Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Duplex structura de lemn parter+etaj CHITILA

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
in afara de vreo 2-3 useri, pe acest forum sunt numai habarnisti cu o superioritate iesita din comun. De un an si jumatate am urmarit cateva jurnale cap coada, de la inceput pana la sfarsit, si aceiasi cativa comenteaza numai aiurea, daca nu faci ca ei e gresit si se darama casa, sau tot felul de probleme. Sfatuiesc initiatorul jurnalului sa il inchida, discutia cu astfel de oameni destepti nu ajuta la nimic.

Edited by andrei_saioc, 20 February 2014 - 16:52.


#20
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Banuiesc ca sunteti rude.

#21
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
nu prea conteaza, eu am dat mesaje pe mai multe jurnale unde cei care deschid jurnalele sunt luati la misto fara argumente de niste useri care se cred cei mai destepti.

#22
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Pai conteaza, ca esti cam singurul care se supara. Atitudinea initiatorului ti se pare in regula?

#23
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
iti pot da exemple multe jurnale de aici in care aceiasi cativa indivizi se dau destepti si baga lumea in sperieti, ca daca nu faci ca ei e gresit, se darama casa. Stiu un jurnal al unui om de aici (din iasi cred) care si-a facut o casa pe structura de lemn, singur singurel, si cativa i-au zis ca e total gresit, ca se darama, ca bla bla, si omu sta linistit si eu cred ca va locui in casa aia pana la adanci batraneti. Comentariile de genul doar descurajeaza si ar trebui ori sa inchida jurnalul (oricum acum dupa ce am tinut un jurnal mi se pare o mare prostie sa tii un jurnal pe net unde toti sunt profesionisti chiar daca nu au nici o treaba) ori sa nu il inceapa deloc

da stiu ca ma supar si imi dau seama ca pierd timp aiurea cu aceste jurnale, din care nu am invatat nimic (cel putin din comentariile de genul celor din jurnalul curent)

#24
alexwspp

alexwspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 09.08.2011
N-am vazut pana acum jurnale tinute in viata doar prin aportul a 2-3 persoane capabile. Ma gandesc ca si habarnistii aia au rolul lor pe lume. Raspunsurile de aici mi s-au parut o reactie la atitudinea initiatorului.
Si la subiect... cate trepte are scara aia? Eu nu reusesc sa numar mai mult de 14.

#25
alexwspp

alexwspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 09.08.2011
Ai studiat cum sta treaba cu asigurarea?

Edited by alexwspp, 20 February 2014 - 19:31.


#26
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
nu cred, ca asta e motivul. Eu am bagat 12 tone de fier la un P+1 de supfarata 200mp si aceleasi persoane mi-au zis ca e subtire fundatia, ca daca e casa pe lemn ?  experti

#27
alexwspp

alexwspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 09.08.2011
"Expertii" de aici isi dau cu parerea. Mai departe e treaba proprietarlului sa verifice problemele ridicate cu expertii pe care-i plateste.
Nu mi-ai zis de scara...

#28
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
nu stiu de scara, nu e proiectul meu, cum am mai zis si mai sus. casa e pe lemn, cred ca mai poti face ajustari la casa scarii la fata locului
eu am numarat 12 trepte. nu mi se par putine. eu am 14 trepte pana la etaj, si am inaltime la tavan de vreo 2.85m

#29
alexwspp

alexwspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 09.08.2011
12 trepte + podestul + placa de la etaj. Asta inseamna 14 iar pe plansa scrie ca sunt 15.
295/14=21cm cam inalta treapta.
N-ar strica o verificare mai atenta a proiectlui, sa nu mai fie si alte scapari

#30
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,579
  • Înscris: 10.05.2007

View Postandrei_saioc, on 20 februarie 2014 - 16:51, said:

in afara de vreo 2-3 useri, pe acest forum sunt numai habarnisti cu o superioritate iesita din comun. De un an si jumatate am urmarit cateva jurnale cap coada, de la inceput pana la sfarsit, si aceiasi cativa comenteaza numai aiurea, daca nu faci ca ei e gresit si se darama casa, sau tot felul de probleme. Sfatuiesc initiatorul jurnalului sa il inchida, discutia cu astfel de oameni destepti nu ajuta la nimic.
Ești răuvoitor in comentarii. În momentul în care userul cere ca jurnalul să fie lipsit de comentarii sau polemici, cum le intitulează, nu înțeleg care mai este rostul acestui jurnal.
Oameni buni, nu e Facebook, e un forum de discuții, dacă le elimini, cu ce mai rămâi?

#31
molbro

molbro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 22.03.2012
andrei, relax! nu trebuie sa ti se umfle venele asa. take it easy, frate! tu ai oarecum dreptate, dar fii tu un pic mai gratios in interventii. esti prea serios. arunca o glumitza, fa o caterinca...ca fara astea, viata e pustiu.
contributia fiecaruia aici e bazata pe act de voluntariat, nu-i vreo obligatie. daca nu-ti convine, nu intra in hora. simplu!
daca totusi vei insista sa ramai p'aci (manat de sentimente si calitati inaltatoare precum altruismul si alte boolshituri) fa-o, dar fii constructiv. nu indemna la inchideri de jurnale pt ca, ia gandeste-te! daca toti am fi la fel de sensibilosi ca tine, ne-am cauta informatia prin biblioteci anoste cu patru pereti mirosind a ranced si cu geamuri mici si putine.

#32
vasilesaioc

vasilesaioc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.12.2007
pentru cei care nu au vazut filme SF in realitate doua poze cu aceiasi casa
a doua facuta luni 31.03.2014 ora 11 00
prima facuta vineri 04.04.2014 ora 13 30

Attached Files

  • Attached File  005.JPG   132.8K   48 downloads
  • Attached File  016.JPG   208.15K   49 downloads


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate