Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Zapp Fixtel

- - - - -
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#343
gabello

gabello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 08.06.2005

 mihai20005, on Sep 21 2006, 14:34, said:

Ai vazut Diabolik cine abereaza ? Deocamdata merge super bine vocea bateria nu a disparut nici o liniuta din cele 3 de 2 zile si am vorbit aprox 30 minute ! Se comporta destul de bine! Ca a venot vorba de Sovata  :D  acolo e semnal ?
Poate ca partenerul de acolo ori comanda foarte putine ori vinde foarte mult  :coolspeak: ! Oricum trebuie sa apara, am citit pe undeva pe forum ca sapatamana asta vin si asa a fost la mine!


2 chestii de lamurit:primo-la Sovata ai statie Zapp
                             secondo-Z1110 nu se vor mai importa,deci vom ramane cu Axesstel ul;cui ii place Z1110 sa si ia acu

#344
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

 il13aap, on Sep 22 2006, 15:29, said:

salutare!am si eu o intrebare.la z1130 este inclus in pachet si cablul de date USB?daca nu cine stie cam cat ar costa sa il cumpar separat?


Cablul de date e cam 16$ + TVA. Se aplica cam la orice telefon Zapp. :peacefingers:

#345
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

 gabello, on Sep 22 2006, 21:48, said:

2 chestii de lamurit:primo-la Sovata ai statie Zapp
                             secondo-Z1110 nu se vor mai importa,deci vom ramane cu Axesstel ul;cui ii place Z1110 sa si ia acu

Nu-i nimic, mie z1130 mi se pare f bun si arata mult mai bine ca Z1110. <_<

#346
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

 Masterboy, on Sep 23 2006, 20:45, said:

Nu-i nimic, mie z1130 mi se pare f bun si arata mult mai bine ca Z1110. <_<

-_- .......nu as fi de accord. Cu parere de rau va spun ca nu as da un Z1110 pe Z1130 niciodata. Mie mi se pare o pierdere faptul ca nu se mai importa si ca va fi inlocuit cu Z1130. Chiar daca aspectul lasa de dorit, ca semnal era de departe cel mai bun si iar modem-ul incorporat era excelent. Nu aceleasi lucruri le pot spune despre Z1130. Cu respect!  -_-

#347
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

 markarian, on Sep 23 2006, 22:08, said:

-_- .......nu as fi de accord. Cu parere de rau va spun ca nu as da un Z1110 pe Z1130 niciodata. Mie mi se pare o pierdere faptul ca nu se mai importa si ca va fi inlocuit cu Z1130. Chiar daca aspectul lasa de dorit, ca semnal era de departe cel mai bun si iar modem-ul incorporat era excelent. Nu aceleasi lucruri le pot spune despre Z1130. Cu respect!  -_-

Nu le-am comparat la semnal, insa Z1130 este f bun la semnal. Z1110 nu l-am testat la semnal.
In ce zona ai fost unde aveai semnal pe z1110 si nu aveai pe Z1130?

#348
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
da, modemul z1130 e cam instabil.

#349
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

 Masterboy, on Sep 23 2006, 22:13, said:

Nu le-am comparat la semnal, insa Z1130 este f bun la semnal. Z1110 nu l-am testat la semnal.
In ce zona ai fost unde aveai semnal pe z1110 si nu aveai pe Z1130?

Nu am fost in nici o zona. Concluzia mea, legata de receptia semnalului, am tras-o din alte surse ;).
Mai multe detalii nu pot sa iti dau. Eu am spus doar parerea mea.


P.S.: daca imi aduc aminte m-a sunat odata un prieten de la Pucioasa (AG) de pe Z1130 si nu prea avea semnal. In aceeasi zona Z1110 merge perfect.

#350
Mezz

Mezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.05.2005
stiti cumva cum e cu data de facturare ?pentru un contract incheiat pe 22 sept ce data de facturare ii este atribuita ?...

#351
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
@Mezz, mai mult ca sigur 1 a lunii!

#352
TheBorg

TheBorg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 22.10.2002

 AirBoy, on Sep 24 2006, 14:36, said:

@Mezz, mai mult ca sigur 1 a lunii!

Esti sigur? Pentru ca mai logic ar fi 20, in felul asta prima factura ar veni dupa un timp cat mai apropiat de 30 zile.

Edited by TheBorg, 24 September 2006 - 15:04.


#353
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2005

 TheBorg, on Sep 24 2006, 16:03, said:

Esti sigur? Pentru ca mai logic ar fi 20, in felul asta prima factura ar veni dupa un timp cat mai apropiat de 30 zile.

Daca are abonament pe firma, are data de 1. Daca are pe pers fizica, are 20. Oricum, cel mai simplu e sa sune la 111

#354
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

 Mezz, on Sep 24 2006, 13:45, said:

stiti cumva cum e cu data de facturare ?pentru un contract incheiat pe 22 sept ce data de facturare ii este atribuita ?...


In portalul ZappMobile, in sectiunea eCare, la "contul meu" gasesti toate informatiile despre cont, inclusiv data de facturare, pe care o poti schimba dupa prima factura.

#355
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Nu e lege sa aiba pe 1 daca e firma, mie din oficiu mi s-a facturat pe 20, din start, pe firma. Si asa a ramas!

#356
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

 markarian, on Sep 23 2006, 22:08, said:

-_- .......nu as fi de accord. Cu parere de rau va spun ca nu as da un Z1110 pe Z1130 niciodata. Mie mi se pare o pierdere faptul ca nu se mai importa si ca va fi inlocuit cu Z1130. Chiar daca aspectul lasa de dorit, ca semnal era de departe cel mai bun si iar modem-ul incorporat era excelent. Nu aceleasi lucruri le pot spune despre Z1130. Cu respect!  -_-


 gargau, on Sep 26 2006, 12:14, said:

Z1130 este mai stabil pe semnal decat Z1110 si il amplifica putin mai mult, deci este mai bun Z1130. Acumulatorul de la Z1130 ca si cel de la Z1110 este de avarie si are o autonomie de maxim48 de ore, adica in cazul in care pica curentul tu sa-l mai poti folosi o perioada. La astfel de tel fixe nu s-a pus accent pe acumulator ptr ca trebuie si este obligatoriu sa-l ti conectat la priza!


Posturile de mai sus se bat cap in cap.  :D
Ceilalti ce parere aveti?Care e mai bun la receptie? Z110 sau Z1130?
Z1130 nu are antena mult mai lunga ca Z1110??

#357
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006
parerea mea este ca telemobilul HABAR NU ARE cum sa-si faca reclama si cum sa vanda pachete de servicii catre populatie. or fi (fost) ei buni pe segmenul bussiness dar pe segmentul end-user eu consider ca sunt la pamant! :angry:

in loc ca zapp-ul sa-si faca reclama la greu pe tvr1 (postul adevarat national prin acoperire), in loc sa aiba agenti de vanzari care sa vanda pachetul z1130 impreuna cu antene yagi (acolo unde este nevoie), in loc sa impanzeasca toate satele si comunele din romania cu pliante si reclame pe stalpi ei ce fac?! :huh: mai nimic, si asta le ocupa tot timpul :coolspeak:

doua greseli flagrante:

1. 15 centi catre alte destinatii decat rtc (aici intra si rds, astral/upc etc): puteau sa puna maxim 6 centi pt. acestea!

2. in loc de reclama cu babutza (care m-a distrat enorm) si de reclama cu cei doi obositi care stau pe un camp gol fara nimic construit (ce mesaj transmit ei prin aceasta reclama?! :huh:) puteau sa faca reclame cu impact mult mai puternic pentru segmentul de piata caruia i se adreseaza acest fixtel - se stie prea bine ca la sate rtc-ul este stapan! (acolo unde este semnal gsm o mare parte din oameni s-au orientat catre aceste servicii deoarece pentru ca fiindca - vezi reclama cu babutza)

#358
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006
Aşa e, nu ştiu de ce nu mişcă ceva mai mult..

#359
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

 valdur, on Sep 26 2006, 23:30, said:

parerea mea este ca telemobilul HABAR NU ARE cum sa-si faca reclama si cum sa vanda pachete de servicii catre populatie. or fi (fost) ei buni pe segmenul bussiness dar pe segmentul end-user eu consider ca sunt la pamant! :angry:

in loc ca zapp-ul sa-si faca reclama la greu pe tvr1 (postul adevarat national prin acoperire), in loc sa aiba agenti de vanzari care sa vanda pachetul z1130 impreuna cu antene yagi (acolo unde este nevoie), in loc sa impanzeasca toate satele si comunele din romania cu pliante si reclame pe stalpi ei ce fac?! :huh: mai nimic, si asta le ocupa tot timpul :coolspeak:

Eu cred ca ar trebui sa te mai duci pe la tara ;). Sau cum spuneam intr-un post dintr-un topic recent inchis, diferenta de pret intre zapp si rtc nu e atat de mare :), asta calculat la un abonament pe 1 an.

#360
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006

 Masterboy, on Sep 26 2006, 23:17, said:

Posturile de mai sus se bat cap in cap.  :D
Ceilalti ce parere aveti?Care e mai bun la receptie? Z110 sau Z1130?
Z1130 nu are antena mult mai lunga ca Z1110??



Z1130 are antena mai lunga si mai groasa decat Z1110 (va fi preferatul clientelor  :lol:)

 valdur, on Sep 26 2006, 23:30, said:

parerea mea este ca telemobilul HABAR NU ARE cum sa-si faca reclama si cum sa vanda pachete de servicii catre populatie. or fi (fost) ei buni pe segmenul bussiness dar pe segmentul end-user eu consider ca sunt la pamant! :angry:

in loc ca zapp-ul sa-si faca reclama la greu pe tvr1 (postul adevarat national prin acoperire), in loc sa aiba agenti de vanzari care sa vanda pachetul z1130 impreuna cu antene yagi (acolo unde este nevoie), in loc sa impanzeasca toate satele si comunele din romania cu pliante si reclame pe stalpi ei ce fac?! :huh: mai nimic, si asta le ocupa tot timpul :coolspeak:

doua greseli flagrante:

1. 15 centi catre alte destinatii decat rtc (aici intra si rds, astral/upc etc): puteau sa puna maxim 6 centi pt. acestea!

2. in loc de reclama cu babutza (care m-a distrat enorm) si de reclama cu cei doi obositi care stau pe un camp gol fara nimic construit (ce mesaj transmit ei prin aceasta reclama?! :huh:) puteau sa faca reclame cu impact mult mai puternic pentru segmentul de piata caruia i se adreseaza acest fixtel - se stie prea bine ca la sate rtc-ul este stapan! (acolo unde este semnal gsm o mare parte din oameni s-au orientat catre aceste servicii deoarece pentru ca fiindca - vezi reclama cu babutza)



Complet de accord cu Valdur!!!
Marketingul de la Zapp e muci!  :confuzzled:
Clientii din segmentul Bussines sunt atrasi de obicei de departamentul Vanzari (cu oferte special adaptate fiecaruia si prin negocieri).  :naughty:
Marea masa a populatiei e atrasa de Marketing, care la Zapp e la pamant. Asta ar fi unul din motivele pentru care Zapp are asa putini clienti, desi are oferte bune. -_-

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate