Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 

Ce garantie avem ca motorina de la OMV e cea mai buna?

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postmad_boy, on 10 noiembrie 2013 - 11:01, said:

Nu vad logica in a alimenta din locuri diferite !!! Adica nu bagi apa doar de la unul singur, bagi de la mai multi?!?   plus ca exagerezi cu shimbatul filtrului la 3000 de km. Daca te pricepi putin, il desfaci singur si vezi daca are gunoaie sau apa. GARANTAT ca la 3000 de km nu are cum sa fie mereu infundat. Poate odata,plm...se mai intamla, dar daca la fiecare 3000 de km e infundat, cineva iti toarna noapte nisip in rezervor Posted Image

Sau zahar Posted Image

#56
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 11:05, said:


Deci apa din motorina ti-a stricat injectoarele ? Ca sa ne facem o idee nu ne zici si despre ce marca si model e vorba ?

Opel Astra H, 74 KW, 101 CP.

#57
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postammazon, on 10 noiembrie 2013 - 11:07, said:


Opel Astra H, 74 KW, 101 CP.

Nu sunt expert in motoare , e cumva motorul ala un CDTI ?

#58
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 11:08, said:


Nu sunt expert in motoare , e cumva motorul ala un CDTI ?

Da, 1.7 CDTI, Z17 DTH.

#59
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011

View Postammazon, on 10 noiembrie 2013 - 11:03, said:


Prefer sa exagerez cu schimbatul filtrului care costa 30 de lei decat sa dau 2400 de lei, crede-ma.
E prima oara cand aud acest lucru , sa schimi filtrul exagerat de des de frica sa nu se infunde injectoarele.

#60
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Exista deja masini electrice ieftine si bune, pentru care nu trebuie sa cumperi nici macar o picatura de benzina sau motorina. Vi le recomand cu incredere, ele sunt viitorul!

[ http://excellentpix.com/files/funzug/imgs/cars/cheapest_electric_car_07.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.evworld.com/images/evs21_reva_nxg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.carsuk.net/wp-content/uploads/2009/06/Smart-Electric-Car-ft.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#61
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007

View PostCorneliuRos, on 10 noiembrie 2013 - 11:10, said:

E prima oara cand aud acest lucru , sa schimi filtrul exagerat de des de frica sa nu se infunde injectoarele.

Frica pazeste pepenii si buzunarul.

LE: Gonthar, eu am 1.90 metri inaltime. Cum intru in jucariile acelea? Posted Image

Asa ceva ar mai merge :P

Attached Files


Edited by ammazon, 10 November 2013 - 11:18.


#62
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View PostCorneliuRos, on 10 noiembrie 2013 - 11:10, said:

E prima oara cand aud acest lucru , sa schimi filtrul exagerat de des de frica sa nu se infunde injectoarele.

Ca idee poate fi si aia o solutie , care pana acuma se pare ca da roade.

#63
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostGonthar, on 10 noiembrie 2013 - 11:12, said:

Exista deja masini electrice ieftine si bune, pentru care nu trebuie sa cumperi nici macar o picatura de benzina sau motorina. Vi le recomand cu incredere, ele sunt viitorul!

[ http://excellentpix.com/files/funzug/imgs/cars/cheapest_electric_car_07.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.evworld.com/images/evs21_reva_nxg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.carsuk.net/wp-content/uploads/2009/06/Smart-Electric-Car-ft.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Alea nu sunt legale.
Dar daca imi dai bani de o Tesla poate imi iau.

#64
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 11:13, said:



Ca idee poate fi si aia o solutie , care pana acuma se pare ca da roade.
Pana acum nu mi-am dat seama ce pericol intampinam atunci cand turnam motorina in rezervor!

Edited by CorneliuRos, 10 November 2013 - 11:18.


#65
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,085
  • Înscris: 31.07.2007

View Postdon_dannielo, on 10 noiembrie 2013 - 11:17, said:

Alea nu sunt legale.

Alea nu sunt masini.

#66
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007

View PostCorneliuRos, on 10 noiembrie 2013 - 11:18, said:

Pana acum nu mi-am dat seama ce pericol intampinam atunci cand turnam motorina in rezervor!

Bine ai venit in ROMANIA! Posted Image

Edited by ammazon, 10 November 2013 - 11:19.


#67
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postammazon, on 10 noiembrie 2013 - 11:12, said:

LE: Gonthar, eu am 1.90 metri inaltime. Cum intru in jucariile acelea? Posted Image

Exista si masini full-size. Cumparati cu incredere!

[ http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2011/01/62-2012-ford-focus-electric-opt.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1167714!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_635/tesla-model-s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postmarius87ism, on 10 noiembrie 2013 - 10:27, said:


Deci sa inteleg ca in tara , una din problemele majore ar fi ca lucreaza romani la pompe ?

Da, ai inteles exact si mai exact romani hoti. E destul de direct,clar,explicit?

#69
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011

View Postammazon, on 10 noiembrie 2013 - 11:19, said:

Bine ai venit in ROMANIA! Posted Image
Cred ca voi face plinul de acum incolo la ...[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Viena_969.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Posted Image

#70
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postsuperior, on 10 noiembrie 2013 - 10:39, said:



multumesc.
am avut un prieten care lucra la una din statii si-mi spunea ca sunt controlati cel putin o data pe saptamana, pentru calitate !

de ati hoti foamea-n gat.

#71
mad_boy

mad_boy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2009

View Postammazon, on 10 noiembrie 2013 - 11:07, said:


Opel Astra H, 74 KW, 101 CP.
Eu am avut Astra H , 2005, 120cp. Ever nu am avut probleme cu masina aia... (Alternatorul si bateria nu cred ca se pun)

Mai e o chestiune, nu stiu cum schimbi tu filtrul, dar mai sunt unele persoane care merg "la reprezentanta" si asteapta acolo frumos, conectati la wi-fi moca, in timp ce mecanicii "isi fac treaba"....pai da, asa poti schimba filtrul si zilnic, ca tot degeaba ;)

Prima mea masina Opel kaddet '85 , Masina nu avea filtru, insa i am pus eu un, de Raba chiar :D . La cata motorina de la vapoare, tractoare si orice alt loc posibil bagam in ea, filtru se umplea cu noroi, la propriu. Stiam ca trebuie schimbat cand se oprea masina de capu ei. Dar , nici in cazul asta, nu am avut probleme cu pompa sau cu injectoarele.

Ce vrea sa zic prin asta, e ca fiarele se mai strica, proprietarul nu intelege cum de s a stricat bijuteria lui, asa din senin....si atunci mecanicul tre' sa ii dea o explicatie...si voaila....

#72
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007

View Postmad_boy, on 10 noiembrie 2013 - 11:26, said:

Eu am avut Astra H , 2005, 120cp. Ever nu am avut probleme cu masina aia... (Alternatorul si bateria nu cred ca se pun)

Mai e o chestiune, nu stiu cum schimbi tu filtrul, dar mai sunt unele persoane care merg "la reprezentanta" si asteapta acolo frumos, conectati la wi-fi moca, in timp ce mecanicii "isi fac treaba"....pai da, asa poti schimba filtrul si zilnic, ca tot degeaba Posted Image

Prima mea masina Opel kaddet '85 , Masina nu avea filtru, insa i am pus eu un, de Raba chiar Posted Image . La cata motorina de la vapoare, tractoare si orice alt loc posibil bagam in ea, filtru se umplea cu noroi, la propriu. Stiam ca trebuie schimbat cand se oprea masina de capu ei. Dar , nici in cazul asta, nu am avut probleme cu pompa sau cu injectoarele.

Ce vrea sa zic prin asta, e ca fiarele se mai strica, proprietarul nu intelege cum de s a stricat bijuteria lui, asa din senin....si atunci mecanicul tre' sa ii dea o explicatie...si voaila....

Nu confunda injectia electronica cu injectia clasica. Motoarele de Volkswagen din generatia 1990 - 2000 mergeau si cu titei, am vazut asta cu ochii mei, si nu aveau nici pe naiba. Injectia electronica in schimb, la cea mai mica urma de apa sau de impuritati e in pom. Nu zic ca e mai bine cum e acum, spun doar ca trebuie sa ne adaptam pentru a scapa de probleme nedorite.
Filtrul mi-l schimb singur. Ar fi culmea sa merg la service si sa platesc 30 de lei manopera pentru un filtru cu aceeasi valoare.

Edited by ammazon, 10 November 2013 - 11:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate