Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...
 Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 

Mi-au Luat Permisul ?

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#109
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Observa Postul #106. Fata de acesta, eu am adresat urari de bine...

Punct la off topic.

#110
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Tucule cine te-a suparat atat de rau?? :D
Lasa-l pe Sanndy ca el e cu girofare, cu A8-uri, cu parlamentari... Uita-te tot timpul dupa un A8 cu jante smechere ca e peste tot!!
Tu crezi ca se pot schimba mentalitati cu un topic pe forumul softpedia, si nu orice topic...
Multi dar foarte multi iau prea in serios viata asta forumistica

#111
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Matrixule, am convingerea ferma ca mentalitatile se pot schimba. Prin dialog, bunavointa și alte cateva ingrediente. Am afirmat despre cineva ca este suficient in gandire. Raspunsul, ca ma ocup cu vanzarea telefoanelor mobile, etc.

Avem aici ocazia sa vorbim, sa impartasim experiente si sa tragem concluzii. E pacat ca este risipita.

A8? De la inaltimea unui A8 lucrurile par marunte. Relitatea este insa alta...

#112
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Posttucu77, on Apr 25 2007, 11:06, said:

Postul precedent este definitoriu pentru un anumit gen de mentalitate: infatuarea evidenta, forma fara fond, inconstienta.
--------------------------------------------------------------------------

Mentalitatea se refera la modul in care abordezi anumite probleme, inclusiv felul "glumet" in care o faci. E de 2 bani.

Preocuparea de a imparti in categorii, generalizand aiurea, denota suficienta. Sensibilitatea nejustificata dovedeste inaptabilitatea.
--------------------------------------------------------------------------
Ca valoare adaugata, un mare O. Cel putin ultimele posturi.

Tema pentru care a fost infiintat topicul este generoasa. Este genul care poate genera schimbari in mentalitate datorate schimbului de idei. Pacat ca o diluati cu discutii off topic. Si alea subtiri, subtiri rau.

sanddy, toate cele bune si tie! Familiei, de asemenea!

Primul post = jigniri cit cuprinde, fara sa stii de fapt ce se discuta, oricine ar fi facut o introducere mai fina, sa vada care este treaba.
Asa faci si pe strada ? nu-ti place figura unuia si-i dai in cap, ca figura lui dovedeste ca merita ?
Al doilea post = continuat jigniri
Bineinteles, fara sa urmaresti barem daca merita persoana respectiva epitetele tale, desii ti s-a atras atentia ca este vorba de o gluma.
Al treilea post = mai rau, jignirile depasesc nivelul de user, trecem la famili, acolo este durerea mai mare.
Da, postul 106, mi-am dat seama.
In consecinta, deocamdata nu meriti respectul nostru, asa prosti cum ne crezi tu.

Edited by MAK, 25 April 2007 - 12:09.


#113
tucu77

tucu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.01.2007
Am sa-ti explic: la #93, dincolo de spiritul de "gluma", postul dovedeste dispret la adresa agentilor. Apoi treaba cu nou-nascutii, o obsesie de a ta, mentionati in diverse posturi.  Apoi te-ai suparat! Aprecierea mea se indrepta catre mentalitatea care determina astfel de abordari.

In loc sa-ti pierzi timpul conspectand din posturile mele, mai bine forumuleaza-ti propriile opinii, de data asta in legatura directa cu subiectul topicului.

Edited by tucu77, 25 April 2007 - 12:56.


#114
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Omul începuse să vorbească singur...
Și totul se mișca în umbre trecătoare-
Un cer de plumb de-a pururea domnea,
Iar creierul ardea ca flacăra de soare.

Nimic.Pustiul tot mai larg părea...
Și-n noaptea lui amară tăcuse orice cânt;-
Și-nvinețit de gânduri, cu fruntea în pământ,
Omul începuse să vorbească singur
-----------------------------------
Când singur iar mă revăd
Și trece curând al meu nume,
Și-atâtea sperări...
Mi-am zis: e târziu-
O, gânduri,
În lume !

Când inspirată de evocări
Mai crezi în câteva glume
Sau al beției mister...
Mi-am zis: e târziu-
O, gânduri,
În lume !

Și când, aproape, nimic nu mai ești,
Când cauți că orice renume,
De-acum e târziu...
Mi-am zis: e târziu-
O, gânduri,
În lume !
------------------------------------
Eu, Sanddy si foarte multi alti, de bine de rau, ne putem permite sa ridem, sa glumim, avem cu cine.
Altii nu-si pot permite luxul de a ride, de a glumii, nu au cu cine, sint singuri.   :sadwalk:

Edited by MAK, 25 April 2007 - 14:48.


#115
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostMAK, on Apr 25 2007, 15:45, said:

Omul începuse să vorbească singur...

Eu, Sanddy si foarte multi alti, de bine de rau, ne putem permite sa ridem, sa glumim, avem cu cine.
Altii nu-si pot permite luxul de a ride, de a glumii, nu au cu cine, sint singuri. :sadwalk:

Mie nu mi s-a luat permisu' niciodata.Mi se pare o chestie de prost gust sa opresti lumea la japca sa ceri o bere, niste mici samd.Asa ceva NU se mai intampla foarte des in zilele noastre pt ca e f usor sa te opreasca "pe bune" .
Nu e chiar cel mai subtil mod de a te baga in discutie pe un Forum, afisand tupeu si cunostinte in domeniu la nivel NASA...ca nici nu stii cu ce soferi cu sute de mii de km REALI :lol: , ai de-a face...de acolo si o remarca mai putin sportiva,,,de-a mea pentru care-mi cer scuze...dar nu-mi place sa vad ca se ia cineva de singura persoana DE PE FORUM care s-a suit in masina mea...adica MAK. Deci pana aici te rog...
Cine a avut permisul suspendat aiurea, are tot dreptul sa spuna ce vrea si-i trece prin cap...Ca el a suferit ,,,
Eu l-am avut 2 zile la politie dar am vorbit frumos cu omu care-l luase, si a apreciat si el ca fiind student, spaga iok..asa ca mi l-a dat inapoi.Era pt o NE-oprire la semnalul unui nene militian de la Circulatie cu care m-am intrecut ASA, DE CONTROL, la o liniutza mai lunga prin Cartierul Titan, cu motocicleta, eu avand oun IJ JUPITER3 iar el o dacie.
De unde dreaq sa stiu ca e politai? Abia aveam si eu carnet de 2-3 ani, parca dar l-a enervat ca m-am tinut dupa el oricat a accelerat si a realizat ca-l pot depasi cand VREA MUSCHII MEI.Infien, ,,,etc etc. Asta pe vremea lu Ceasca, desigur .De-aia zic-NU SE DAU LECTII UNORA CARE AU CARNET DIN ANUL IN CARE TE-AI NASCUT TU! Nu de alta dar alte probleme erau atunci in trafic, alta mancare de peste.Si cine a mers 800 de mii de km ca MAK , nu cred sa inghita lectii, (SUBTIRI DEALTFEL), GENERALITATI SI BANALITATI SUPER CUNOSCUTE SI FUMATE,care s-au scris de zeci de ori pe acest Forum ..
Nene, daca vrei sa fii serios , fii pana la capat, declara din ce an ai carnet, ce conduci, , fii mai prietenos, lasa lectiile de gramatica-nu e bine sa vezi la altul ca si posturile tale au zeci de litere lipsa... :lol:  :lol: . bine, am mai umflat si eu nitzel unitatile cu zecile... ^_^
O sa zici ca e sabotaj, ca cineva le-a mancat dar eu pariez ca nu... :lol:

PS: Nu a zis nimeni de nici un telefon mobil, ce e cu el? E normal sa-l vinzi daca nu-ti mai place...si eu am vandut ieri o porcarie de E50 (aproape nou) cu 5 milioane si avea doar 25 de minute vorbite pe el.Ce, e vreo rusine?

Edited by sanddy1964, 25 April 2007 - 16:28.


#116
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postsanddy1964, on Apr 25 2007, 17:24, said:

Deci pana aici te rog...
PS: Nu a zis nimeni de nici un telefon mobil, ce e cu el? E normal sa-l vinzi daca nu-ti mai place...
:kisstogether:  Merci !
De telefon, i-am zis eu, primul post pe Softpedia al omului a fost sa-si vinda tel.
Dupa ce a vindut tel ( 3 posturi ) a intrat aici si a inceput sa jigneasca.

#117
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostMAK, on Apr 25 2007, 19:36, said:

:kisstogether: Merci !
De telefon, i-am zis eu, primul post pe Softpedia al omului a fost sa-si vinda tel.
Dupa ce a vindut tel ( 3 posturi ) a intrat aici si a inceput sa jigneasca.


MAK, la cate telefoane am vandut eu....cred ca nu jigneam pe nimeni ca am tot BATRANUL si EXCEPTIONALUL NOKIA 6310i, de vreo 5 ani.... :lol:  :lol: am luat si eu o saracie de E50 si nu vad numerele, asa mic scrie.....l-am vadut cu 30% rabat, ca la masini SH...CRED CA AM CAM LUAT O MICA TZEAPA. <_< ..da bine ca am scapat de el...mare porcarie,,,,,acu o sa-mi iau un D900, ca mi-a zis un nene ca e mai smeker,,,sa vedem,,,daca nu e, ii dau in cap cu el. :lol:  Noroc ca e usor..
am avut clienti la Golf azi,,,doi!  Ca vreau sa iau ceva smeker, cu CUTIE AUTOMATICA,,,,masina de gagica, cu care s amerg si eu, plus un nene smekerutz, etc etc,,cunosti leitmotivul...topicul se va redeschide in curand,,,iti dai seama ce va fi,,,success totalll..1000 de replies...

Sa vezi ce sare "cineva " acuma,,ca discutam offtopic,...parca nu am fi platiti de Softpedia ca sa facem katerink.

Edited by sanddy1964, 25 April 2007 - 18:46.


#118
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postsanddy1964, on Apr 25 2007, 19:45, said:

Ca vreau sa iau ceva smeker, cu CUTIE AUTOMATICA,,,,masina de gagica, cu care s amerg si eu, plus un nene smekerutz, etc etc,,cunosti leitmotivul...
Sa vezi ce sare "cineva " acuma,,ca discutam offtopic,...parca nu am fi platiti de Softpedia ca sa facem katerink.
Sper sa ramii la 4 cerculete   :peacefingers:
sssst, sa nu afle lumea.   :worthy:  ca....

#119
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Orikum nu mai iau VW diesel 19 tdi...ci un benzinar LENESH,,,,DAR CU CUTIE AUTOMATICA,,,POATE CHIAR UN GUNGhULOI ... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Am scris cu tz si ...sa moara opozitia...mai nene, ma enerveaza cutia manuala , ceva de speriat, pe bune!Si vreau si eu o masina sa nu se auda motorul, nu ca la tractorul ala de G5.
Ia sa deschid eu topicu' ala, frate,,,sa vedem ce zice lumea...ca aici ne rade Aiptek si cu Wildchild.

Edited by sanddy1964, 25 April 2007 - 19:57.


#120
Meridius

Meridius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.07.2005
Don' politistu ala care a luat spaga pentru asa ceva merita sa aiba pe cineva apropiat traversand strada in fata unui inconstient din asta care crede ca la 148Km/ora e imun prin localitati. Ar fi norocos daca s-ar lasa doar cu oase rupte.

Sunt cinic dar asta este deocamdata singura solutie pentru a-i rezolva pe amandoi: unul la puscarie si la distanta de drum si celalalt cu lectia invatata. Personal ma incerca doar o scarba imensa fata de ambele personaje tipic mioritice.

Edited by Meridius, 15 May 2007 - 12:05.


#121
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Azi mi-am recapatat permisul :P. simteam nevoia sa o spun :D. Dar parca nu mai merge la fel, ceva nu e bine... Oricum dupa ce am luat permisul am mers cu ASC-ul dezactivat vreo 4 ore :lol: Saracutele cauciucuri, ce-or zice?? Mama lor de gabori tampiti. Si cand ma gandesc ca puteam sa fac recurs, ca se pare ca aveam timp.... offf, bine ca acum il am in portofel, dragutul de el.

Edited by test_driver, 15 May 2007 - 23:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate