Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

PAYPAL ERROR

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
GOGUBANZICARUL

GOGUBANZICARUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.04.2013
Buna ziua. Am o problema cu un card de debit care l-am legat de un cont de paypal dar la comfirmarea cardului dupa continua imi arata o eroare. Mentionez ca am primit codul de verificare de la paypal din 4 cifre dar nu am unde sa tastez ca nu trece aplicatia de comfim my card. eroarea este asa=
"We were unable to verify this credit card.
Please check if the information you entered is correct.
If the problem persists, please try to enter a different credit card." Daca stie cineva care ar fi problema .

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce banca?
Si ce cod de 4 cifre ai introdus, de unde l-ai luat?
Nu prea are logica ce zici.

Edited by don_dannielo, 14 April 2013 - 18:42.


#3
GOGUBANZICARUL

GOGUBANZICARUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.04.2013
card visa de salariu de la banca transilvania, iar codul este in extrasul de cont al cardului dupa ce iti retrage paypal 1,5 euro pt verificare da un cod de 4 cifre care trebuie introdus in contul de paypal la comfirmare card.

#4
bambucea76

bambucea76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.02.2009
Codul parca era valabil  cateva zile doua sau trei. Ar trebui activat si de banca pentru tranzactii online.

#5
GOGUBANZICARUL

GOGUBANZICARUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.04.2013
de o luna am codul si nu merge aplicatia din paypal de aceea am scris aici poate a mai fost cineva in situatia asta si a rezolvat cumva.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Toti cu carduri la BT au fost in situatia asta, cardul nu este activat pentru plati online fara cvv. Trebuie sa-i setezi limita mai mare de 0.

De-aia nu pricep cum ti-au luat 1.5 euro, daca ti-au luat. Probabil ca nu, citesti ceva gresit in extras.

Edited by don_dannielo, 14 April 2013 - 19:12.


#7
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,226
  • Înscris: 08.12.2006
Cardurile de la Transilvania nu sunt activate pentru platile online. Daca ai internet banking, trebuie sa modifici ceva , nu stiu acum exact ce, in cursul zilei de astazi ma uit in contul de ib si isi spun. Daca nu ai ib, dai un telefon la rc la ei, te redirctioneaza la departamentul de carduri si iti rezolva de acolo.

#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,226
  • Înscris: 08.12.2006
Ca sa deblochezi cardul pentru platile pe internet, din internt banking

Mergi la tab-ul CARDURI-VIZUALIZARE CARD, la detalii apesi pe vizulizare limita (pictograma cu un ochisor) si iti pare ca un  tabel, apoi la LIMITA TRANZACTII NESECURIZATE PE INTERNET, apesi pe cheita MODIFICARE LIMITA, te trimite in alt tabel unde pui limita noua (initial este 0) si apoi setezi perioada de timp cat sa fie activa.

Daca nu ai internet banking, singura solutie este sa dai telefon la rc si sa iti activeze cei de acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate