Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

Despre pastila de a II-a zi!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
29 răspunsuri în acest subiect

#1
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 29.10.2012
No, am facut`o si eu de oaie zilele astea si sper ca ma puteti "inveseli" putin. In timpul actului sexual cu prietena, s-a rupt nenorociul ala de prezervativ cu mult inainte sa ejaculez, fara sa`mi dau seama. Din fericire, am reflexul de a scoate minerul de mina inainte de explozie, dar ma tem insa ca nu am fost destul de rapid incat sa`l scot la timp si de data asta, probabil pentru ca eram impacat cu gandul ca are salopeta intreaga.

Practic in partenera a ramas (sa zicem) putina sperma, niste lichid seminal si rezervorul de la prezervativul care s-a rupt, rezervor pe care l`a scos a II-a zi cand am vazut ca prezervativul nu este intreg ... cum am ajuns sa ma uit a II-a zi la prezervativ, nu mai conteaza.

In orice caz, la 1h jumate de la eveniment, ea a luat escapell.

Ma intreb acum, ce sanse ar fi ca in rezervorul prezervativului sa mai fi ramas ceva spermatozoizi care sa nu fie in contact cu vaginul, astfel incat sa`i termine pastila aia, iar a II-a zi cand a scos bucata de prezervativ, sa-i fi deranjat si sa-si fi continuat drumul ... practic rezervorul ala sa fi actionat ca un scut pentru ei Posted Image si nu, nu ma uit mult la filme...

Sau alta intrebare ... cat timp actioneaza pastila aia?

PS: am citit pe net tot felul de articole cu femei care au luat pastila asta si au avut ba sangerari, ba dureri, ba crampe ... partenera mea in schimb nu a avut nimic, oare si-a facut treaba pastila aia?

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.298
  • Înscris: 31.05.2013
50 % sanse sa ramana gravida .

#3
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.333
  • Înscris: 06.05.2009
"O sa avem un nepotel" !

#4
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.662
  • Înscris: 08.03.2011
"Escapelle prevents a pregnancy before it is established by preventing or delaying the release of an egg from the ovary (by preventing ovulation) with the help of a hormone called Levonorgestrel, the same hormone found in many regular contraceptives. It doesn't work if you are already pregnant and will not harm an already established pregnancy. The sooner you take Escapelle, the more effective it is."

Pilula de a doua zi nu e făcută să "termine" spermatozoizii ajunşi în vagin.

#5
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.425
  • Înscris: 15.01.2008
conteaza foarte mult in ce perioada a ciclului menstrual se afla. O femei ovuleaza doar o data pe luna si asta daca e sanatoasa, ca sunt din ce in ce mai multe cazuri in care se cauta de ovul cu ecografia, in asa hal le functioneaza sistemul reproducator. Deci faceti si voi o socoteala, vedeti daca erau sanse sa ovuleze in perioada aia. Daca spermatozoizii tai n-au cu ce sa se intalneasca, la ce-ti mai faci probleme? :) Tineti cont si de faptul ca soldateii tai pot supravietui pana la 2-3 zile in corpul ei, deci daca ovuleaza a doua zi dupa contact si dansii sunt inca prin zona se poate intampla "norocul". La voi insa nu cred ca e cazul, avand in vedere ca a luat pastila aia. Oricum, sa nu faceti un obicei din asta, ca e adevarata bomba hormonala pentru femei, chiar daca zici ca n-ai vazut efecte adverse. Alea o sa se vada cand o sa ajungeti sa faceti si fara prezervativ, ca oricum nu se mai prinde nimic. Ceea ce nu-i doresc, desigur...

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.543
  • Înscris: 24.05.2005
Te duci la farmacie si ceri pastia de a doua zi - varianta cu 1 pastila. Trebuie luata in 72 de ore de la explozia anvelopei.
Bafta!

De Craciun astept o bere din zona ta folclorica.

Editat de Quantum, 11 noiembrie 2013 - 17:16.


#7
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.662
  • Înscris: 08.03.2011

View PostQuantum, on 11 noiembrie 2013 - 17:15, said:

Te duci la farmacie si ceri pastia de a doua zi - varianta cu 1 pastila. Trebuie luata in 72 de ore de la explozia anvelopei.
Bafta!

Pentru ce să mai ceară o pastilă la farmacie? Nu ai citit că a luat-o tipa deja, în plină panică şi probabil în mod nenecesar?

#8
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.493
  • Înscris: 22.09.2011
totul depinde de anumiti factori:
1. a cata zi este dupa ciclu
2. cata "samantza"a ramas p-acolo
3. cat de fertili sunteti fiecare dintre voi...

asa ca....nimeni nu-ti poate spune exact care este rezultatul: X sau Y....

ia pastilele si gata..

#9
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.598
  • Înscris: 27.12.2012
N-are ma nimic, nu mai speriati baiatu. Sansele is minime daca a luat pastila aia, ele oricum is mici chiar si daca nu lua pastila. Ai sa vezi cand vrei sa faci copii ca faci sex 1 luna neprotejat si tot nu iese nimic. Depinde cum ti-e norocu/ghinionu. Oricum pune-o sa faca test de sarcina dupa vreo 10 zile si atunci vei sti cu siguranta.

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.424
  • Înscris: 15.12.2009
Nici un control la medicul ginecolog peste o perioada de timp nu este de ignorat, ba chiar recomandat.

Ca idee generala, ce marca de prezervativ ai folosit?

#11
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.840
  • Înscris: 03.02.2007
Caută o pastilă de a treia zi.

#12
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 29.10.2012
Au trecut cam 2 saptamani de la ultimul ciclu, deci practic se afla in perioada cea mai fertila din cate stiu...
EDIT: @Digix - da, ca eu fac bani din piatra seaca Posted Image deja m`a costat o avere pastila asta, chit ca am pus jumate si jumate ...

Editat de MrSilviu, 11 noiembrie 2013 - 17:57.


#13
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.715
  • Înscris: 20.03.2011
pastila de a doua zi creeaza o menstruatie fortata iar sangerarile sunt date de peretele uterului care se autocurata. niciun ovul nu ramane ancorat de peretele uterului. pastila de a doua zi nu omoara spermatozoizii cum fac spermicidele, ci pur si simplu induce o stare de autocuratare fortata astfel eliminand orice sansa ca un ovul sa ramana ancorat in uter. stai calm, nu esti tatic Posted Image

Editat de rasistu, 11 noiembrie 2013 - 18:05.


#14
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 29.10.2012

View Postrasistu, on 11 noiembrie 2013 - 18:04, said:

pastila de a doua zi creeaza o menstruatie fortata iar sangerarile sunt date de peretele uterului care se autocurata. niciun ovul nu ramane ancorat de peretele uterului. pastila de a doua zi nu omoara spermatozoizii cum fac spermicidele, ci pur si simplu induce o stare de autocuratare fortata astfel eliminand orice sansa ca un ovul sa ramana ancorat in uter. stai calm, nu esti tatic Posted Image

da dar nu ai inteles o chestie ... au trecut cam 4 zile de atunci si nu a avut nici o sangerare, nici o durere, nimic ... doar o mancarime pe picior care am inteles (conform informatiilor de pe prescriptie) ca e normala si se intampla la majoritatea femeilor.

#15
djl

djl

    Au mai rămas 2 zile până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 113.024
  • Înscris: 13.06.2004
De ce nu îşi face un test de sarcină?

#16
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 29.10.2012

View Postdjl, on 11 noiembrie 2013 - 18:13, said:

De ce nu îşi face un test de sarcină?

Pentru ca este prea devreme. Au trecut doar 4 zile

#17
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.298
  • Înscris: 31.05.2013

View PostMrSilviu, on 11 noiembrie 2013 - 17:55, said:


EDIT: @Digix - da, ca eu fac bani din piatra seaca Posted Image deja m`a costat o avere pastila asta, chit ca am pus jumate si jumate ...

Pai costa 53 lei . .  .

#18
MrSilviu

MrSilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 153
  • Înscris: 29.10.2012

View PostHighClass, on 11 noiembrie 2013 - 18:21, said:

Pai costa 53 lei . .  .

cum spuneam ... o avere, mai ales ca acum sunt somer si in plus, am dat 55lei!

Editat de MrSilviu, 11 noiembrie 2013 - 18:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate