Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

Website de tip one-page layout

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,424
  • Înscris: 15.12.2009
Salut,

Lucrez la un proiect personal de promovare a serviciilor pe care le ofer (content writing si copywriting in limba engleza). Ma gandesc sa incep cu un layout de tip one-page, ca de exemplu acesta. De la el, pe langa paginile interioare About, Work, etc. va pleca si un link catre un blog in wordpress.

As vrea sa stiu parerea voastra despre acest tip de layout, one page. Atrage sau indeparteaza posibilii clienti? Aveti alte sugestii pentru layout, avand in special in vedere ca nu am lucrari de tip design, care sa le expun?

#2
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
dc ar indeparta clientii? Posted Image
sa arate bine, asta e important.

singurul dezavantaj ar fi ca esti fortat sa pui mai multa informatie pe o singura pagina, si s-ar putea incarca mai greu (daca ai multe poze etc).
La un site simplu ca si cel al lui Van Damme, asta nu se observa.

Edited by Nemesis-, 08 January 2013 - 19:55.


#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,424
  • Înscris: 15.12.2009

View PostNemesis-, on 08 ianuarie 2013 - 19:54, said:


Pai aia e, ca n-am ce poza sa pun. Sunt redactor nu designer, pe asta ma bazez, ca n-am nevoie de spatiu mare.

#4
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Dacă n-ai multe povești de pus acolo, e ok, chiar mai interesant decât o pagină clasică.

Doar să nu ai content „de 2-3 scroll-uri” că s-ar putea să arate urât.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate