Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...
 Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...
 

Nelamurire adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
faildude

faildude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.11.2011
Salutare.

Am si eu o problema cu adsense. Acum ceva timp cat il foloseam, aveam codurile inserate pe aprox 5 bloguri. Insa acesta strangea banutii doar de pe cel principal, folosit cand am inregistrat contul. Ca sa primesc plata si pe celelalte trebuie adaugat siteul pe undeva?

Scuze, stiu ca e o intrebare pusa de foarte multe ori dar ma grabesc si nu am timp sa caut.

Multumesc ^^

#2
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Pe undeva probabil ca ai Siteuri permise (eu am cautat si nu am gasit pe unde e bagat, in noua interfata), si in versiunea noua de Adsense.
Si acolo trebuie sa ai toate site-urile la care permiti Adsense sa afiseze reclame din care sa faci bani.
PS: Ma indoiesc ca apar si venituri din urma (cred ca apar veniturile din momentul in care pui site-ul blogurile la permise, ce a fost in trecut, adio).
Era parca si optiunea sa permita la toate, adica si un strain putea sa puna reclamele tale pe siteul lui, si sa fi tu pedepsit daca el incalca politice adsense (eu am setat pe vechea interfata, la ce site-uri sa permita afisarea reclamelor).

Edited by Sorin84k, 14 February 2012 - 20:53.


#3
faildude

faildude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.11.2011
As dori un raspuns ceva mai exact daca se poate

#4
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Postfaildude, on 14th February 2012, 20:51, said:

As dori un raspuns ceva mai exact daca se poate

Mergi in contul tau: Pagina principală-->Setările contului-->Acces și autorizare---> Site-uri autorizate pentru a afișa anunțuri si modifici de acolo numele siteurilor.

#5
faildude

faildude

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.11.2011
E setat pe "Permiteți oricărui site să arate anunțuri pentru contul meu"

Poate problema este de la pluginul wordpress pentru adsense. Cand introduc codul de editor la widget, scriu doar cifrele sau si acel "pub-" in fata?

#6
cipozaur

cipozaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.03.2012

View Postfaildude, on 15th February 2012, 14:33, said:

E setat pe "Permiteți oricărui site să arate anunțuri pentru contul meu"

Poate problema este de la pluginul wordpress pentru adsense. Cand introduc codul de editor la widget, scriu doar cifrele sau si acel "pub-" in fata?

Informeaza-te bine inainte sa folosesti plugin-uri pentru inserarea reclamelor.

Eu din cate stiu ei nu mai permit acest lucru si poti fi penalizat.

Eu fac altfel. Inserez cod-ul cu ajutorul editorului in fisierele php in care am nevoie si in widgets pe sidebar pun un text astfel:
<center>
codul de la adsense
</center>

Pana acum nu am avut surprize.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate