Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 

Cremă pt prăjituri

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Adelina-Selaru

Adelina-Selaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 21.08.2012
Seara bună! Posted Image Vreau și eu să fac o prăjiturică, și cum sunt la început mi-am cumpărat niște cremă instant de la Dr Oetker,de vanilie și de cacao, am mai folosit-o, mă gândesc însă să adaug la cea de vanilie niște ananas sau portocală tocate mărunt și la cea de cacao niște nuca (sunt 2 prăjituri separate, de vanilie și cacao). Ar fi o idee bună? Vreau să fac și o glazură din ciocolată de menaj și puțin ulei, însă nu știu cam câtă ciocolată să folosesc pentru cele doua prăjituri (fiecare e aprox cât o coală A4). Mersi anticipat! Posted Image

#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,759
  • Înscris: 06.10.2012
Nu stiu cata ciocolata de menaj poti folosi, dar am alt sfat: sa scurgi bine zeama din fructe, le tai si le lasi la scurs in strecuratoare pt ca zeama aia `taie` crema.
Topeste si tu initial o bucata de cioco si vezi pe ce suprafata o poti intinde, apoi poti ajusta cantitatea in functie de ce ti-a iesit.

Succes!

PS> nu ma pricep la prajituri, doar la mancare gatita :D

#3
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
De ce ai cumparat chimicale si nu ai facut tu crema? E mult mai buna si e foarte simplu. La fel faceti si cu asa zisa frisca. Cumparati toate porcariile de chimicale iar cea adevarata( cat de cat) sta pe rafturi si nu o baga nimeni in seama.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate