Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

Finisaje casa la rosu P+M

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
2976 replies to this topic

#901
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

 Dorel-TheSkillMaster, on 09 februarie 2015 - 21:29, said:

Este izolata, nu stiu cat de bine (nu ma pricep), zice ca are ceva poliestiren mai grozav (ceva cu presiune /mc ), ca cica unu e mai dens decat celalat si ca prin polistirenul de 10cm se poate citi ziarul, la el zice ca nu si are doar 5cm, are si ceva vata bazaltica (habar n-am la ce e buna).

      Io am treaba si ma retineti...Uite cum se leaga lucrurile ...zici ca-s culmea... In 30 ianuarie am povestit despre o chestie similara cu o alta cunostinta a nasilor nostri. Si mi-a spus acelasi lucru. Deci, nu-mi vine sa cred, pentru ca mi s-a laudat ca are facturi mici la cheltuielile cu gazul si ca nu are pe casa decat un polistiren de 5 cm, dar ca e un polistiren mai dens. Iti dai seama ca eu am zis ca omul ala nu stie ce vorbeste....pe cuvant... are o casa de 300 mp si facturi de 400-500 lei. Ce Ipat? Da de unde...Ne-a promis ca ne da un nr de telefon al agentului cu care si-a pus el termopanele, dar si un tur al casei; n-oi fi io foarte rusinoasa, dar , desi invitatia lor e de mai bine de un an, n-am avut tupeul sa ma autoinvit p-acolo. Insa trebuie oricum nr ala de telefon [ io i l-am cerut acum 10 zile, dar o spus ca nu, ca mergem pe la el si-l suna el special pe cunostinta asta a lui, asa ca-s nevoita sa ma duc]. Am sa revin cu detalii, pentru ca am sa intreb tot ce se poate intreba.

      Dati-i drumul cu comentariile, va rog....En garde!

      P.S. Pe cuvant ca nu-mi vine sa cred cum se potrivesc si se leaga lucrurile si faptele acestea ca intr-un lant...

#902
andreilesan

andreilesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,835
  • Înscris: 11.03.2012

 Dorel-TheSkillMaster, on 09 februarie 2015 - 18:20, said:

Pai, in continuare "cam da", pentru ca aparitia condesului tine de factori care din punctul meu de vedere nu au legatura cu tamplaria, atat timp cat aceasta este termoizolanta si chiar daca acel U este mai mare de 1w/mpk.

Nu sunt nici constructor, nici instalator si nici termopanist, insa eu stiu asa, ca tamplaria (poate fi mama si tata tamplariei pentru case pasive), ea nu va izola niciodata la fel sau mai bine decat un perete izolat, asadar ramane cea mai rece suprafata indiferent de acel U. Umezeala/vapori de apa, exista in orice casa, acestia vor condensa pe cea mai rece suprafata in functie de diferentele de temperatura si acea suprafata ramane tamplaria.

Eu n-am de unde sa stiu ca beneficiarul accepta "doua degete" de condes uneori, consider insa ca lipsa surselor de incalzire sub ferestre favorizeaza aparitia condensului (mai mult sau mai putin, mai des sau mai rar).

Stiu, termopanistii mai umpic si spun ca ferestrele lor dau caldura, tot centrala si sistemul de incalzire raman esentiale pentru confortul termic al locuintei.
Nu am cum sa fiu deacord cu punctele tale de vedere, dar le respect. Posted Image

 Dorel-TheSkillMaster, on 09 februarie 2015 - 18:20, said:

Sigur, o tamplarie cu un U extraordinar, scade riscul de aparitie al condensului, insa doar pentru asta eu n-as plati pentru o tamplarie cat pentru o casa, o centrala termica eficienta si performanta, impreuna cu un sistem eficient si performant mi se par investitii esentiale, investitia in tamplarie cred ca ar trebui sa fie mai chibzuita.
In ceea ce priveste chibzuinta - da, asa este, toate trebuiesc facute cu cap.Posted Image

#903
Dorel-TheSkillMaster

Dorel-TheSkillMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 913
  • Înscris: 17.08.2013

 lenny13, on 09 februarie 2015 - 18:52, said:


Nu mai am nimic in jeburi deocamdata [n.a. buzunare], ca sa pun de-o sueta.


Pai, si noi (eu si sotia) cand trecem prin Cluj ce facem, avem prieteni acolo, avem unde sta, dar o "sueta", cu cine?

Vezi ca poate la bucatarie, garaj, dreasing, hol, casa scarii, poate este suficient softline 70 cu doua sticle, sau chiar efectline 70 cu doua sticle.

Indiferent de numele profilului, combina profile de 5 camere si doua sticle cu profile cu 6/7 camere si trei sticle, asa poate iti raman ceva "sticle" si pentru o "sueta" (cu altii, ca noi, pe la Pasti o sa trecem prin Cluj).

Desi ti-am spus ca diferentele sunt nesemnificative pentru 4s, in loc sa ceri o configuratie combinata, sa vezi ce presupune asta, ai ales sa ceri doar oferta fara 4s.

Fa-mi si mie pe plac, cere si oferte combinate, daca nu e bine ceva spune-mi si mie.

 andreilesan, on 09 februarie 2015 - 21:55, said:


Nu am cum sa fiu deacord cu punctele tale de vedere, dar le respect.


Atat timp cat exista si respect e ok, sa ne aplaudam punctele de vedere ar fi plictisitor.

#904
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

 Dorel-TheSkillMaster, on 09 februarie 2015 - 22:09, said:

Pai, si noi (eu si sotia) cand trecem prin Cluj ce facem, avem prieteni acolo, avem unde sta, dar o "sueta", cu cine?

     Poate-mi umplu buzunarele pana atunci; sau le golesc mai mult Posted Image

 Dorel-TheSkillMaster, on 09 februarie 2015 - 22:09, said:


Desi ti-am spus ca diferentele sunt nesemnificative pentru 4s, in loc sa ceri o configuratie combinata, sa vezi ce presupune asta, ai ales sa ceri doar oferta fara 4s.


   Deocamdata comparam ofertele maximale si vedem unde ne situam cu ele, apoi "le coboram", poate, la nivelul buzunarului nostru. Ideea e urmatoarea: daca la polistiren mai putem ajusta ulterior ceva, la geamuri nu mai putem. Cu ele ramanem; daca ceva nu ne place sau nu ne convine dupa aceea, nu mai putem retusa decat cu cheltuieli suplimentare. Asa ca vrem sa vedem ofertele maximale si minimale, apoi, daca e cazul, facem compromisuri. Avem timp de gandit, abia prin aprilie ne apucam de tencuit [tencuitul va fi slow motion], sapele, apoi lasam casa sa respire, apoi....vedem. Pas cu pas. Cand ajungem in acel stadiu, luam o hotarare. Pana atunci cautam, jonglam, incercam sa nu fim foarte surprinsi, desi clar ca suntem.Patru-cinci luni nu e mult, dar nici putin. Plus ca ne pregatim sufleteste si de o excursie in Grecia in iunie pe care nu as vrea sa o evitam, din motive mai obiective decat distractia. Desi scopul principal e distractia, dar substratul e putin mai serios. Stii cum vine asta? Si saraci si cu pretentii !Posted Image

#905
Dorel-TheSkillMaster

Dorel-TheSkillMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 913
  • Înscris: 17.08.2013
E bine asa, cu informare din timp, cu putina relaxare intre timp, asa lucrurile se "aseaza" si deciziile sunt potrivite.

#906
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
Vaii, am zis ca-s foarte obosita...asa de obosita am fost incat nu am remarcat ca am un fisier cu o oferta pe salamander streamline 76 round.

Buna ziua,
Aveti in atasament tabloul de tamplatie si informatiile legate de profile. Va rog sa verificati configuratia. Ferestrele 6 si 24, cele de baie sunt cu sticla mata, restul sunt cu sticla pachet standard, transparenta Lowe+Float+Lowe.
1.Profil Salamander alb cu feronerie ROTO, pachet sticla tripan Lowe+Float+Lowe toate foile de 4 mm pretul este de  3990 euro.
2. Profil Salamander mooreiche cu feronerie ROTO, pachet sticla tripan Lowe+Float+Lowe toate foile de 4 mm pretul este de 4920 euro.
3. Profil Rehau alb cu ROTO pachet sticla tripan Lowe+Float+Lowe toate foile de 4 mm pretul este de 3752 euro, cu feronerie MACO este 3575 euro.
4. Profil Rehau mooreiche cu ROTO pachet sticla tripan Lowe+Float+Lowe toate foile de 4 mm pretul este de 4600 euro, cu feronerie MACO este 4420 euro.
In cazul in care doriti pachetul de tripan cu 4-6-4 se adauga la preturile de mai sus 120 euro la Salamander si 130 euro la Rehau.
Preturile contin TVA, masuratori, transport si montaj.
Plata se face la cursul BNR din ziua in care se incheie contractul si se achita 50% din suma, restul se achita la montaj.
Termenul de livrare este de aproximativ 10 zile lucratoare.
Garantie 5 ani.

In perioada aceasta avem preturi mai bune deoarece si fabricile au posibilitatea de a ne oferi discounturi.
Pentru alte detalii sau nelamuriri va stam la dispozitie pe adresa de e-mail sau la numerele de telefon de mai jos.
Multumesc,
O zi buna!

Sistemul de profile din PVC Salamander clasa A - import Germania

1. Streamline SL76  - profil PVC cu 5 camere alb si color
- latimea constructiva de 76 mm
- coeficientul de transfer termic UF=1.1 W/mpK
- garnitura sudabila TPE [TermoPlasticElastomer] culoarea GRI
- feronerie Roto NT

2. blueEvolution  - profil PVC cu 6 camere
- latimea constructiva de 92 mm
- coeficientul de transfer termic UF=1.0 W/mpk
- feronerie Roto NT


   Profilele sunt de culoare alba, culoare uniforma, au suprafata neteda, rezista la intemperii si imbatranire.
   Grosimea peretilor profilului va fi de cel putin 2.8 mm.
   Toate profilele sunt ridigizate cu armaturi metalice din otel zincat.
   Feronerie Roto - import Germania - dispozitivele au elemente de siguranta impotriva efractiei, asigurand inchiderea ferestrei in 5-7 respectiv 8 puncte in functie de dimensiunile ei.

Sistemul de garnituri duble sudabile.
Sticla Guardian - pachet de 24 mm sau 40 mm [triplex] sau 52 mm [triplex]
Float Clar configuratie 4-16-4 K=2.8 W/mp, izolatie fonica 30dB
Low-E+Argon+Float configuratie LowE-Ar-Fl, K=1.1 W/mp , izolatie fonica 45-55 dB
Datorita existentei argonului intre sticle , transferul termic scade cu 27% fata de varianta de aer
Pentru evitarea condensului si obtinerea unui ambient termic placut in incapere, recomandam clientilor nostri sa aleaga pachetul LowE+Ar+Fl deoarece sticla ocupa suprafata cea mai mare.
Garantie 5 ani.

Attached Files



#907
stefan011

stefan011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 15.03.2012
Am rasfoit jurnalul pana in faza de "la rosu", restul urmeazaPosted Image ...nu ma pot abtine sa nu va intreb cat a costat manopera "la rosu" pe metru patrat ? Sunt placut impresionat, raportandu-ma la  ce se intampla pe la alti bieti beneficiari...

Edited by stefan011, 10 February 2015 - 03:46.


#908
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 lenny13, on 09 februarie 2015 - 17:59, said:

Da, au incalzit un parter de vreo 130 mp numai cu un semineu. Surpriza, asa e?
Da, asa e. Ce probleme vad eu:
- un semineu nu incalzeste uniform dar sa zicem ca au prevazut coloane de aductiune aer cald in toate incaperile de la parter
- trebuie alimentat destul de des (aici depinde si de semineu) : poate au mereu pe cineva acasa
- trebuie sa mai faca si pauze
Stii cumva ce semineu/focar au?

#909
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

 stefan011, on 10 februarie 2015 - 03:31, said:

Am rasfoit jurnalul pana in faza de "la rosu", restul urmeazaPosted Image ...nu ma pot abtine sa nu va intreb cat a costat manopera "la rosu" pe metru patrat ? Sunt placut impresionat, raportandu-ma la  ce se intampla pe la alti bieti beneficiari...

   Nu stiu daca o sa mai fii placut impresionat dupa ce vei citi in continuare Posted Image, pentru ca urmeaza multe framantari si rasturnari de situatii, iar pagina 51 a acestui jurnal inca poposeste intr-o oarecare masura tot in casa la rosu. Formularea "bieti beneficiari" nu stiu exact ce reprezinta, dar eu nu m-as aventura sa descriu asa usor si simplu jurnalele de aici.

   Despre costul si manopera la rosu am facut un rezumat al discutiilor mele de pe acest jurnal si/sau alte jurnale. Sper sa-ti foloseasca si sa te indrume. Daca nu stii ce inseamna post # 907, am sa iti spun ca este numarul din dreapta sus a casutei in care ti-ai postat aici mesajul. Daca faci click dreapta pe acel numar iti vei putea copia si trimite linkul postarii tale oricui si in orice  mesaj de pe net. Mai multe citesti aici:

  http://forum.softped...6#entry16671689

Discutia despre manopera la rosu pentru o casa


Pag13 post  #200 Jurnal : Casa berceni Oct 2013

http://forum.softped...6#entry14290093


Pag 45 post  #801   Jurnal:  Finisaje casa la rosu  

http://forum.softped...2#entry16574148


Pag 11-12 post #189, post #190, post #191, post #193, post #196, post #197, post #198 Jurnal: Casa135 mp Balotesti   

http://forum.softped...i/page__st__180

Despre costul la rosu a casutei noastre : post #193 Jurnal: Casa135 mp Balotesti

http://forum.softped...0#entry16569806

Pag 45 post #803 #805 Jurnal: Finisaje casa la rosu

http://forum.softped...2#entry16585086

Edited by lenny13, 10 February 2015 - 09:29.


#910
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007

 lenny13, on 09 februarie 2015 - 22:54, said:


  

   Ideea e urmatoarea: daca la polistiren mai putem ajusta ulterior ceva, la geamuri nu mai putem.


Adica?

#911
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

 gabian22, on 10 februarie 2015 - 09:09, said:

Da, asa e. Ce probleme vad eu:
- un semineu nu incalzeste uniform dar sa zicem ca au prevazut coloane de aductiune aer cald in toate incaperile de la parter
- trebuie alimentat destul de des (aici depinde si de semineu) : poate au mereu pe cineva acasa
- trebuie sa mai faca si pauze
Stii cumva ce semineu/focar au?

   Nu stiu exact sa-ti spun despre semineu, pentru ca beneficiarul [vecinul] nu stie sa-mi povesteasca prea bine. El a platit un mester care i-a facut toata lucrarea, a avut incredere in el si asta e. Despre semineu l-am tot descusut, pentru ca sunt interesata si eu, dar n-am avut cu cine. Mi-a spus ca daca vreau, imi da nr de telefon al sobarului responsabil de lucrare si discut cu sobarul mai precis tot ce i-a facut lui.

   Nu stiu sa aiba coloane de aductiune . Dar ceea ce ti-a scapat tie este ca spatiul de jos e open space [prin urmare nu au incaperi de gen 15 mp inchise cu usi], daca are vreo camaruta mica inchisa, nu cred ca si-a facut special pentru aia coloane de aductiune. Deci nu pricep ce incalzire mai uniforma vrei decat un semineu mare intr-un spatiu mare, fara usi; bucataria lor e imensa si nu e separata de living decat printr-un parapet scund, zid, masa,ce-o fi; n-am fost asa de atenta, pentru ca eu nu fac inventarul caselor in care pun piciorul. Daca ma intereseaza semineul, poti sa ai haine imprastiate in toata casa, pentru ca eu n-am sa remarc decat bucata aceea de mobilier si atat. Daca-ti mai ceri si scuze pentru dezordine, am sa fiu la fel de mirata ca un nou nascut. Adica: Poftimmmm?Ce? Cum? Unde? De ceeee? Whattt? What's goin' on??Posted Image

  De stat acasa cineva permanent, iar nu pot sa-ti dau informatii. Fiecare familie are rutina ei si probabil rutina lor este perfecta pentru acest tip de viata.

 danmannx, on 10 februarie 2015 - 09:35, said:

Adica?

Adica noi vom face asa cum e prevazut in proiectul reautorizat in 2014, polistiren 10 cm [initial,in proiectul din 2007 a fost prevazut 5 cm], decorativa ba, apoi, daca nu-i destul, poate mai punem un strat suplimentar. Sau vrei sa spui ca e o chestie imposibila? Eu parca am citit ca e posibil. Ca nu va fi la fel ca 20 cm dintr-odata nu trebuie sa-mi subliniezi. Hai sa ajungem pana acolo. Oricum, pe partea dinspre sud suntem la limita de proprietate, nu vom putea pune strat termoizolator mai gros de 10 cm. Ideea era ca daca punem geamuri bipane, profilul pus ori nu-mi va permite montarea celui de-al treilea geam, sau va permite , dar cu proprietati izolatoare si antifonice insignifiant mai bune, sau neglijabile. Si atunci, nemultumirile ne-ar duce la schimbarea completa a geamurilor bipane puse in casa, prin urmare o solutie mai costisitoare.

      Pauza: stau si ma tot uit ce scriu, ieri sau mai alalataieri habar n-aveam ce-i ala profil tamplarie, clasa profil, serie, diferentele intre toc si cercevea, era un talmes balmes in capul meu....imi ziceam ca nu le-oi pricepe in vecii vecilor.Uite ce face constructia casei dintr-un om!

Edited by lenny13, 10 February 2015 - 10:19.


#912
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Veka softline tine pachet de geam de 42 mm, cu proprietati izolatoare destul de bune.

#913
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 lenny13, on 10 februarie 2015 - 09:56, said:

   Nu stiu exact sa-ti spun despre semineu, pentru ca beneficiarul [vecinul] nu stie sa-mi povesteasca prea bine. El a platit un mester care i-a facut toata lucrarea, a avut incredere in el si asta e. Despre semineu l-am tot descusut, pentru ca sunt interesata si eu, dar n-am avut cu cine. Mi-a spus ca daca vreau, imi da nr de telefon al sobarului responsabil de lucrare si discut cu sobarul mai precis tot ce i-a facut lui.

   Nu stiu sa aiba coloane de aductiune . Dar ceea ce ti-a scapat tie este ca spatiul de jos e open space [prin urmare nu au incaperi de gen 15 mp inchise cu usi], daca are vreo camaruta mica inchisa, nu cred ca si-a facut special pentru aia coloane de aductiune. Deci nu pricep ce incalzire mai uniforma vrei decat un semineu mare intr-un spatiu mare, fara usi; bucataria lor e imensa si nu e separata de living decat printr-un parapet scund, zid, masa,ce-o fi; n-am fost asa de atenta, pentru ca eu nu fac inventarul caselor in care pun piciorul. Daca ma intereseaza semineul, poti sa ai haine imprastiate in toata casa, pentru ca eu n-am sa remarc decat bucata aceea de mobilier si atat. Daca-ti mai ceri si scuze pentru dezordine, am sa fiu la fel de mirata ca un nou nascut. Adica: Poftimmmm?Ce? Cum? Unde? De ceeee? Whattt? What's goin' on??Posted Image

La 130 mp ma gandeam ca sunt mai multe camere......
Sobar, mester..... [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/scratchchin.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  deja cred ca discutam despre acumulare de caldura... sa fie oare o soba cu usa de semineu?

#914
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007
Nu as opta pentru varianta suplimentarii ulterioare a termosistemului. 2 randuri de ciuperci = varza caramida + n neajunsuri. Mai bine faci o combinatie de 100 si 120 mm + ciuperci + plasa + adeziv si in 1-2-3 ani dai decorativa.

#915
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013
Dane, incercam sa facem cat mai bine totul, pe masura buzunarului nostru. Cand ne apucam de izolat,mai facem o data un calcul si hotaram pe loc daca putem face ceea ce spui tu. Multumesc pentru interventii, pentru ca stiu ca le faci ca sa reusim sa facem lucruri bune, nu de mantuiala. Nici noua nu ne convine sa ne taiem craca de sub picioare. Anul asta e complicat pentru noi, si datorita lunii iunie, si...nici nu mai vreau sa ma gandesc. E vorba si de timp alocat efectiv constructiei... si de altele...la fel ca pe toate jurnalele, cred.

      

 gabian22, on 10 februarie 2015 - 10:57, said:


La 130 mp ma gandeam ca sunt mai multe camere......
Sobar, mester..... [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/scratchchin.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  deja cred ca discutam despre acumulare de caldura... sa fie oare o soba cu usa de semineu?

      Sa fie,sa nu fie...To be or not to be, that is the question! raman aici cu o bulina neagra si raspund cand stiu clar. Deal?

      Povestiti-mi despre Kommerling, profil de 76 mm. E clasa A sau B? O sa-mi convina sau nu?

#916
danmannx

danmannx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 03.08.2007
Acum cred ca se gasesc oferte destul de bune la pret, dat fiind sezonul. Am gasit Austrot*erm AF 80 de 100 mm la 44.9 bax-ul. Daca te gandesti ca la suplimentare o sa platesti de 2 ori manopera, schela , plasa, adeziv .... clar iese mai rau pentru buget.

#917
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

 danmannx, on 10 februarie 2015 - 12:01, said:

Acum cred ca se gasesc oferte destul de bune la pret, dat fiind sezonul. Am gasit Austrot*erm AF 80 de 100 mm la 44.9 bax-ul. Daca te gandesti ca la suplimentare o sa platesti de 2 ori manopera, schela , plasa, adeziv .... clar iese mai rau pentru buget.

     Nu zici rau,Dane, nu zici rau ...Posted Image

#918
adinosh

adinosh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 13.06.2007
Eu gasisem cu 41,9 dar dupa treaba cu explozia francului (coincidenta sau nu) a sarit la 47...
Poti sa-mi dai pe PM unde ai gasit?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate