Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman
 Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 

Mi-au Luat Permisul ?

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#91
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Azi am dat si reexaminarea.... 15/15 (Admis) mama lor, acum pot sa plec linistit, cand ma intorc o sa ma astepte si permisul la aeroport :P. Se pare ca nu o sa va mai stresez mult, saptamana asta se termina concediul :(.

#92
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postsanddy1964, on Apr 18 2007, 12:08, said:

...m-au oprit si au zis: bine mai nene, treci zi de zi pe-aici si nu cotizezi nimic? Las ca te prindem noi cu ceva.Si atunci le-am dat bonurile valorice,,,si acuma ma saluta si cred ca ar mai vrea niste bonuri d-alea...
Pai acum ce sa faca cu bonurile tale ? stie sa citeasca pe ele ?   :lol:
Aveam si eu asemenea prieteni cu cotizatu, acum vreo 10 ani.
Sint buni si astia la ceva, ma invatau :
Daca te opreste cineva, nu le dai actele, le spui ca sint la mine, si cum acum 10 ani alergam si prin oras, si asta spuneam la agaricii aia nou nascuti.   :lol:
Te oprea cite unul de 20 ani, te privea de sus :
-Beee, actele...
-   :huh:   Ce acte ?
-Cum beee, ce acte, nu sti ce facusi ?
- Aaaa, ca am trecut pe rosu, n-am acordat prioritate la pietoni, si am depasit coloana la semafor ? da stiu, dar actele mele sint la xxxx.
-   :angry:   Toti aveti pile, lasa ca va aranjez eu, hai pleaca.
- Ok, te las, o zi buna !!!   :harhar:    :finger:
Odata m-a pirit unu, ca sint obraznic, bla, bla, bla...
Domne, daca m-a luat cu :  baaa, animalule ! normal ca am fost obraznic, daca era cuminte dadeam si eu ceva, dar asa, i-am dat    :finger:
Acum ne-am maturizat si eu si ei, si nu se mai intimpla asa ceva, m-a intrebat unul anul trecut :
Ai luat vreo amenda anul asta ? nu, am raspuns eu, si mi-a zis , hai una mica, ca trebuie sa cotizezi, si mi-a facut proces verbal pt ceva minor. L-am semnat.

Edited by MAK, 24 April 2007 - 06:32.


#93
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Postul precedent este definitoriu pentru un anumit gen de mentalitate: infatuarea evidenta, forma fara fond, inconstienta. Daca tu iti permiteai sa treci pe rosu, avand pregatita explicatia aceea de 2 bani, concluzia este simpla: numele tau nu ar fi trebuit sa fie tiparit niciodata pe vreun permis de conducere.

#94
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Posttucu77, on Apr 24 2007, 09:03, said:

Postul precedent este definitoriu pentru un anumit gen de mentalitate: ...
Ai 3 posturi, si te apuci sa critici lumea.
Daca m-ai fi cunoscut, ti-ai fi dat seama ca era o gluma, nu am trecut niciodata pe rosu, si ce am mai scris pe acolo, dar acum n-o sa ma apuc sa scriu numai serios pt toti noii nascuti pe forum.
Intii documenteaza-te si pe urma dai cu parul.
De prin 90' si pina prin 2000' te opreau pt temiri ce, doar sa le dai ceva, dar probabil nu ai de unde sa stii, oricum tu te-ai inscris pe forum ca sa vinzi telefoane, cu holograma si garantie pe incredere.

Edited by MAK, 24 April 2007 - 08:39.


#95
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Posttucu77, on Apr 24 2007, 09:03, said:

Postul precedent este definitoriu pentru un anumit gen de mentalitate:...
Si ca sa intelegi mai bine, si mai stii, mai vine vreo unul nou nascut sa dea cu parul, pe vremea aia aveam niste masini pe taxi, si mai lucram si eu citeodata, cind le dadeam liber soferilor ( sa vad cum mai merg masinile ), si bineinteles taximetristii trebuia sa contribuie zilnic cu te miri ce, sucuri, tigari...., iar pt asta iti cauta nod in papura, ba ca nu ai pe-aia, ba pe-ailalta, ba nu ai ghete rosii, si atunci le spune-ai ca actele sint la maiorul xxxx, si gata scapai de miloaga lor.

#96
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Posttucu77, on Apr 24 2007, 09:03, said:

Postul precedent este definitoriu pentru un anumit gen de mentalitate: infatuarea evidenta, forma fara fond, inconstienta. Daca tu iti permiteai sa treci pe rosu, avand pregatita explicatia aceea de 2 bani, concluzia este simpla: numele tau nu ar fi trebuit sa fie tiparit niciodata pe vreun permis de conducere.

citeste posturile mele sa vezi ca-ti schimbi parerea despre MAK-sa vezi acolo tupeu si infatuare... :lol:
pai nici nu cred ca are permis de conducere pe care scrie MAK!!! :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Asta e un nick (derivat dintr-o porecla...)
Vezi ca pe SP se mai si glumeste-nu e ca pe alte Forumuri, cu Moderatori platiti sa taie in carne vie...aici se taie cu LASER, nu cu cutitul...

Edited by sanddy1964, 24 April 2007 - 09:08.


#97
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postsanddy1964, on Apr 24 2007, 10:06, said:

citeste posturile mele sa vezi ca-ti schimbi parerea despre MAK-sa vezi acolo tupeu si infatuare... :lol:
Mai ti minte cind vorbeam cu "dumneavoastra" ?
Pina nu am primit acordul reciproc, nu am trecut la : baaaa !   :lol:

Edited by MAK, 24 April 2007 - 09:23.


#98
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Mie nu mi-a vorbit niciodata vreun agent de sus sau obraznic .... inca din anii '90.  Tie, tu spui ca da. Esti un caz aparte, pentru ca regula este ca in primul rand tu sa te prezinti impecabil, ca om, si apoi sa ai pretentii! Am fost oprit aiurea, e adevarat, insa de fiecare data nu a trebuit sa contribui pentru ca nu eram in neinregula cu nimic.

Chestia cu taximetristii care trebuiau sa contribuie e cu dus si intors. In '90 teximetria se facea ca-n jungla. Se platea, e adevarat, insa ca la control sa nu fie evidentiate nu "nodul in papura" ci deficientele grave. Nu intru in amanunte off topic!

Mentalitatea se refera la modul in care abordezi anumite probleme, inclusiv felul "glumet" in care o faci. E de 2 bani.

Preocuparea de a imparti in categorii, generalizand aiurea, denota suficienta. Sensibilitatea nejustificata dovedeste inaptabilitatea.

Ceea ce tu numesti documentare, cu referire la activitatea ta pe forum, eu numesc pierdere de vreme. Nu ma intereseaza cele 2.000 de posturi precedente ci cel in care faci afirmatii "glumete" neacoperite de realitate si, da, iau pozitie atunci cand atotstiutorii in ale sofatului afirma senin ca incalca norme imperative ale regimului circulatiei pe drumurile publice pentru ca se descurca mituind. Maina, eu ma pot intersecta cu tine in intersectia in care intri pe rosu, asa, in gluma.

Totodata, atentie la gramatica!

#99
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Posttucu77, on Apr 24 2007, 12:07, said:

Mie nu mi-a vorbit niciodata vreun agent de sus sau obraznic .... inca din anii '90.  Tie, tu spui ca da. Esti un caz aparte, pentru ca regula este ca in primul rand tu sa te prezinti impecabil, ca om, si apoi sa ai pretentii! Am fost oprit aiurea, e adevarat, insa de fiecare data nu a trebuit sa contribui pentru ca nu eram in neinregula cu nimic.

Nu toata lumea traieste intr-o lume cu feti frumosi si zine, altii au trait pe pamint.

Chestia cu taximetristii care trebuiau sa contribuie e cu dus si intors. In '90 teximetria se facea ca-n jungla. Se platea, e adevarat, insa ca la control sa nu fie evidentiate nu "nodul in papura" ci deficientele grave. Nu intru in amanunte off topic!

Totul era ca in jungla, dar asta pe pamint.

Mentalitatea se refera la modul in care abordezi anumite probleme, inclusiv felul "glumet" in care o faci. E de 2 bani.

Cine te pune sa rizi de glumele mele ? bunul simt ?

Preocuparea de a imparti in categorii, generalizand aiurea, denota suficienta. Sensibilitatea nejustificata dovedeste inaptabilitatea.

M-am adaptat vremurilor in care traim, daca in 90' gindeam ca in 2007, eram singur pe pamint.


Totodata, atentie la gramatica!

Da, merci, am sa tin cont cind o sa vand tel .

PS. Ce masina ai, sa stiu de cine ma feresc ?   :unsure:

Edited by MAK, 24 April 2007 - 11:37.


#100
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostMAK, on Apr 24 2007, 12:32, said:

PS. Ce masina ai, sa stiu de cine ma feresc ? :unsure:


In orice caz una agreata de Basarab.Pentium 4 sau Intel Core Duo,... Ti-a zis-o! :lol: vezi ca el stie ce masina ai... ^_^
In sfarsit cineva care indrazneste sa aiba tupeu din primul post, primul topic, primul ...ce vreti voi.Ne trebuie oameni curajosi si atenti la gramatica in primul rand.Care consulta si Dex-ul, nu numai regulamentul de circulatie ca sa stie cum sa-l fenteze ma bine... :lol:  :lol:  :lol:

PS Lasand gluma la  parte, Basarab a fost retras de pe aria Auto.Ma intrebam daca "papusarul" respectiv nu va introduce pe cineva nou, pentru a plati niste polite...ca Basarab e in verva in problema suspendarii,...din solidaritate, daca si el e suspendat pe aria AUTO...

LE:  tocma am trecut pe rosu la Intercontinental azi! si agentu m-a salutat si a facut dojenitor cu degetu... , recunoscand masina dupa jantele jmekere...bine ca nu s-a uitat la numere ca se bunghea de schimbarea proprietarului ca pe mine nu ma vedea prin geamurile ultra fumurii...oricum, uite ca mai trec si altii pe rosu,,,bine , la mine e o practica frecventa, datorita girofarului...pe care-l mai scot uneori de la naftalina. Spaga nu dau ca ies la intimidare si oricum, se calmeaza dupa ce vad ecusonul falsificat din parbriz (a ramas acolo de la vechiul proprietar ).Oricum, nu opresc, sa se ia dupa mine daca au cu ce, ...ca a mai dat o data un politai cu cascheta de pamant cand l-am fentat cuu oun motor , printre doua blocuri...aveam o pasagera fara casca si m-au alergat vreun kilometru ...credeau ca nu am carnet.E strict autentica faza!Dar petrecuta pe vremea lu Ceasca.

Asta ca sa-i dam apa la moara noului combatant de pe SP...sa nu se ia numai de oameni cu adevarat ponderati in trafic, cum e MAK.
PS 2 MAK !!Sase, vine gramatica!!!Atentie!!!!!!!!!!!!!Ne-am ars...

Edited by sanddy1964, 24 April 2007 - 12:16.


#101
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postsanddy1964, on Apr 24 2007, 13:04, said:

PS Lasand gluma la  parte, Basarab a fost retras de pe aria Auto.Ma intrebam daca "papusarul" respectiv nu va introduce pe cineva nou, pentru a plati niste polite...ca Basarab e in verva in problema suspendarii,...din solidaritate, daca si el e suspendat pe aria AUTO...

bine , la mine e o practica frecventa, datorita girofarului...pe care-l mai scot uneori de la naftalina. Spaga nu dau ca ies la intimidare
Care este treaba cu Basarab ? e pe bune ?    :huh:
Nene, nu pot sa trec pe rosu, nu-mi sta in caracter, dar am facut o depasire pe linie continua si venea masina din fata   :w00t: .
Ala s-a speriat si a iesit pe aratura, pacat ca m-am trezit   :(  
Eu dau spaga, nu va pare rau de ei ? au si ei rate, au vile de terminat, ce sinteti rai.

#102
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Mama mia Sandy, ma baiatule, mai usor cu incalcarile de regulament, sau vrei sa ma oftici ca eu sunt pieton desi sunt sofer cinstit si tu nu? :D. Ba dar stiti ce misto e cu autobuzul?? :(( Acum incep si eu cu figuri d-alea ieftine, acum nu mai am incalzire in scaune :)). Asta apropo de un acceident, o tipa a facut prafu un BMW ca al meu, si apoi a inceput sa se planga ca pana repara masina trebuie sa umble cu a lu' ta-su, si aia nu are incalzire in scaun, m-am cracanat de ras. Daca eram in locul ei ma plangeam ca am lovit frumusete de masina, nici nu mai stiam daca am sau nu climatronic, ce sa mai zic de incalziri in scaune.

#103
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Posttest_driver, on Apr 24 2007, 13:58, said:

Mama mia Sandy, ma baiatule, mai usor cu incalcarile de regulament, sau vrei sa ma oftici ca eu sunt pieton desi sunt sofer cinstit si tu nu? :D . Ba dar stiti ce misto e cu autobuzul?? :( ( Acum incep si eu cu figuri d-alea ieftine, acum nu mai am incalzire in scaune :) ). Asta apropo de un acceident, o tipa a facut prafu un BMW ca al meu, si apoi a inceput sa se planga ca pana repara masina trebuie sa umble cu a lu' ta-su, si aia nu are incalzire in scaun, m-am cracanat de ras. Daca eram in locul ei ma plangeam ca am lovit frumusete de masina, nici nu mai stiam daca am sau nu climatronic, ce sa mai zic de incalziri in scaune.


postul respectiv era pt cineva, cu dedicatie...
Basarab e pe SP, si are pareri foarte asemanatoare cu ale "cuiva" foarte ciumec.

#104
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
s-a umplut softpedia de lupi moralisti :)

se pare ca lumea nu intelege glumitele subtile, inteligente, mai trebuie sa lucram la asta :lol:

#105
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postcrst_g, on Apr 24 2007, 23:31, said:

s-a umplut softpedia de lupi moralisti :)
Bine ca nu s-a umplut de lupi varcolaci, ca ne sugeau tot sangele , nu mai glumeam noi p-aici...asa, sug si ei ce pot... :lol:

LE Sorry, n-am putut sa ma abTZin.

Edited by sanddy1964, 25 April 2007 - 07:47.


#106
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Posttest_driver, on Apr 24 2007, 13:58, said:

Mama mia Sandy, ma baiatule, mai usor cu incalcarile de regulament, sau vrei sa ma oftici ca eu sunt pieton desi sunt sofer cinstit si tu nu? :D. Ba dar stiti ce misto e cu autobuzul?? :((
Doamne fereste, nu am mai fost pieton de mai mult de 10 ani ( neacordare de prioritate la masina politiei, asta pt nu am vrut sa dau si eu de-o masa   :cursing:   , acum baiatul este strungar   :lol:  l-a ajutat Dumnezeu )
Si sa nu mai vina vreun profesor sa-mi zica ca am facut eu ceva, aveam masina plina de marfa, ma opreste ciumetele, imi zice : Oooo, ai facturi ? Normal ca am. Nu dai si tu un mic ? Nu mai am bani. Daa ? Ne intilnim la judet.
Mi-a luat actele si a plecat.
Cine se ocupa cu aprovizionarea magazinului propriu, poate sa confirme cele spuse de mine. ( cum ne opreau la jegmaneala )
M-am dus la judet si aveam pregatit un proces verbal cu : neacordare de prioritate la masina politiei.
Atunci m-am suit si eu in autobuz si mi se parea ca toata lumea se uita la mine   :huh:
De atunci nu m-am mai suit in autobuz.
Sanddy, atentie la gramatica    :naughty:

Tipul era renumit ca spagar imputit, cum atunci aveam si masini pe taxi, am facut o plingere comuna ( vreo 100 de soferi ) si am inaintat-o sefului politiei.
Tipul a fost mutat intr-un sat, dupa care a fost dat afara. ( s-au plins taranii de apucaturile lui )

Edited by MAK, 25 April 2007 - 10:01.


#107
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Dupa cum decurg discutiile pe aici, titlul topicului ar putea fi modificat în: "S-o ardem la sto pe teme de carerinca". Ca valoare adaugata, un mare O. Cel putin ultimele posturi.

Tema pentru care a fost infiintat topicul este generoasa. Este genul care poate genera schimbari in mentalitate datorate schimbului de idei. Pacat ca o diluati cu discutii off topic. Si alea subtiri, subtiri rau.

sanddy, toate cele bune si tie! Familiei, de asemenea!

#108
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Posttucu77, on Apr 25 2007, 11:06, said:

sanddy, toate cele bune si tie! Familiei, de asemenea!
Bravo domne, userii nu-ti ajung, te dai si la familile lor.
Ma intreb, oare cum sa-ti raspund, sa ma cobor la nivelul tau  ?

Nu, n-am sa-ti ofer placerea asta.
Am sa rog un moderator sa analizeze.

Edited by MAK, 25 April 2007 - 10:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate