Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

Probleme Sistem Supraveghere (Imagine albastra)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
bobitza91

bobitza91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 08.03.2008
In urma cu 2 saptamani am postat eu o problema in legatura cu un PC pentru supraveghere (problema pe care am rezolvat-o cu ajutorul unor useri ai forum-ului; multumesc inca o data!). Acum am intampinat o noua problema.

Problema este urmatoarea:

Programul de supraveghere vine si cu un mic program "client" pe care il pot instala pe alte calculatoare pentru a vedea in direct ceea ce se petrece in locurile supravegheate. Pe PC-urile cu sistemul de operare Windows XP nu am nicio problema cu acest programel. Pot folosi programul fara nicio problema. In schimb, daca instalez "clientul" pe un PC cu un alt sistem de operare (atat Vista, cat si 7), in loc sa-mi redea exact inregistrarea pe care o efectueaza, tot ceea ce vad este un ecran albastru. Ma gandesc ca ar putea fi o problema cu unele codecuri (avand in vedere ca pe Windows XP merge, iar pe Vista si 7 nu)

Mentionez ca am incercat sa folosesc si "Remote Desktop Connection", dar problema e aceeasi. Programul poate fi folosit fara nicio problema, dar imaginea a ceea ce ar trebui sa redea camerele este albastra complet. De asemenea, testele le-am efectuat atat de pe un PC cu OS Windows 7, cat si de pe 2 laptopuri (Unul cu OS Vista, celalalt OS Windows 7).

Astept sfaturile si recomandarile voastre. Multumesc anticipat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate