Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

logan

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
DUpa ce am vazut testul de la nermtzi parca ... cu loganul cu jentzi de aliaj care se rastoarna ... eu am vazut live un Logan care s-a rasturnat in drum spre cota 1400 Sinaia ... va arat si pozele facute cu telefonul ...

Thankz !  :peacefingers:

Attached Files



#2
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Marfa.

#3
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
din ce cauza s-a rasturnat?  :huh:

#4
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004

xfil3s, on Aug 12 2005, 09:48, said:

... va arat si pozele facute cu telefonul ...

<{POST_SNAPBACK}>

zau?
chiar ma intrebam ce telefon era  B)
iote raspunsul...

Quote

Make - Canon
Model - Canon PowerShot A95
(...)
DateTimeOriginal - 2005:08:05 15:05:40
DateTimeDigitized - 2005:08:05 15:05:40
(...)
chiar l-ai vazut tu cum se rasturna?  :huh:

#5
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
se vede clar ca accidentul a fost regizat de concurenta germana.

  in primul rand, lipseste janta de tabla, actele cazute din cabina sunt in limba germana, acele bradului sunt rupte in directie inversa fata de directia rasturnarii, iar individul cu pantaloni treisferturi(sau suflecati) ce apare in poza1(oglinda retrovizoare) si poza3(plan departat) este destul(accentuez destul) de dubios B)

  asta dovedeste inca o data, daca mai era nevoie, TEAMA firmelor germane de autoturisme de la aparitia LOGANULUI -_-

#6
BONO

BONO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 10.06.2005

Johnnywal, on Aug 12 2005, 10:50, said:

chiar l-ai vazut tu cum se rasturna?  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Nope, a prins numai relaurea !

Chiar ma miram zic: Ia uite ma ce camera foto au ajuns astia sa bage in mobile! Eu merg pe 1024*768 si nu-mi incapea toata poza, poate o fi prelucrata cu ceva, da n-are cum ca daca n-ai pixelu' exista totusi o limita ce poate softu face...

Mai multe detalii de la fata localului? Pe sofer nu-l cheama Zimmermann? Stie romaneste? De ce canelurile de la roata din stanga fata sunt mai adanci decat cea din dreapta fata cu 2 mm (se vede cu ochiul liber) ???

#7
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
"Shtoul" e intemeiat si nu prea pt ca nu aveti idee cum a condus soferul Loganului care s-a rasturnat. Daca e sa o luam asa eu va asigur ca pot sa rastorn cam orice masina de serie. In plus daca ne amintim, nemtii in testul lor au zis ca a cedat un stalp al masinii micsorand spatiul vital pt sofer. Dupa cum vad eu aici nu-i vb de asa ceva.

#8
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

Johnnywal, on Aug 12 2005, 11:50, said:

QUOTE(xfil3s @ Aug 12 2005, 09:48)
... va arat si pozele facute cu telefonul ...
*


zau?
chiar ma intrebam ce telefon era cool.gif
iote raspunsul...
QUOTE
Make - Canon
Model - Canon PowerShot A95
(...)
DateTimeOriginal - 2005:08:05 15:05:40
DateTimeDigitized - 2005:08:05 15:05:40
(...)

chiar l-ai vazut tu cum se rasturna? huh.gif

<{POST_SNAPBACK}>



???????
ia uita-te aici....

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   40.27K   1454 downloads


#9
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
off primele doua sunt cu canonul si ultimele cu nokia

#10
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

neoliviu, on Aug 12 2005, 18:52, said:

off primele doua sunt cu canonul si ultimele cu nokia

<{POST_SNAPBACK}>

  
Nope, e invers  :P



kimi, on Aug 12 2005, 11:56, said:

se vede clar ca accidentul a fost regizat de concurenta germana.

  in primul rand, lipseste janta de tabla, actele cazute din cabina sunt in limba germana, acele bradului sunt rupte in directie inversa fata de directia rasturnarii, iar individul cu pantaloni treisferturi(sau suflecati) ce apare in poza1(oglinda retrovizoare) si poza3(plan departat) este destul(accentuez destul) de dubios B)

  asta dovedeste inca o data, daca mai era nevoie, TEAMA firmelor germane de autoturisme de la aparitia LOGANULUI -_-

<{POST_SNAPBACK}>



In primul rand....toate jentile sunt de tabla.
In al doilea rand, nu stiu cum ai putut sa vezi tu din pozele acelea ca,  actele cazute din cabina sunt in limba germana.... :w00t:

#11
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
Deci 2 poze sunt facute cu telefonul meu... un Nokia 6680 rez 1280*980 si celelelte 2 sunt facute de un amic care era cu mine si sunt facute cu un Canon A95.

Nu stiu ce prostii zicea unu mai sus ca a vazut el firele de praf din Logan , si brazii si kkat.... sunt poze facute la fata locului la 2-3 minute dupa accident ... n-are nici o legatura ca are sau nu jenti ... ca sunt poze false sau alte cacaturi.

La volanul loganului era un cetatean care era beat mort iar in dreapta statea fiul lui . Eu am oprit sa vad care-i treaba sa ii ajut , sa sun la politie sau salvare ...bla bla ... Fiul soferului  mi-a zis cum s-a intamplat , tremura tot , il injura pe tasu` la greu , dadea cu picioru in masina ...etc.

Pozele le-am pus aici ca vedeti si voi realitatea ... el cobora cu loganu din fata venea o duba , beat fiind zicea baiatu` , tasu` s-a speriat si a tras devolan ... l-a evitat pe ala si a incercat sa o redreseze ... si n-a mai reusit ....si s-a rasturnat ... simplu la fel ca in imaginile difuzate de la testul din germania .... so logan sucks ...

Ce viteza credeti ca avea pe serpentinele de la cota1400 - sinaia.... eu zic cu indulgenta un maxim 50km/h .... logan=masina sigura?????!?!?!!?!!!

Nu stiu cat de coerent in exprimare am fost ... dar sper sa intelegeti ce a vrut sa zica autorul :P
Alte neclaritati ... ascult ....!!! astept comentariile voastre ...  B)

#12
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
nu cumva loganul cobora  :naughty: ? din poze asa se pare. pe plan inclinat te rastorni mult mai usor, sa nu ne grabim sa invinuim loganul cu atat mai mult cat soferul era beat...

#13
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004

neoliviu, on Aug 12 2005, 19:17, said:

nu cumva loganul cobora  :naughty: ? din poze asa se pare. pe plan inclinat te rastorni mult mai usor, sa nu ne grabim sa invinuim loganul cu atat mai mult cat soferul era beat...

<{POST_SNAPBACK}>



pai loganul cobora de la cota1400-->sinaia ...

#14
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

neoliviu, on Aug 12 2005, 20:17, said:

nu cumva loganul cobora  :naughty: ? din poze asa se pare. pe plan inclinat te rastorni mult mai usor, sa nu ne grabim sa invinuim loganul cu atat mai mult cat soferul era beat...

<{POST_SNAPBACK}>


extraordinar.... deci ti se pare corect ca s-a rasturnat logan-ul?  :death:

unii dintre voi se pare ca pur si simplu nu pot accepta faptul ca are o multime de probleme... francezii prea au fortat nota cu "masina de 5000 de eur" si a iesit... ce se vede...

#15
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
fuck me.. nici luneta nu s-a spart, si aia cedeaza si la cea mai mica compresie pe muchii de obicei.

probabil nu-i chiar asa de slaba masinuta, se vede ca plafonul e nedeformat, aproape.

#16
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Asa e romanul frate -> la 5500 EURO vor sa iasa si o manuta din masina ca sa te ajute la LUCRU' MANUAL
Cumparati frate masini SH cum va sfatuiesc NEMTII aia si cand o sa va fie lumea mai draga o sa ramaneti  in mijlocul campului si o sa va uitati la stele.
APROPO uitati-va ce masini sunt SH la banii care ii dati pe Dacia LOGAN!(si din ce an)

#17
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004
nu credeam sa ajung sa spun ceva in apararea Loganului...

dar daca ne uitam aici
http://www.220.ro/stuff/Golf_IV
inseamna ca Golf IV sunt proaste si se rastoarna??

#18
cr0n0s

cr0n0s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.05.2005
1. ati sarit aiurea la Logan. orice masina se rastoarna, cu atat mai rau cand o conduci beat si se misca si pamantul.
2. marfa telefon.
3. pluralul de la janta e jante, nu jenti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate