ce ? Pt ca Dl Alexe nu a deschis inca un dosar , nu a comandat piesa , nu a facut proforma si a mai pierdut si nota de constatare de la casco . Si cand asteptam ieri sa iau masina am auzit o discutie a lor despre un client : a ramas fara permis si a zis ca vine maine dupa masina . Lasa sa mai stea masina o saptamana pe la noi . Va vine sa credeti ? Am mai avut experiente de astea cu o oglinda la aceeasi masina la ei , prima data au comandat oglinda pe parea opusa celei necesare , a doua oara manuala in loc de electrica si a treia oara electrica dar fara reglaj parca . Sunt niste petarde .
Asa ca aveti grija :
- faceti copii dupa acte si punetii sa semneze ca au primit
- daca nu le place mutra voastra , pregatiti-va sa luati masina cand vor vrea ei
- pe site . la nr de telefon este trecut faxul si la fax telefonul
- la telefon nu raspunde nimeni , am sunat si de 9 ori in 2 ore
- din pacate nu sunt decat 4 dealeri si service-uri Volvo in tara
- daca faceti comanda de o piesa cand masina este la ei nu va asteptati sa o si schimbe , trebuie sa va reprogramati .
- daca va spun ca va suna ei nu va asteptati sa o si faca

Deci , feriti-va de ei .

Editat de charlie77, 29 iulie 2008 - 06:55.


#2
vexus_2005

vexus_2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 16.01.2015

View Postcharlie77, on 29 iulie 2008 - 06:51, said:

Pentru ca tot suntem la coltul turnatorului sa torn si eu renumitul dealer Volvo si anume Primus auto de langa podul Otopeni .
Ce s-a intamplat ? Sunt neseriosi rau de tot . Pe 01.07.08 am dus la ei o masina pt reparatii la tinichigerie ( un dosar casco ) si inlocuit bandoul de pe bara fata ( al doilea dosar casco ) . In 07.07 conform spuselor Dlui Alexe masina era in cabina pregatita de vopsit . Urma sa vorbim la telefon in 09.07 . Si dansul a intrat in concediu , a inchis telefonul ( dupa ce ca centralista lor cine stie pe unde umbla pt ca nu raspunde la telefon ) . In fine am reusit sa vb cu directorul de service in 14.07 care mi-a livrat aceeasi poveste : masina e la vopsit . Cu chiu cu vai au fost gata in 23.07 dar au trebuit revopsite 2 usi deoarece nu iesisera bine . Le-au revopsit , le-ai polisat si ieri cand sa ridic masina surpriza...........bandoul de pe bara fata nu fusese inlocuit . De ce ? Pt ca Dl Alexe nu a deschis inca un dosar , nu a comandat piesa , nu a facut proforma si a mai pierdut si nota de constatare de la casco . Si cand asteptam ieri sa iau masina am auzit o discutie a lor despre un client : a ramas fara permis si a zis ca vine maine dupa masina . Lasa sa mai stea masina o saptamana pe la noi . Va vine sa credeti ? Am mai avut experiente de astea cu o oglinda la aceeasi masina la ei , prima data au comandat oglinda pe parea opusa celei necesare , a doua oara manuala in loc de electrica si a treia oara electrica dar fara reglaj parca . Sunt niste petarde .
Asa ca aveti grija :
- faceti copii dupa acte si punetii sa semneze ca au primit
- daca nu le place mutra voastra , pregatiti-va sa luati masina cand vor vrea ei
- pe site . la nr de telefon este trecut faxul si la fax telefonul
- la telefon nu raspunde nimeni , am sunat si de 9 ori in 2 ore
- din pacate nu sunt decat 4 dealeri si service-uri Volvo in tara
- daca faceti comanda de o piesa cand masina este la ei nu va asteptati sa o si schimbe , trebuie sa va reprogramati .
- daca va spun ca va suna ei nu va asteptati sa o si faca

Deci , feriti-va de ei .

Nasoala treaba! Si eu care ma gandeam sa ma duc la ei sa imi puna niste proiectoare de ceata. La mine trebuiesc relee, buton on/off si probabil schimbat softul masinii. Dar dupa ce am citit ce ai zis de ei ca sunt neseriosi nu cred ca mai apelez la ei. Nu de alta dar nu vreau sa las masina la ei cu saptamanile... :(

#3
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.223
  • Înscris: 17.02.2009
au trecut 7 ani de-atunci...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate