Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Digi Mobil

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2822 replies to this topic

#1
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Revenind la subiect

Quote

Deocamdata se fac decat oferte comune 4Play, serviciul Triple Play de la UPC+telefonia mobila de la Orange pentru contracararea concurentei aparuta in sectorul 4Play din Romania, unde Romtelecom&Cosmote pe de-o parte si RCS/RDS pe cealalta parte au inceput ofensiva. Singura companie care a inceput ofensiva 4Pay agresiv este RCS/RDS care in Transilvania si Banat a adunat deja peste 100 000 de abonati 4Play din care 45 000 numai in Oradea si 24 000 in Timisoara .

Preluare de pe RDI

Sa fie adevarate oare aceste cifre?

Edited by danutz1, 20 December 2007 - 15:31.


#2
george8261

george8261

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2007

View Postdanutz1, on Dec 20 2007, 15:30, said:

Sa fie adevarate oare aceste cifre?

Posibil. In timpul asta Org/Voda/Cosmo au mai adunat 300 000 fiecare.

Slabe sanse ca Gigi sa ajunga sa joace in "liga mare".

#3
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Ar fi intr-adevar o tragedie daca RDS ar concura direct cu cei trei si ar avea o experienta de cel putin 2 ani pe piata.


Sarbatori fericite si un an nou cat mai bun sa aveti.
Ne mai citim peste 2 saptamani.

Edited by danutz1, 20 December 2007 - 15:40.


#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006
In ritmul asta eu sunt aproape sigur ca in cateva luni va concura cu marii.

#5
xefipo

xefipo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.05.2006
Ok...deci salut...

Este un pas mare pentru RDS, si ii salutam initiativa...

Cel mai important este ca principalii castigatori din batalia asta dintre Vod, Ora, Cos, Zapp si mai nou RDS, suntem noi...toti.

Primordial pentru RDS este mareasca aria de acoperire...este pe primul plan acest lucru. Daca se misca repede lucrurile, intr-un an ar trebui sa ajunga pe la 70%, si am incredere ca asa va fi, pentru ca astfel nr de abonati va creste, si astfel incasarile, si astfel va putea fi rambursat creditul.

De ce Digi.Mobil se va distra cu Zapp si Cosmote? 1 milion si ceva de abonati la telefonie fixa RDS, care automat vor trece si ca abonati Digi.mobil (primind mocca un terminal Huawei+sim de la RDS) si daca se va mentine oferta cu 2 terminale Huawei+2sim-uri per contract Telefonie Fixa, rezulta 2 milioane si ceva abonati! Cati are Cosmote? Va spun eu, in scadere! :P

Si cum sa nu vrei sa treci la Digi.Mobil? Sunt obiectiv cand vine vorba de tarife! Locuiesc in Bucuresti si nu ma intereseaza acoperirea in Ghizdocea de Sus. Cand ai tarifele de 1 ec/min RDS, 2 ec/min RTL, 8 ec/min Vod,Ora,Zapp si 10 ec/min Cosmote (ca deh, saracii au fost distrusi de cand le-am luat sutele de mii de abonati, macar sa mai traiasca si ei din taxa de interconectare :D), cum sa nu te abonezi? Plus ca primesti totul free!!!!. Adica daca ai telefonie fixa (nu stiu prea bine detaliile comerciale, inca nu au fost puse la punct exact) primesti mocca si un tel mobil, si share-uiesti minutele gratis de pe fix! Eu sunt fericitul posesor al unui Digi.Mobil care este un terminal Huawei U120S, un telefon foarte simpatic. Acest tip de telefon se da free in aceasta perioada in Bucuresti, doar in zona Brancoveanu. NU stiu pe viitor ce va fi. Cateva specificatii: http://www.huawei.co...roducts/view.do

Pana data viitoare, numa' bine!

#6
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View Postxefipo, on Dec 21 2007, 03:13, said:

Primordial pentru RDS este mareasca aria de acoperire...este pe primul plan acest lucru. Daca se misca repede lucrurile, intr-un an ar trebui sa ajunga pe la 70%, si am incredere ca asa va fi, pentru ca astfel nr de abonati va creste, si astfel incasarile, si astfel va putea fi rambursat creditul.
70% ar fi cam mult, sincr, pănă acum nici un operator nu a ajuns la 70% într-un an.

#7
bastus

bastus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.04.2004
A inceput marea mocangeala, cel putin in Pitesti de vreo juma' de ora daca te nimeresti prin casierie sa platesti ceva, pleci cu gigimobilul. Interesanta miscare.

#8
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postcahoots, on Dec 21 2007, 12:37, said:

Bai fratilor , n-am timp sa citesc 46 de pagini de discutii pe topicul asta . Spuneti-mi si mie va rog cate minute am incluse in abonament ( in romtelecom si restul ) la mobilul asta , ca zace saracul de cateva saptamani in sertar.
Scan dupa anexa la contract digimobil:

[ http://i231.photobucket.com/albums/ee319/george_r4/minutedigi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu se intelege clar pt ca prb o sa schimbe numele serviciilor cum apare acum in anexa,  dar in pricipiu ai de la 500/50 in RDS resp. RTC, dupa care creste la 1000/100min

Ultimele 2 randuri par sa corespunda combinatiei TV, Fiberlink, mobil si pare a incepe de la 700/150min

Edited by Blackhawk, 21 December 2007 - 11:46.


#9
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postbastus, on Dec 21 2007, 11:42, said:

A inceput marea mocangeala, cel putin in Pitesti de vreo juma' de ora daca te nimeresti prin casierie sa platesti ceva, pleci cu gigimobilul. Interesanta miscare.
Oare in capitala nu s-o putea asa ? :)

#10
duculetz

duculetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 11.11.2005
Am postat si pe topicul anterior, cel kilometric, dar n-am fost bagat in seama deloc, asa ca ma vad nevoit sa ma citez:

"Intrebarea mea e: daca vreau sa renunt la el dupa ce il primesc, se poate rezilia actul ala aditional? Si as mai vrea sa stiu daca trebuie sa fie neaparat titularul contractului cel care semneaza. (e o intrebare stupida, stiu, dar sunt multi care nu's pe acasa mai deloc)"

Asadar?

#11
birdofprey

birdofprey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 03.11.2006
On topic.

Am o problema stranie. Nu pot fi sunat in ciuda faptului ca am semnal. :angry: De sunat pot suna... e destul de enervant sa pierzi apeluri asa... :|

Mai are cineva problema asta ?

Edited by birdofprey, 21 December 2007 - 14:35.


#12
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Da, toata Oradea. Sunt ceva probleme tehnice, daca am inteles bine e congestie pe unele celule si apelurile nu se pot redirectiona pe alta celula.

#13
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
birdofprey degeaba ai semnal daca sunt probleme pana in MSC sau in MSC. Nici nu au inceput sa miste 100 de apeluri simultan la nivel national ca gata  incep sa cedeze.

#14
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Probabil azi s-au gasit toti sa scoata telefoanele din sertar si sa vorbeasca cele 5 minute pe luna cate se vorbesc in medie de pe RDS :D

View Postromaximusro, on Dec 21 2007, 14:47, said:

Acu intreb si eu: pot sa cumpar mai multe telefoane deodata de la ei? ca devine foarte foarte avantajos in familie o asemenea oferta
Mai nou, in Oradea poti sa ceri telefoane in plus la casierie (posibil si in alte orase). In timp se va putea in fiecare oras in care sunt ei prezenti. Nu-s atat de tampiti incat sa nu te lase sa ai mai mult de 1 telefon in familie :D

Dar stai linistit, inca nu pierzi nimic esential, reteaua e beta si inca merge beta. E o varianta foarte convenabila insa nu poti profita de ea 100% asa cum ar trebui, poate peste cateva luni.

Edited by burgher, 21 December 2007 - 14:52.


#15
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu cu telefoanele e problema...ci cu sim-urile!?Docamdata nu ai de unde sa iei mai multe!Rabdare...si tutun!

#16
bastus

bastus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.04.2004
fara comentarii
Attached File  IMG_0023.JPG   147.15K   995 downloads
Attached File  IMG_0024.JPG   167.75K   895 downloads

#17
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Se pare ca cerintele sunt mari si nu prea ajung aparatele!Macar de ar da sim-urile si ulterior mobilul!La Bv campania nu a inceput inca,se pare ca in ianuarie de acum!

#18
george8261

george8261

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2007

View Postbastus, on Dec 21 2007, 14:59, said:

fara comentarii
Attachment IMG_0023.JPG
Attachment IMG_0024.JPG

Haos tipic RDS. Parca e tiganie ca in "centrul comercial" Europa.


Tipul asta de a face "business" arata ca RDS-ul nu are absolut nici o legatura cu comertul civilizat. Sunt cel putin cu 20 de ani in urma fata de Voda/Org.  :death:

Edited by george8261, 21 December 2007 - 15:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate