Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

Orange Yumo

- - - - -
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#919
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

 fbm95, on 29 martie 2014 - 21:33, said:

Am folosit gravitybox si xposed installer, modificând fisiere am activat lockscreen ul aosp
Nu folositi Xposed,si eu si cativa de aici l-am folosit,apar dereglaje si telefonul face urat,aveti grija ca stiu ce spun.L-am dezinstalat imediat

Edited by MhzYumo, 30 March 2014 - 00:17.


#920
drakoniaks

drakoniaks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.12.2013

 fbm95, on 29 martie 2014 - 21:33, said:

Am folosit gravitybox si xposed installer, modificând fisiere am activat lockscreen ul aosp
Lockscreen l-am facut si eu. Dar cu xposed nu prea as vrea sa intru. Ma gandeam azi sa instalez wanam xposed sa vad ce iese:))

#921
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

 drakoniaks, on 30 martie 2014 - 00:28, said:

Lockscreen l-am facut si eu. Dar cu xposed nu prea as vrea sa intru. Ma gandeam azi sa instalez wanam xposed sa vad ce iese:))
Xposed face mari dereglaje,ai grija

#922
bakadrian84

bakadrian84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2014
mie mi sa stricat deja blitzul :\

#923
PHONE_XPERT

PHONE_XPERT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 13.10.2009

 MhzYumo, on 30 martie 2014 - 00:59, said:

Xposed face mari dereglaje,ai grija
Acum înțeleg de ce mi se bloca uneori telefonul. Instalasem xposed,  dar nu mi-am dat seama ca asta era cauza.  L-am readus la setãrile din fabrica, acum merge perfect

#924
angcorn

angcorn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 31.07.2011
eu am instalat xposed, la anumite module face figuri și am  dezinstalat acele module, acum folosesc xblast tools și xposed torch

#925
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 bakadrian84, on 30 martie 2014 - 02:07, said:

mie mi sa stricat deja blitzul :\
Haha.am crezut ca sunt singurul caruia o sa-i faca asa. Garantie.. Posted Image ( o sa-ti dea altul)

Edited by Robert13x, 30 March 2014 - 12:04.


#926
bakadrian84

bakadrian84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.03.2014

 Robert13x, on 30 martie 2014 - 12:04, said:

Haha.am crezut ca sunt singurul caruia o sa-i faca asa. Garantie.. Posted Image ( o sa-ti dea altul)


pe loc? sau il trimite la service?

#927
BlueAviCii

BlueAviCii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 02.03.2010
M-am chinuit sa pun la loc ce am scos ca sa pot face update-ul si am obtinut ce? Vreo 100 MB liberi de ram si in rest:
1. Luminozitatea facuta praf, daca inainte il tineam la ~50% pentru vizibilitate buna in soare acum trebuie sa stau cu el pe 80%. Daca o dai la minim zici ca nici macar nu e iluminat ecranul. Era asa un mare consumator de energie ecranul Orange? Eu obtineam constant 7-8 h on screen time.
2. Acum camera in mod video este mai labila psihic, iar pe foto a inceput sa imi apara celebrul pink spot.
Lista ramane deschisa sa vad ce surprize mai am.

#928
scarabeu57

scarabeu57

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.03.2014

 BlueAviCii, on 30 martie 2014 - 14:50, said:

M-am chinuit sa pun la loc ce am scos ca sa pot face update-ul si am obtinut ce? Vreo 100 MB liberi de ram si in rest:
1. Luminozitatea facuta praf, daca inainte il tineam la ~50% pentru vizibilitate buna in soare acum trebuie sa stau cu el pe 80%. Daca o dai la minim zici ca nici macar nu e iluminat ecranul. Era asa un mare consumator de energie ecranul Orange? Eu obtineam constant 7-8 h on screen time.
2. Acum camera in mod video este mai labila psihic, iar pe foto a inceput sa imi apara celebrul pink spot.
Lista ramane deschisa sa vad ce surprize mai am.
Stai sa vezi cand apare ceva nou pentru camera si ce surprize o sa avem cand ne facem poze singuri si ei o sa ne dea clasicul deja raspuns . interesant

Edited by scarabeu57, 30 March 2014 - 16:03.


#929
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 bakadrian84, on 30 martie 2014 - 12:48, said:

pe loc? sau il trimite la service?
Service Posted Image..

 scarabeu57, on 30 martie 2014 - 16:01, said:

Stai sa vezi cand apare ceva nou pentru camera si ce surprize o sa avem cand ne facem poze singuri si ei o sa ne dea clasicul deja raspuns . interesant
Posted Image
Intru acum in vacanta de primavara. O sa am 2 saptamani libere sa ma uit peste cateva chestii,poate rezolvam ceva..

 PHONE_XPERT, on 30 martie 2014 - 02:37, said:

Acum înțeleg de ce mi se bloca uneori telefonul. Instalasem xposed,  dar nu mi-am dat seama ca asta era cauza.  L-am readus la setările din fabrica, acum merge perfect
Nu e bine sa instalezi (din pacate) xposed pe un stock. Da,os-ul pare AOSP din cauza orange-ului,dar defapt inca are framework-urile de pe stock. Ceea ce e cam nasol,nu avem nici stock nici AOSP,avem un rahat de la orange..Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by Robert13x, 30 March 2014 - 18:55.


#930
kimitza

kimitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.01.2014
Terminati cu prostiile. Habar nu aveti ce vorbiti. Voi chiar credeti ca un rahat de aosp o sa fie mai stabil ca stock?? E ca si cum ai zice ca o masina facuta in garaj la tine acasa,din resturi,e mai buna decat aia de fabrica. Uite ca eu am instalat xposed,cu vreo 4 module,si totul merge asa cum trebuie,bateria tine lejer 2 zile  jumate (fara jocuri,doar 2-3 ore pe zi de net/fb,apeluri,mesaje).
Chiar vreau sa vad un cm,apoi sa incepeti sa va plangeti ca bateria se duce in draci,ca aveti restarturi din senin. Daca voi credeti ca un producator va lansa codul sursa 100%,atunci visati. A fost un scanda monstru pe xda cand samsung a pus la liber sursa de ICS. Era un amalgam de coduri,chiar si din froyo. Si samsung nu e singurul. Trebuie sa intelegeti ca majoritatea integratorilor de android au elemente specifice,care nu se supun regulilor GPL. Drept urmare, o sursa lansata fara acele elemente specifice va fi incompleta. Developerii ce vor face? Vor incerca sa inlocuiasca acele elemente cu franturi din alte surse,relativ compatibile. De aici apar problemele(bug-urile),din cele mai variate. Asa ca ganditi-va inainte sa injurati.

#931
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 kimitza, on 30 martie 2014 - 19:41, said:

Terminati cu prostiile. Habar nu aveti ce vorbiti. Voi chiar credeti ca un rahat de aosp o sa fie mai stabil ca stock?? E ca si cum ai zice ca o masina facuta in garaj la tine acasa,din resturi,e mai buna decat aia de fabrica. Uite ca eu am instalat xposed,cu vreo 4 module,si totul merge asa cum trebuie,bateria tine lejer 2 zile  jumate (fara jocuri,doar 2-3 ore pe zi de net/fb,apeluri,mesaje).
Chiar vreau sa vad un cm,apoi sa incepeti sa va plangeti ca bateria se duce in draci,ca aveti restarturi din senin. Daca voi credeti ca un producator va lansa codul sursa 100%,atunci visati. A fost un scanda monstru pe xda cand samsung a pus la liber sursa de ICS. Era un amalgam de coduri,chiar si din froyo. Si samsung nu e singurul. Trebuie sa intelegeti ca majoritatea integratorilor de android au elemente specifice,care nu se supun regulilor GPL. Drept urmare, o sursa lansata fara acele elemente specifice va fi incompleta. Developerii ce vor face? Vor incerca sa inlocuiasca acele elemente cu franturi din alte surse,relativ compatibile. De aici apar problemele(bug-urile),din cele mai variate. Asa ca ganditi-va inainte sa injurati.
Posted Image
Nu am sa citesc tot ce ai scris,prea multe minciuni.Cine vorbea de stabilitate,in primul rand? Cand PUI UN CUSTOM,VREI RAPIDITATE,CUSTOMIZARE.
Stai linistit,daca ma apuc de ceva ,ma apuc calumea. Da,daca vreau sa fac KitKat (cm11) ,bineinteles ca pe langa sursa centrala o sa pun alte lucruri compatibile cu kitkat,mai noi si bune. Da,nu minti,o sa fie putin mai instabil decat stock-ul dar:
1) o sa fie apropiat de AOSP,mai bun (fiind CM).
2) O sa pot modifica kernel-ul,poate un overclock,gama control la ecran,ram mai mult,gpu overclock,etc.
3) Mult mai rapid.
4) Mai multa memorie . Un CM11 are 200mb/max. Stock-ul are 600mb..
Tu ce alegi? Stabil ca melcu si probleme de filmare sau rapid si unele restarturi la 1 an? Aleg mai rapid.

Pana una ,alta,recomand: http://www.mediafire....6_03192014.zip
Foloseste toate lib-urile din /system. Are EIS..e super camera.
Nu trebuie neaparat sa bagati lib-urile alea din fisier(e recomandat,totusi). Daca nu aveti root,instalati doar apk-ul (gasiti in fisierul app) si gata.

Edited by Robert13x, 30 March 2014 - 20:13.


#932
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

 Robert13x, on 30 martie 2014 - 19:57, said:

Posted Image
Nu am sa citesc tot ce ai scris,prea multe minciuni.Cine vorbea de stabilitate,in primul rand? Cand PUI UN CUSTOM,VREI RAPIDITATE,CUSTOMIZARE.
Stai linistit,daca ma apuc de ceva ,ma apuc calumea. Da,daca vreau sa fac KitKat (cm11) ,bineinteles ca pe langa sursa centrala o sa pun alte lucruri compatibile cu kitkat,mai noi si bune. Da,nu minti,o sa fie putin mai instabil decat stock-ul dar:
1) o sa fie apropiat de AOSP,mai bun (fiind CM).
2) O sa pot modifica kernel-ul,poate un overclock,gama control la ecran,ram mai mult,gpu overclock,etc.
3) Mult mai rapid.
4) Mai multa memorie . Un CM11 are 200mb/max. Stock-ul are 600mb..
Tu ce alegi? Stabil ca melcu si probleme de filmare sau rapid si unele restarturi la 1 an? Aleg mai rapid.

Pana una ,alta,recomand: http://www.mediafire....6_03192014.zip
Foloseste toate lib-urile din /system. Are EIS..e super camera.
Nu trebuie neaparat sa bagati lib-urile alea din fisier(e recomandat,totusi). Daca nu aveti root,instalati doar apk-ul (gasiti in fisierul app) si gata.
Deci...lib-urile le bag in system,dar unde anume?Peste cele actuale,sau suprascriu folderul lib....sau doar bag acele fisiere in folderul lib?In folderul lib mai sunt alte foldere.Apoi imi merge camera fara focus?Apoi cum se face...intru in aplicatia stock,cea de foto si asta e tot?E metoda sigura sau....service? :))


Edited by MhzYumo, 30 March 2014 - 21:02.


#933
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

 Robert13x, on 30 martie 2014 - 19:57, said:

Posted Image
Nu am sa citesc tot ce ai scris,prea multe minciuni.Cine vorbea de stabilitate,in primul rand? Cand PUI UN CUSTOM,VREI RAPIDITATE,CUSTOMIZARE.
Stai linistit,daca ma apuc de ceva ,ma apuc calumea. Da,daca vreau sa fac KitKat (cm11) ,bineinteles ca pe langa sursa centrala o sa pun alte lucruri compatibile cu kitkat,mai noi si bune. Da,nu minti,o sa fie putin mai instabil decat stock-ul dar:
1) o sa fie apropiat de AOSP,mai bun (fiind CM).
2) O sa pot modifica kernel-ul,poate un overclock,gama control la ecran,ram mai mult,gpu overclock,etc.
3) Mult mai rapid.
4) Mai multa memorie . Un CM11 are 200mb/max. Stock-ul are 600mb..
Tu ce alegi? Stabil ca melcu si probleme de filmare sau rapid si unele restarturi la 1 an? Aleg mai rapid.

Pana una ,alta,recomand: http://www.mediafire....6_03192014.zip
Foloseste toate lib-urile din /system. Are EIS..e super camera.
Nu trebuie neaparat sa bagati lib-urile alea din fisier(e recomandat,totusi). Daca nu aveti root,instalati doar apk-ul (gasiti in fisierul app) si gata.
Am bagat lib-urile si am folosit camera foto....e varza,deci filmeaza in ceata,apoi am folosit si apk-ul Lenovo,la fel...varza,filmeaza in ceata.Pana la urma tot cu zoom camera filmez super clar,ptr ca stopeaza acel auto-focus.Deci nu...nu e buna treaba.Poate la tn e altfel,sau doar crezi ca e...foloseste zoom camera sa poti face diferenta

#934
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 MhzYumo, on 30 martie 2014 - 21:14, said:

Am bagat lib-urile si am folosit camera foto....e varza,deci filmeaza in ceata,apoi am folosit si apk-ul Lenovo,la fel...varza,filmeaza in ceata.Pana la urma tot cu zoom camera filmez super clar,ptr ca stopeaza acel auto-focus.Deci nu...nu e buna treaba.Poate la tn e altfel,sau doar crezi ca e...foloseste zoom camera sa poti face diferenta
zoom camera e cea mai infecta camera pe care am vazut-o..Asta e al 2-lea telefon pe care-l am si mie tot imi face fite,nu functioneaza cum functioneaza la voi..
Mie lenovo-mi merge perfect. Filmeaza la 59.8 fps(m-am si mirat) cu 30bitrate .Ori e bug,ori nu stiu.
AI pus liburile peste? Incearca si fara liburile alea.

EDIT: Apropo,activeaza EIS si auto-focus din setarile camerei..

Edited by Robert13x, 30 March 2014 - 22:06.


#935
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Acum am observat ceva ciudat cand filmam ptin camera (orice app) : mi-a aparut un pixel roz cand filmez ceva in departare..vi s-a mai intamplat? In  special in zonele putin negre,unde nu ajunge blițul..

#936
MhzYumo

MhzYumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 29.03.2014

 Robert13x, on 30 martie 2014 - 21:58, said:

zoom camera e cea mai infecta camera pe care am vazut-o..Asta e al 2-lea telefon pe care-l am si mie tot imi face fite,nu functioneaza cum functioneaza la voi..
Mie lenovo-mi merge perfect. Filmeaza la 59.8 fps(m-am si mirat) cu 30bitrate .Ori e bug,ori nu stiu.
AI pus liburile peste? Incearca si fara liburile alea.

EDIT: Apropo,activeaza EIS si auto-focus din setarile camerei..
Asa am facut si eu,pana am facut diferenta si am vazut ca nu face nimic in afara de faptul ca filmeaza in ceata,cea stock e buna,doar ca zoom camera ii corecteaza bug-ul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate