Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

D.C.S. - Akta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1055 replies to this topic

#631
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Eu zic ca Maxpak sigur se completeaza, si mai intra restul Antenelor care trebuiau sa intre in noiembrie. Asta pe putin.

Sa țineți la curent topicul ca m-ati facut curios Posted Image.

@Cristi_77 : tot nu ai gasit cele 2 canale analogice mutate pe undeva prin grila?

Edited by ronuquet, 31 May 2017 - 18:43.


#632
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Nu știu ce să zic, posibil să intre orice, sper că nu vin cu Antenele în HD, cu pachetul Discovery își spală serios imaginea, dar sunt șanse extrem de mici, cred eu. O să urmăresc și pe AKTA Info, dar inclusiv modificările de azi nu au fost anunțate, deci puțin probabil să aflăm ceva nou de acolo.

Nu am scanat încă, abia ce am ajuns acasă, sigur sunt pe aceleași frecvențe și aici.

#633
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
AKTA ne tine in suspans si eu zic ca ar trebui reintrodus pachetul Discovery deoarece este din nou la toti operatorii doar la AKTA nu.

#634
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Eurosporturile mai ales care sunt foarte cerute. Niste HD-uri in plus...

#635
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Am scanat și eu, sunt pe aceleași frecvențe, Paramount Channel și se vede (și aude) bine, DIVA se vede însă slab, la fel de slab ca TNT.

10 posturii nu cred că intră, dar ar putea intra VH1 Classic, se înțeleg foarte bine cu Viacom-ul văd, multe concursuri și colaborări cu ei. Ar mai putea fi ceva, viteze mai mari la internet, și cum ei sunt pe coaxial...Eurosport, oricât mi-aș dori să revină, cred că-i imposibil în momentul de față, în seara asta cred că aflăm ce și cum, dacă nu, cel târziu, săptămâna viitoare.

View Postronuquet, on 31 mai 2017 - 18:41, said:

Eu zic ca Maxpak sigur se completeaza, si mai intra restul Antenelor care trebuiau sa intre in noiembrie. Asta pe putin.

Sa țineți la curent topicul ca m-ati facut curios Posted Image.

@Cristi_77 : tot nu ai gasit cele 2 canale analogice mutate pe undeva prin grila?

Max Pack în cei 20 de lei ar trebui să fie complet, cu HBO 2 HD, Cinemax HD și Cinemax 2 HD, cel mult primele 2 ar putea intra. Eu încerc că fiu realist totuși, nu au investit nimic ani la rând și acum vin cu zece programe printre care Eurosport și Max Pack, ? Nu prea cred, dacă intră ceva, sigur va fi ”de duzină”. Ne lămurim curând...

Edited by Cristi_77, 31 May 2017 - 18:54.


#636
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Super, actualizez si pe TVChannelLists.

Ar pica perfect MTV Live HD cred ca pentru toti. Daca vor sa vina cu ceva wow si sa mai muste niste clienti sa bage AMC HD, si sa reintroduca Minimax. ;)

#637
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Cristi speranta moare ultima asa ca trebuie sa speri chiar daca nu va intra nimic :)

#638
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
De intrat sigur intra ceva, altfel nu ai niciun motiv sa muti 2 posturi analogice in toata tara. Posted Image

La fel face si RCS, muta 1 post analogic cand vrea sa mai bage inca o frecventa digitala.

Edited by ronuquet, 31 May 2017 - 19:04.


#639
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Postronuquet, on 31 mai 2017 - 18:58, said:

Ar pica perfect MTV Live HD cred ca pentru toti. Daca vor sa vina cu ceva wow si sa mai muste niste clienti sa bage AMC HD, si sa reintroduca Minimax. Posted Image

MTV Live HD aparține de Viacom ? Nu mai rețin, dacă da, sunt șanse, având în vedere ultimele zile.

AMC HD e SF, tocmai ce au făcut alt contract cu AMC Networks în iarnă, când au eliminat Minimax, mă îndoiesc că mai intră ceva. Nu vine UPC sau RCS cu AMC HD și îl introduce AKTA ? Cred că uitați de cine vorbim, mai întâi să investească pe sport, acolo-i ”buba” mai mare, pot urmări AMC și în SD. Totuși, printre noutăți sper să fie TNT HD, îl urmăresc destul de des (știu însă că sunt șanse minime). Din păcate, la AKTA testele nu sunt ”publice”, mai descifram din necunoscute... Vă țin la curent dacă primesc vreun SMS, în toamnă au anunțat că intră posturile Nat Geo și Dolce Sport 5/6 HD.

Edited by Cristi_77, 31 May 2017 - 19:09.


#640
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Da, MTV Live HD + MTV-urile + VH1 Classic + Nickelodeon + Nick Jr. + Paramount + CC = Viacom.

Cristi, voi aveti BBC Earth HD si Fishing&Hunting HD, care sunt o utopie pentru RCS si UPC, deci AMC HD e un vis realizabil.

Edited by ronuquet, 31 May 2017 - 19:08.


#641
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Atunci când nu ai posturile de bază într-o nișă destul de importantă pentru mulți (sport) nu știu pe câți bucură aceste ”exclusivități”. Toți abonații cer îmbunătățirea acestui pachet de programe, dar ei ignoră acest lucru de câteva luni deja, când au eliminat Dolce Sport. Evident cele 2 reprezintă un plus important pentru unii, printre care și subsemnatul (a fost unul dintre motivele activării pachetului HD). Sper să mă înșel, dar nu cred că vor ”rupe gura târgului” tocmai acum.

Edited by Cristi_77, 31 May 2017 - 19:17.


#642
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Asa si la UPC... avem lipsa Science HD dar avem Taraf HD si Arte HD... aia e..

#643
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
GRILA ANALOGICĂ AKTA 11 IUNIE 2017

#644
ionutvasile85

ionutvasile85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.02.2017
eu nu inteleg la ce nu introduc posturile regionale pe digital si sa renunte la analogic

#645
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View PostCristi_77, on 11 iunie 2017 - 21:30, said:


ma mir ca digitalul merge brici la tine cand vad ca receptia pe analogic este preponderent cu multi purici.
la mine sunt mai putini purici dar digitalul....scartaie rau..programele hd macroblocuri la greu ..sacadari,.. sd-urile mai merg cat de cat..dar si alea fac figuri...frecventele unde sunt hd-uri e nasol..

Edited by djmaxx, 11 June 2017 - 23:44.


#646
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Chemati o echipa Akta sa verifice conexiunile de linie: cabluri, mufe din cutia principala si pana in casa. Eventual sa inlocuiasca componentele vechi cu unele de calitate, noi.

#647
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Postdincadan78, on 12 iunie 2017 - 08:43, said:

Chemati o echipa Akta sa verifice conexiunile de linie: cabluri, mufe din cutia principala si pana in casa. Eventual sa inlocuiasca componentele vechi cu unele de calitate, noi.

sesizari multe...imbunatatire zero....motiveaza ca toate echipamentele sunt vechi si la mana a 7-a venite din alte parti..ca cica akta nu investeste in retea..etc..ca nu au ce sa faca..
cablul pana la spliterul de afara l-am schimbat eu cu unul nou pe cheltuiala mea(www.dipolnet.ro)

#648
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Ca si mine, la RCS in Fetesti, Ialomita. Deocamdata nu mai sunt probleme, dar am montat si amplificator interior de la Mondoplast. Cu semnalul lor de 70% din stalp, ajungea la receptoare la sub 40%.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate