Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 

Nu pot descarca clipuri de pe youtube in format 1080p decat 720p

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Ce se intampla cu youtube? Am incercat sa downloadez niste clipuri full hd 1080p si nu pot sa le descarc in formatul acesta, doar 720p. Am incercat si cu extensia download helper si cu Youtube downloader si nu ma lasa sa descarc in full hd. Cred ca si laredare pe youtube daca aleg jos 1080p sau 720p reda la fel pe 720p. Ce se intampla?

#2
qNpHard

qNpHard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 01.08.2013
Si la mine la fel,cred ca e de la ei.Dar oricum e o diferenta aproape insesizabila intre 720 si 1080p,deci nu imi fac grij.

#3
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Incearca sa le iei cu 4K Video Downloader

http://www.4kdownload.com/download

#4
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Incearca cu pymaxe.

#5
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Ce sa se intample? Se intampla ca astia de la Google nu-si mai respecta de ceva timp sloganul "don't be evil" si fac numai schimbari enervante (playerul nu mai face cache, nu mai poti sa downloadezi usor un clip, ascund butoanele de schimbat rezolutia de trebuie sa dai 10 clickuri sa ajungi la ele, iti baga g+ pe gat la comentarii etc.)

Cu asta http://www.softpedia...Converter.shtml merge sigur sa downloadezi full HD, dar ai mare grija la instalare ca vine cu tot felul de mizerii addware (trebuie sa alegi "Decline" sa nu se instaleze).

#6
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Daca folosesti browser-ul Opera iti recomand extensia https://addons.opera...ils/extendtube/
Pe langa faptul ca poti descarca respectivul videoclip in orice format doresti, atata timp player-ul din youtube suporta acea calitate pentru respectivul filmulet, mai poti seta si calitatea video implicta de redare. Astea sunt cele mai importante caracteristici - cel putin pentru mine.

#7
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007

 Azm2011, on 15 ianuarie 2014 - 21:55, said:

Incearca sa le iei cu 4K Video Downloader

http://www.4kdownload.com/download

Cu acest soft a vrut sa descarce in 1080p desi era setat by default sa descarce pe 720p. Oricum si extensiile din Firefox si alte softuri chiar daca alegi 1080p iti descarca in 720p fortat. Oare sa fie vina youtbului?

#8
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Nu stiu, posibil.
Folosind acea extensie, pot descarca un videoclip la calitatea 1080p atat timp cat el este urcat pe youtube la aceasta calitate.

#9
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Incercati sa downloadati cu Freemake Video Downloader.

#10
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
@knight28,
incearca YouTube Downloader HD! Iti garantez din proprie experienta ca merge sa descarci la calitatea de 1080p.
Cei de la YouTube (Google), ''s-au cam prins'' cum sta treaba cu descarcatul de fisiere video de pe serverul YouTube. Ei nu pun la dispozitie buton de download, asa ca ei nu vor sa se descarce videoclipuri de pe YouTube. Cum insa programelele si addon-urile de descarcat videoclipuri s-au inmultit, s-au gandit si ei sa bage un filtru de protectie, sa nu se poata downloada la calitatea maxima de 1080p, ci la 720p. De vizionat pe site se poate la 1080p, insa de descarcat cu programele de mai sus nu mai merg.
Repet: Incearca Youtube Downloader HD!

Edited by planner26, 17 January 2014 - 02:19.


#11
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Cu Freemake Video Downloader,pot downloada de pe youtube pana la maxim 1280x720.Youtube Downloader HD,pe Virus Total afiseaza ca are virusiPosted Image.

#12
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
Pai da, ma miram eu de ce nu mai pot downloada unele clipuri in format full HD, decat 720p si atat. Atunci de ce nu isi fac servere de streaming cei de la youtube...

#13
neyois

neyois

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2014

 knight28, on 15 ianuarie 2014 - 21:32, said:

Ce se intampla cu youtube? Am incercat sa downloadez niste clipuri full hd 1080p si nu pot sa le descarc in formatul acesta, doar 720p. Am incercat si cu extensia download helper si cu Youtube downloader si nu ma lasa sa descarc in full hd. Cred ca si laredare pe youtube daca aleg jos 1080p sau 720p reda la fel pe 720p. Ce se intampla?
eu nu prea pot sa mai descarc nici 3gp desi am dezinstalat si browserul si extensia ( modzila) si nimic merge doar cand vrea el si atat are cineva ideie ce naiba se intampla

#14
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
pina la urma cu ce se mai descarca de pe youtube? eu am incercat cateva addon dar nu mai merge nimic! La voi merge? Cu ce?

#15
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Cu Freemake Video Downloader

#16
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,347
  • Înscris: 24.05.2010
eu folosesc http://www.clipconverter.cc poti lua filmul sau doar coloana sonora

#17
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
Eu pot sa iau Full HD (1080p) doar fara sunet. Altfel nu merge.
Foloseam Internet Download Manager, dar nu mai merge cu ala.
Ce sa fac?

#18
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013

 BMW, on 15 ianuarie 2014 - 23:10, said:

Ce sa se intample? Se intampla ca astia de la Google nu-si mai respecta de ceva timp sloganul "don't be evil" si fac numai schimbari enervante (playerul nu mai face cache, nu mai poti sa downloadezi usor un clip, ascund butoanele de schimbat rezolutia de trebuie sa dai 10 clickuri sa ajungi la ele, iti baga g+ pe gat la comentarii etc.)

Cu asta http://www.softpedia...Converter.shtml merge sigur sa downloadezi full HD, dar ai mare grija la instalare ca vine cu tot felul de mizerii addware (trebuie sa alegi "Decline" sa nu se instaleze).
Se pare ca merge cu acest program. Tocmai am luat un video. Totusi, programul are un mic bug. Daca schimbati output folder, videoclipul se salveaza tot in C:\Program Files\ChrisPC Free VideoTube Downloader\Downloaded Videos.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate