Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Casa Berceni P+1

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
nemuriciu

nemuriciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 20.01.2011
Priveste mai atent intersectia centuri-stalpi. Ce zici, rezista, rezista?!  :naughty:

#20
fotografix

fotografix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 03.04.2009

View Postnemuriciu, on 3rd July 2012, 11:33, said:

Priveste mai atent intersectia centuri-stalpi. Ce zici, rezista, rezista?!  :naughty:


Da, si probabil a mai facut cateva zeci de case asa.  :coolspeak:

Daca pui 10 caramizi una peste alta, rezista si fara stalpi. La apa, vant, vibratii. Deci da, rezista…

Acuma, sincer, ti se face pielea de gaina cand vezi cine si cum isi bate joc de tine, pe banii tai.
Nici macar macelar nu l-as numi pe cel care face casa aia.

#21
clia

clia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 02.06.2010
[quote name='B84JMY' date='2nd July 2012, 20:56' post='11675296']
Astazi m-am intalnit cu constructorul sa-i arat planurile mele. Mi-a desfiintat din prima a doua baie de sus pe motiv ca tevile trebuie sa aiba continuitate iar daca ar fi asa cum vreau eu ar trebui sa faca nu stiu ce grinda mai lasata la bucatarie..si sa ma gandesc mai bine la varianta cu baia imediat langa scara, deasupra bucatariei.

Nu constructorul decide cum se amplaseaza baile ci arhitectul si structuristul.

#22
akita77

akita77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.03.2012
Nu prea imi place felul acesta de sustinere a unui zid , in mod normal se pune un buiandrug nu stiu cat tin barele acelea de fier ,mai ales daca deschiderea e mult mai mare decat cea ce se vede in poza ,  daca o sa bati palma cu ei cu toate ca eu nu iti recomand spune-i la geamuri sa iti puna buiandrugi turnati sau prefabricati

Attached Files


Edited by akita77, 04 July 2012 - 17:44.


#23
B84JMY

B84JMY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 01.07.2007
Va multumesc tuturor pentru pareri! Ati fost de un real ajutor in decizia luata cu sotia. Cel mai rau imi pare ca am stat o luna dupa el, asteptand niste acte pe care nu le avea pe teren inca, dar tot raul spre bine. Acum abia astept sa sune sa ii dau vestea ca nu mai ma interseaza terenul lui, sa si-l pastreze si sa vanda cui o vrea lui casa(daca o poti numi asa), dar nu mie. Dar deh, e invatatura de minte sa nu luati niciodata case/apt. ridicate de agentiile imobiliare.

Astazi ne-au sunat si de la banca sa ne spuna ca fondurile mult asteptate de la prima casa au fost virate, dar..degeaba acum ca trebuie sa cautam terenul, si apoi sa ne apucam de ridicat casuta dorita. Stim ca ne va duce putin mai mult datorita facturilor, dar macar stiu ca este cu cat fier vreau, ce caramida vreau, compartimentata asa cum trebuie si nu doar ca sa le iasa lor pe hartie tevile :nonobad:

Dupa ce gasim terenul, ne apucam de cautat arhitecti, diriginti de santier, s-o facem ca la carte :thumbup:

#24
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View PostB84JMY, on 4th July 2012, 20:33, said:

sa vanda cui o vrea lui casa(daca o poti numi asa), dar nu mie. Dar deh, e invatatura de minte sa nu luati niciodata case/apt. ridicate de agentiile imobiliare.
sa cumperi casa facuta pentru vanzare e ca si cum ai manca din gunoi din tomberoanele din fata blocului.
ai mare noroc daca scapi doar cu bube la gura si cu kk tip pp 2-3 zile.

Edited by casuta_papusilor, 04 July 2012 - 19:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate